İçeriğe atla

NTV’den Saygısızlık

Aşağıda eklediğim vidyoyu ve içinde geçen mevzuyu konu alan bir email aldım. İzledikten sonra yorumlarınız nasıl olur bilemiyorum ama bence başörtülü bayanların kişiliğine yönelik saygısızlık içeren bir durum var. Herkesin fikrini ifade etme özgürlüğü olmalı ama bu başkalarını rencide edecek noktalara gelmemelidir. Bu yönüyle NTV’nin bir özür mesajı yayınlaması gerektiğini düşünüyorum.

Değerli kardeşlerim,

Türkiyede ahlaki yozlaşmaya ve dejenerasyona büyük katkısı olan görsel medyamızın kanallarından biri olan NTV televizyonu %99’u Müslüman olan halkımızı derinden yaralayan,KURAN’ın emri olan hicab ve başörtüsünü aşağılayan ve ayaklar altına alan,müslüman ve mümine hanım kimliğine saldırı yapan bir yayına imza atmıştır.

Olay şu şekilde yaşanmıştır.
21 Temmuz Akşamı NTV’de bir program yayınlandı, adı “Türkiye’nin Yönetmenleri”

Bu programda çeşitli kısa filmler gösterildi. Bunlardan birisi de Selim Aslanyürek’in NTV için çektiği ‘Kan Aranıyor’ adlı kısa film. 4 konunun geçtiği bu bölümde başörtülüler ile alakalı sahne yüz kızartacak cinstendi.

Başörtülü bir genç kız, açık arkadaşına başörtüsü hediye ediyor. “Gör bak, hayatın nasıl değişecek, türban tak huzura kavuş” diyor… Kız ilk defa başörtüsü takıyor… Diğer sahnede iki tane genç erkek kapalı bir çarşıda dolaşırken kız muhabbeti yapıyor. Başörtülü kızları görüyorlar. Birisi işaret ediyor, diğeri “Hadi lan, türbanlı o, böyle şeylere gelmez” diyor. Beriki “Yanılıyorsun koçum, asıl bunlarda iş var” diyor ve devam ediyor… “Arkasından yaklaş, hafifçe dokun, sonra
da ‘beraber çıkabilir miyiz?’ diye sor..” O esnada kızlardan birisi dükkana birşey sormak için içeriye giriyor. Erkek dışarıdaki
tesettürlü kızın kalçalarına elleyerek “Benimle çıkar mısın?” diye soruyor. Kız, erkeğin ablası çıkıyor, “Allah belanı versin, ben sana evde gösteririm” ile film bitiyor… “Gör bak, hayatın nasıl değişecek” lafı bu şekilde sonlandırılıyor…

NTV’yi kınıyoruz. Başörtülü bayanlara bu şekilde tacizi televizyon ekranlarına taşıyıp fantazi yapmalarını nefretliyoruz.

Olayı RTÜK’e taşıyoruz.
Duyarlı tüm kardeşlerimizi NTV’yi protesto etmeye ve RTÜK’e ise
şikayet etmeye davet ediyoruz.

NYV PROTESTO: ntv@ntv.com.tr
RTÜK PROTESTO: rtuk@rtuk.gov.tr
http://www.rtuk.org.tr/sayfalar/GorusOneri.aspx

NTV’den Saygısızlık” üzerine 5 yorum

 1. ukeladam der ki:

  Baş örtüsü, anlatmak istediğiniz gibi, İslam’ın tanrısının bir emri değildir.

  Kuran’ın herhangi bir ayetinde saçların örtülmesi şeklinde bir cümle bulunmamaktadır.

  Lütfen hafızanızı ya da kaynaklarınızı tekrar gözden geçiriniz.

  Ayrıca hatırlatmak isterim ki, Sivas Katliamı’ nda da yazınızın yorumlarındakilerine benzer sesler çıkmış ve 1000 kişilik gürüh 15000 lik bir koyun sürüsüne dönüşmüştü.

  Asıl yozlaşmanın ve ahlaksızlığın mankenlerin bacaklarından değil, bilinçsizlikten kaynaklandığına inanıyorum.

  ukeladam

 2. Lider der ki:

  Ermeni faaliyetçisi ntv den ne beklenebilirki). Bunlar avrupa karşısındaki aşşağılık komplekslerini mütedeyyin insanları aşşağılayarak bastırmaya çalışıyolar…

 3. Mehmet Buyukozer der ki:

  Ekin bey, bana gelen emailin ele aldığı kısmı değerlendirerek bu yazıyı yazdım. Sizin yorumunuzdan sonra youtube’da yayınlanan vidyonun bulunduğu sayfada:

  Filmin hepsi

  filmin tamamının verildiğini gördüm. Dediğiniz gibi filmin tamamına bakıldığı zaman aslında mananın bu olmadığı sonucu çıkıyor. Yorum yazarak bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

 4. Ekin Şeref Nuröz der ki:

  Sayın yöneticiler o filmin amacı türbanlı kızlarımızı taciz etmenin iyi olduğunu düşünen zihniyeti eleştirmektir. Bunun ne kadar ayıp olduğunu yapanları aptal yerine koyarak eleştirmektir. Dikkat ederseniz o salak ablasını taciz ediyor. Zannediyorki bu tip giyinenler bastırılmış vb. dir. Ama bir bakıyorki hiçte öyle değil bu kız onun ablası. Yani böyle çirkin bir şey yapmadan önce ablanı kardeşini anne düşün ey hanzo diyor film.

  bu sorunu gündeme getirdiği için bence NTV yuhlanmamalı. Ayrıca bundan fantezi çıkartacak olan varsa zaten filmi izlemesine gerek yok. Normal adam sapık değilse fantezi filan yapmaz böyle birşeyden kızlarda veya NTV’de değil sorun tatminsiz kitlelerde. Onlar her şeyi seks objesi olarak görüyor zaten.

  Lütfen soğukkanlı olalım.

 5. Yaşasın islam_haktan bilen der ki:

  Arkadaşlar neler oluyor daha neler duyacağız ntv televizyonun ailecek çok kınadık Ntv ye yakışmıyor burası bi müslüman ülkesi herkes ayağını denk alsın lütfen böyle şeylere heb beraber KARŞI ÇIKALIM!! ALLAHUEKBER

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php