İçeriğe atla

Doğuda görev yapan bir doktorun BDP’li ve PKK’lılarla ilgili izlenimi

Anti PKK - Terorist Abdullah OcalanHürriyet Gazetesi Yalçın Bayer 13 Haziran tarihli köşesinden alıntı yaptığım mektubu alta ekliyorum. Geçenlerde yazdığım Her Fırsatta Kürtlükleriyle Övünen Ayrımcı BDP’li – PKK’lılara yazısını geçen hafta izlediğim bir tartışma programının akabinde, belki bu insanlara çok yüklendim ve haksızlık yaptım diyerek siteden kaldırdım. Ama devletin doktorunun Doğu ile ilgili yazdığı mektubun %99’unun benim bildiklerimle, gördüklerimle ve duyduklarımla paralellik gösterdiğini görünce artık şeksiz, şüphesiz hem o yazıyı yayına geri koydum, hem de bu yazıyı yayınlıyorum. Bu mektupda belirtilenin yanında “çocuklara eğitim için verilen para 1-2 gün gecikince okula gidip çocukları eğitimden almakla tehdit eden annelerin, kollarında altın bilezik dolu olduğu halde sırf öğretmenler ceplerinden para harcasın diye çocuklara üst baş almadıklarını” biliyor muydunuz?

DOĞUDA YAŞAYAN VE YETİM HAKKI YİYENLERİ ALLAH’A HAVALE EDİYORUM.

(S. Hakyemez, elektronik postayla gönderdiği yazısında bir gerçeği ifade ediyor.)

BURAYA ilk gelince insan önce bir şeyler başarmak istiyor ve bütün olanaklarını zorluyor. Ancak bir süre sonra bütün isteğini kaybedip “Ben burada ne arıyorum?” diye sorgulamaya başlıyor. Malzeme temini yerel firmaların kontrolünde (ki hepsi siyasilerin). Hastane yönetimlerine baskı had safhada. Siyasiler hastane üzerinden resmen devleti soyuyorlar. 1’e mal olanı 4’e satıyorlar.

İnsanlar doktorlara karşı büyük bir öfkeye sahip. Geldiğimden beri darp edilmeyen arkadaşım kalmadı.

Burada halk aşırı şımartılmış. İnsanların işini halletmeyince ya kaymakama gidiyor, ya da “Ben PKK’lıyım, seni vururum” diye tehdit ediliyoruz. Can ve mal güvenliğimiz sıfır. Kimse vergi vermiyor, elektrik-su vb. faturalar ödenmiyor.

Herkese ayda 150 TL çocuk parası (ki çocuk başına), çocuk ultrasonda görüldüğü andan itibaren de mama ve bez parası ödeniyor.
Okula giden her çocuğa devlet harçlık veriyor, harçlık gecikince anneler okulu basıp çocukları okuldan almakla tehdit ediyor.
O çocuklar ne yapıyor peki? Üzerlerinde üniformaları, ellerinde PKK bayrakları ile DTP mitingine gidiyor. Herkese, eksin ya da ekmesin, toprak yardımı yapılıyor (ki zaten kimse ekmiyor ya).
Bu yardımda sadece beyana
bakıyorlar. Adam 5’i 50 yazdırabiliyor. Van’da dağıtılan paraya bakınca, göl bile tarım arazisine sayılsa
az gelir. Her cuma kaymakamlık elden nakdi para dağıtıyor.
Buralarda tek vergi verenler devlet memurları… İnsan içinden ve de dışından lanetler okuyor.
(Bu yazıyı herkese dağıtın, bilinsin. Neden terör de bitmiyor daha iyi anlaşılır sanırım. Terör biterse bu insanlar çalışmak zorunda kalabilir, devlet denetimini daha iyi yapabilir… İsterler mi bu rantın bitmesini!)
Sevgiyle kalın!

Doğuda görev yapan bir doktorun BDP’li ve PKK’lılarla ilgili izlenimi” üzerine 8 yorum

 1. oğuz ali der ki:

  sayın hocan ben batıda yaşıyorum ve bana ayda tek kaldığım halde 100 tl elektrik faturası geliyor 15 gün içinde ödemezsem kesiliyor…işte durum bu denli vahim artık türk olmaktan gurur duyuyorum demek kafatasçılık olmuş ama biz aslımızıda ceddimizide inkar etmeyiz.kck i bir kadın serbest bırakıldı bassın gitmiş o çocukları bulmuş sadece peki ya sevgili basın onbinlerce şehidin çocuğuda hasta olunca o yiğitleride geri getirebilecek bir gücü olan varmı onlar evlat onlar baba onlar anne dğilmi…en azından o masumlara birşey yapamıyanlar canlarını yakmasınlar daha çok…ve en acısıda ne biliyormusunuz bir babayiğitte çıkıp bunları söylmemiyor….

 2. Kemal Usal Karagözoğlu der ki:

  Bunları biliyor ve görüyorum, İstanbulda yaşayan kürt kardeşlerimiz
  hiçbir eksikleri olmadan yaşıyorlar ve asıl ezilen Türklere tepeden bakarak, sanki sizler enayisiniz diyorlar…Bu ülkenin en zenginleri (Türkücü İbodan, Aziz Yıldırım, Nihat Özdemir, Güneydeki süper lüx tatil köylerinin sahiplerinden tutun, sanayi ve ticaret işinde olan isimlerini yazmak için ömür yetmez kürt ağbilerin yanında fuhuş, beyaz başta ne kadar illegal iş varsa %90 nı kürtlerin kontrolünde. Fakat kürtler eziliyoruz, hakkımız yeniliyor dedikçe ne olduğu belli olmayan AÇILIM politikaları ile daha da şımartılıyor…Helal olsun Erdoğan’a kan davası yüzünden vurulan İboyu kaç defa ziyaret etti ve özel ambulans uçakla Almanyaya yolladı…Ne diyeyim ZAVALLI TÜRKLERE allah yardımcı olsun.

 3. mehmet der ki:

  Merhaba yazıdan çok etkilendim.
  Ben o bölgede yaşamadım ama o halkın ne kadar şımartıldığını buradan bile görüyorum.
  Devlet biraz daha dik ve dirayetli durmalı.
  Çocuk yardımı bez parası, mama parası batıda neden yok.

 4. b.c. der ki:

  bende doğuda yaşadım hepsi doğru arazi destekleme parası, çocuk parası, yaşlılık parası, sakat-özürlü parası vs. vs.

  20 çocuk yapan keyfine bakıyor, oturduğu yerden bizden daha fazla maaş alıyor. Zaten bir erkeğin 3-4 karısı olunca çokta zor olmuyordur 20 çocuk yapmak…

 5. dogulu der ki:

  ALLAH sizede akil fikir versin sizin bu izleniminiz bütün doguyu kapsıyor galiba bir yerlerde böyle gördüyaeniz genel yazmaniza gerek yok ( DOĞUDA YAŞAYAN VE YETİM HAKKI YİYENLERİ ALLAH’A HAVALE EDİYORUM.) bizde doguda yasiyoruz demekki doguda yasamak bir suçmuş… siz çook ileri görüşlü aydin kişi, sizin gibi düsünenler var oldukça dogu dıslanır dıslanan dogu bunlari duydukça daha fazlasini yapar. Ama ALLAH a şükür biz vergiyide veriyoruz elektrikgide sizse yazmissiniz kimse elektrik parasi vermiyorlar diye, bence sen birde git şu okumus aydin batılı fabrikatörlere bak nasil veriyorlarmı vermiyorlarmi veya kaçta kaçiniş veriyorlar
  ama deseydiniz benim gördügüm bir kısım vergi vermiyor elekt.. parasi vermiyor tamam dogrudur kardesim. Bunu zaten veriler gösteriyor nerede ne kadar kaçak elektrik kullanimi var diye. ama sen dogonun hepsini kattınmı bu sefer verenler hakkini senin kundaktaki bebene haram ederler.

  birde haksiz yere doguluların hepsini içine alarak bu yalan saçmalıkları söyluyorsanız ALLAH sizin belanızı versin (hiçbir millet dört dörtlük degildir )

 6. busra der ki:

  1 ibçin kaç cm olduğunu araştırırken keşfettim sitenizi.Çok güzel yazmışsınız.Ama yeni birşeyler bulamıyorum.İyi olan herşeye olduğu gibi engellemeler yoktur umarım.Yeni yazılarınızı bekliyoruz.Teşekkürler…

 7. eren der ki:

  Allah belalarını versin hocam ne diyelim, verdiğim vergiden 1 kuruş dahi benim hakkım yeniyorsa ahirette 2 elim yakalarında olucak, en küçüğünden en büyğüne, kundaktaki bebelerine bile hakkımı helal etmiyorum, benim hakkımı yiyenlerden zehir olsun çıksın inşallah.
  Biz burda her ay 100 tl elektrik faturası verelim, su parası diye kullanmadığımız suyun parasını verelim, 1 tane fiş kesmeyi unuttuk diye 160 tl ceza yiyelim, adamlar orda anasını ağlatsın Devlet Büyükleride bunu izlemeye devam etsin, yazıklar olsun hepsine

 8. sohbet der ki:

  yazınızda cok önemli noktalara değinmişsiniz.çok teşekkurler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php