İçeriğe atla

MSN’im hacklendi

MSN, Türkiye’de tartışmasız en yaygın kullanılan ve en çok kabul gören IM (anında mesajlaşma) programı. İş bu hal olunca, kendisine hacker diyen kimseler, henüz öğrenim eğrisinin başında bulunan bilgisayar kullanıcılarının deneyimsizliğini fırsat bilerek, msnlerini hackliyorlar. Bu konuyla ilgili en son gerçekleşen bir olay ile bu konu ulusal gazetelere yansıdı. Adapazarında bir iş adamının msn’ini ele geçiren hırsızlar, iş adamının kontak listesinde bulunan kişilerden “çok acil 100 kontör (telsim) almam gerekiyor, sana da ayıp oluyor ama aciliyetten soruyorum, dostluğumuzun hatırına 100 kontör alıp bana yollayıver” şeklinde, bu kişinin kontak listesinden 5000 kontör toplamışlar. Bundan önce garanti bankası nın cepbank servisinde ki güvenlik kopukluğunu tespit eden kişilerin, msn’ini hackledikleri kişileri alet ederek para transfer ettiğinden bahsetmiştim. Kim olduklarını sorunca, kendilerine hacker, yaptıkları işe de hackerlık diyen bu kişiler bence statü olarak adi suç işlemiş hırsızdan farksız. Onlar kendilerini öyle sanmaya ve kendilerine birşeyler demeye devam etsinler, biz kendimizi bu tür kişilerden nasıl koruyabiliriz onun yollarına bakalım.

Kendimizi korumanın en iyi yolu, düşmanı ve kullandıkları metodları öğrenmekten geçmektedir. Dolayısıyla ilk önce şu anda yaygın olarak kullanılan msn hack metodlarını en yaygınından, en az kullanılanına kadar sayalım.

 1. Kolay ülke ve gizli soru seçimi(secret question)
 2. Sahte msn giriş sayfası (fake msn login)
 3. Sahte email (fake email)
 4. Bilgisayara yüklenen programlar (trojan, keylogger)
 5. Aynı networkten (sniffer)

Bu yazı bilinçli ve başkalarının hakkına saygılı kişiler için korunma ifade ederken, niyeti kötü kişiler için msn nasıl hacklenir yada msn hackleme metodları nediri anlatan bir yazı haline dönebilir. İyi ve kötü her zaman bir arada olacağı için bu yazıda bahsedilenleri kullanan kişilerin sorumluluğu kendisine aittir diyerek yukarıda saydığım maddelere geçiyorum.

1- Kolay ülke ve gizli soru seçimi
MSN, birçok online sistemde de kullanıldığı gibi kullanıcıların şifresini unutmasını otomatik olarak çözmek için geliştirilen gizli soru metodunu kullanmaktadır. Gizli sorunun doğru cevaplanması sistem açısından, gerçek hesap sahibinin şifresini unuttuğunu ve gizli soruyu bilerek yeni şifre tanımlama hakkı kazandı manasına gelmektedir. MSN’de gizli soru ile şifre sıfırlama metodu, iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama, programcılar tarafında programlar yazılarak, bilgisayarları kullanmak suretiyle elde bulunan bir sözlükteki kelimelerin tekrar tekrar denenmesi ile doğru şifrenin bulunmasını (brute force) engellemek için geliştirilen aşamadır. Bu aşamada captcha denilen, ancak insanlar tarafından yorumlanabildiği varsayılan resimler kullanılmaktadır. Örnek bir captcha (orijinal hotmail captchası, sayfa yenilendiğinde yenilenmektedir) altta verilmektedir:

msn captcha

Bu aşamada Hotmail, sizin bilgisayar programı mı yoksa gerçek bir kişi mi olduğunuzu tespit etmeyi amaçlamaktadır. Bu aşama geçildikten sonra, (Provide account information and answer your secret question.) seçilir. Bu noktada, üyeliğe kayıt esnasında tanımladığınız, cevabını sadece sizin bildiğiniz gizli sorunun sorulması aşamasına gelmektedir. Yalnız soruya gelmeden evvel hesabın sahibi gerçekten sizin olup olmadığınızı tespit etmek için Hotmail ülke bilgisini sormaktadır.

Burası bence sizin güvenliğiniz için zincirin zayıf halkalarından birisidir. Eğer varsayılı olarak Türkiye’yi seçerseniz, saldırganın hiçbir efor sarfetmesine gerek yok. Benim tavsiyem, üye kayıt esnasında Ülkeyi – United States (ABD) seçmeniz. Bu da nerden çıktı diyebilirsiniz ama ülkeyi Amerika seçerseniz, önünüzde iki seçenek daha bulunuyor, bu da saldırganın işini iki katına çıkartmak manasına geliyor. Eğer bu kişi gizli sorunuzun cevabını bulsa bile arada girmesi gereken detaylarda çuvallayacaktır. Bu aşamada aklınızda kalacağını düşündüğünüz (en çok kullanılan newyork v.s. hariç) bir eyalet seçip, uygun bir zip code girmeniz gerekmektedir. Bunu bir seferlik yapmanız gerektiği için zaman harcayıp bu sayfadan hayali olarak buluncağınız şehir ve eyaleti girip zipcode bilgisini alıp kayıt formuna girmelisiniz. Bu aşama msn adresinizin güvenliği için çok önemlidir. Ülke seçimi basit bir kombinasyon hesabıyla msn’inizi hacklemeye çalışan bir kişinin işini 4 katı arttıracaktır ki msn, 10 defa yanlış verilen gizli soru cevabından sonraki cevapları kabul etmeyip, hacklenmeye çalışan kişiye email atmaktadır. Yer seçimini doğru yaptığınızdan emin olduktan sonra kalan tek şey gizli sorunuzun ne kadar zor olduğunu tespit etmektir. Benim tavsiyem gizli sorunuzda belirli bir nesne, isim, takım v.s. etrafınızdaki kişilerin bilebileceği sorular vermemeniz onun yerine hayal gücünüzü kullanarak, soyut veya kafa karıştırıcı şeyler sormanızdır. Böylelikle saldırgan birkaç defa hata yapmak zorunda kalacaktır, hotmail (msn) ‘in sonradan eklediği engel sayesinde, gizli soruya verilen yanlış cevap sayısı bir sayıya ulaştığı zaman yukarıda bahsettiğim gibi hesap sahibine e-mail ile haber verecektir. Dolayısıyla birilerinin sizin hesabınızı almaya çalıştığını tespit ederek yeni bir önlem almayı deneyebilirsiniz.

2- Sahte msn giriş sayfası (fake msn login page)
Bu konu aslında social engineering olarak söylenen, türkçede argo karşılığı birisini kafaya almak tabiridir. Msn messenger’da, belki yeni tanıştığınız belki de başkası tarafından hesabı hacklenmiş bir kişiyle konuşurken, bu kişinin ‘ya şu sitede öyle şeyler var ki inanamazsın’ tarzı bir cümle sonrasında bir link yollaması ile karşınıza hotmail giriş sayfası çıkması sonucunda olmaktadır. Bu sayfa tıpkı hotmail giriş sayfası gibi olduğu için kandırılma ihtimaliniz çok yüksektir.
Örn:

msn fake page

(*resmin büyük halini görmek için üstüne tıklayınız)

Böyle bir durumda ilk dikkat etmeniz gereken, yukarıda gösterdiğim ekran görüntüsünde belirtildiği gibi internet adresine (url) (kırmızı kısım) bakmanız. Bu adresin içinde hotmail olabilir, bu sizi yanıltmamalı. Bu tür kişiler, içinde hotmail yazan domainler alabilmekte ve bunu başkalarının msninini almak amacıyla kullanmaktadır. Bundan önce benim başıma gelen, listemdeki bir arkadaşımı hackleyen kişinin yaptığı numara tamamen bunun üzerine kuruluydu. ‘Ya yeni bir site açılmış, duydun mu, al bak linki’ şeklinde verilen bir adres, Oturumunuz kapanmıştır tekrar giriş yapmanız gerekmektedir diyerek Hotmail giriş sayfasını göstermekteydi. Bu sayfada girdiğiniz bilgiler yani email adresiniz ve şifreniz karşı tarafa direk olarak ulaştırılmaktadır. Bunu yapan kişilerin artık ne gizli sorunuzla ne de başka bir kişisel bilginizle işi kalmamıştır, kendi elinizle şifrenizi onlara emailleyip herşeyi teslim etmişsinizdir. Bu aşama bazı durumlarda web tasarım ve programcılık bilgisi gerektirdiği için gizli soru kadar yaygın kullanılmamaktadır ama yapılan kişi bilgisayar konusunda deneyimsizse en garanti metodlardan birisidir. Bu yazıyı okuyan birisi olarak, umarım bundan sonrası için size gelen mesajlara ve tıkladığınız linklere 2 katı dikkat edersiniz.

3- Sahte email (fake email)
Bu metod eski kabul etmekte ve msn tarafından yapılan bazı düzenlemelerden dolayı etkisini yitirmiştir ama yine de bu işe yeni başlayan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bu metodda, support@hotmail.com yada benzeri bir adres alan saldırgan, temel amaç olarak 2. aşamada bahsettiğim sahte bir web giriş web sayfasına kullanıcıyı yönlendirmeyi hedeflemektedir.

msn fake email

(*resmin büyük halini görmek için üstüne tıklayınız)

Hotmail, seçtiğiniz güvenlik seviyesine göre, emailleri webden gösterirken, linkleri kaldırabiliyor. Eğer hotmailinize gelen emaillere tıklamadan önce güvenli mi değil mi diye bi kontrol ediyim diye düşünüyorsanız bu güvenlik seviyesini aktif hale getirmelisiniz.

4- Bilgisayara yüklenen programlar (trojan, keylogger)
Trojan ve keylogger yazılımları temel olarak sisteminizde yaptığınız bütün girişleri kayıt altına alıp başka birisine göndermeyi hedeflemektedir. Tam bir ajan gibi arka tarafta çalışmakta, klavyede yazdığınız bütün harfleri pencere bilgisi ile tutmaktadırlar. Buna bir örnek, hotmail giriş sayfası veya msn messenger login penceresi olabilir. Bu programları yükleyip yüklememek en çok kullanıcının bilgisayar deneyimine kalmaktadır. Eğer hangi programların sizin için iyi, hangilerinin kötü olduğunu tam ayırt edemeyecek durumdaysanız, kaynağı güvenilir olmayan sitelerden hiçbirşey program indirmemelisiniz. Hali hazırda sisteminizde böyle bir program varsa bu yazıda bunun cevabını maalesef bulamayacaksınız. Bu tür programların temizliği, %99 sisteminize bulaşan programın nasıl yazıldığına ve kendinin tespit edilmesini önlemek için nasıl bir saklanma metodu hazırlandığına gibi değişkenlere bağlıdır. Eğer internete adsl modem arkasından network kablosu ile bağlanıyorsanız (usb olmamalı) bir manada güvenli sayılabilirsiniz. Çünkü trojanlar sisteminizde çalışmaya başladıktan sonra belli bir portu server olmak için açarlar, trojan’ın istemci tarafını yazan programcı, ele geçirdiği bilgisayarın adresini tespit ederek, önceden tanımladığı portu kullanarak o bilgisayara bağlanır. Bu durum adsl modem kullandığınızda değişmektedir. Çünkü adsl modem kullandığınız durumda, Türk telekomun size atadığı IP adresini adsl modem almaktadır. Bu trojanın ADSL modem üzerinde port açma yeteneği olmadığı için bu makinaya uzaktan bağlanmak mümkün değildir. Bu durum sevindirici ama kötü haber yolda. Bilgisayarınıza yüklenen zararlı program dışarıya bağlantı kurabilmektedir. Eğer saldırganın internete açık sunucusu varsa, sisteminizdeki zararlı ajan bilgileri karşı tarafa aktarabilir. Anti virüs programlarının çoğu bu programları tespit edebilmektedir ama nadiren de olsa bu programlar sistemde tespit edilmeden kalabilir. Bilgisayarınızda bir anormallik seziyorsanız, acilen teknik bilgisi olan bir kişiyle bu konuyu görüşmeniz faydalı olacaktır.

5- Aynı networkten (sniffer)
Bu metod, deneyim, profesyonellik ve birden fazla kişinin aynı ağda bulunmasını gerektirdiği için en az kullanılan metodlardan birisi. Az kullanılması, snifferların switchlerde birşey elde edememesinden de kaynaklanıyor. ARP Spoofing ile switch ortamında sniffer kullanımı sağlanılıyor ama MSN şifrelerinin alınması durumunda başka bir durum daha ortaya çıkıyor. O da MSN ve hotmail’in, şifreleri msn sunucularına encrypted (şifrelenmiş) olarak göndermesi. Bu da MIM (man in the middle) atağıyla sağlanıyor ama dediğim gibi bu aşamaların hepsi profesyonellik ve deneyim gerektiriyor. Son kullanıcı olarak böyle bir duruma mazur kaldığınız zaman, eğer sisteminizde sizin verilerinizi ve ağınızı korumakla yükümlü deneyimli bir sistem yöneticisi yoksa, yapacak birşeyiniz yok gibi birşey. İş artık sizin bilgisayarınızdan ve sizden çıkmış, kullandığınız ağın ne kadar güvenli olduğu noktasına kalmıştır. Dolayısıyla örneğin, şu anda çok yaygınlaşan kablosuz ağlar (wireless) aracılığıyla komşunuzun interneti kullanarak internete girmeniz, sizin için bir güvenlik tehditi oluşturmaktadır. Eğer kablosuz ağın öbür ucunda bu amaçla bekleyen bir saldırgan varsa, siz kullanmaya başlar başlamaz datalarınızı toplamaya başlayacaktır. Böyle bir durumda, email şifrenizi yitirmeseniz bile, email şifrenizi tespit etmesini sağlayacak başka bilgileri elde edebilecektir.

Sonuç
Bu metodların yanında, bir de halk arasında bir söylenti var. “Şu ….. kişiye msn şifresini öğrenmek istediğin adresi ver, sana şifresini yollasın”, “istediğiniz hesabı hackleyebilirim?”, “itinayla msn hacklenir” Bu durum, msn ve hotmail sisteminde bir açık olmadığı müddetçe abartıdan ve daha da doğrusu saçmalıktan öteye gitmemektedir. MSN ve Hotmail sunucuları, Microsoft için bir nevi showroom niteliği taşımaktadır. Bu sunucularda koşturdukları IIS (internet information server) sunucusunun hacklenebiliyor olması, ASP ve IIS kullanan bütün kuruluşlar önünde Microsoft için çok büyük bir prestij kaybına sebep olacaktır. Microsoft’un gözü gibi koruduğu bu sunucular için “şöyle hackledim, böyle hackledim” şeklinde ifadeler abartı ve avcı hikayesinden başka birşey değildir. Tabi bunların yanında bir de, “Abi şu kızın msn’ini hackler misin?” yada “şu adama çok gıcık oluyorum, msnini hackler misin?”, “email adresini versem bana şifresini alır mısın?” şeklinde sorular bilgisayarla biraz haşır neşir olmuş herkese sorulur. Yukarıda bahsettiğim metodlarda gördüğünüz gibi msn hacklemenin ilk metodu tahmin gücünden, ikinci ve üçüncü metodu sahtekarlıktan, dördüncü metodu hırsızlıktan, beşinci metodu profesyonel kalpazanlıktan 🙂 geçmektedir.

MSN’im hacklendi” üzerine 178 yorum

 1. serhat der ki:

  msn mi alan kişi serdar_1910_19 ve calınan msn adresim ser
  _hat370@hotmail.com şu an kullandıgım antu_fb_370

 2. serhat der ki:

  benim msn adresimi az once birisi aldı ve nasıl yaptıgınıda hiç bilmiyorum arkadaşlarım var ve hepsi degerli insanlar onlarla sorun yaşamak istemiyorum ve diğer msn mi kullanıyorum ama gizli sorumuda degiştir miş nbe yapabilirim yazılarınızı okuyunca gerçekten akıllıca davransaydık bunların başımıza gelmeyecegini anladım şimdi ben msn adresimi tekrar nasıl elde edebilirim sizden fikir istiyorum bana yardımcı olabılırmısınız

 3. öznur der ki:

  8 tane msn aldım hepside hacklendi offffffffffffff

 4. mehmet der ki:

  beni crazt_mk_58_33_22@hotmail.com diye biri hackladı ne yapacağımı şaşırdım üstelik bütün arkadaşlara küfür atmış manyakolumanyaklar

 5. okan der ki:

  Yaaaa bu iş çok kötü 5 mail açtım hepsi hacklandı ne yapacağımı şaşırdım ama şimdi artık bişey yapamazlar tekrar tşk…

 6. neslişah yüzgeç der ki:

  cihan_polatalemdar adında biri beni ekledi ve hackleyeceğini söyledi

 7. Mehmet Buyukozer der ki:

  @merdanee:
  Artık sıfırdan kişisel websitesi dizayn etme bunun için HTML öğrenme gibi konular biraz daha eskilerde kaldı. Şu anda çok yaygın olarak blog yazılımları veya blog siteleri kullanılıyor. Amacınız paylaşımsa, bunlar sizi hedefe taşımak için işinizi çok kolaylaştırabiliyor. Sizin sorunuzdan sonra sağa sola bakarken Elif hanımın web sayfasında, kendisinin hazır blog sistemleriyle ilgili yazdığı yazıya denk geldim. Aşağıda linkleri mevcut, onlardan faydalanabilirsiniz. Eğer ben ille HTML ve kodlama öğrenmek istiyorum derseniz, bundan önce web dersleri ve html dersleri başlıklı seri dersler vardı, onları google’dan aratabilirsiniz.
  http://elifce.blogspot.com/2006/03/web-dersi-1-blogspot-ingilizce.html
  http://elifce.blogspot.com/2006/03/web-dersi-2-blogcu-trke.html
  http://elifce.blogspot.com/2006/03/web-dersi-3-blogspot-ingilizce.html
  http://elifce.blogspot.com/2006/03/web-dersi-4-saya-eklemek.html
  http://elifce.blogspot.com/2006/03/web-dersi-5-blogcu-arkadalar.html

 8. bY ALBERTO der ki:

  SeLam arkadaşlar ilgillilere duyrulur ONEMLIDIR MSN VE PC VE DIGER COMPUTERLER BILGISAYARLAR YANI COOK ONEMLI ISTEYENE SIFRE KORUMA VE KOD OLABILIR CUNKİ BENIM ISIM BU BEN BIR UZMAN_BİLGİSAYAR TEKNIK_SATIS VE SORUMLU GENEL MUDURUYUM SORUNU OLANLARA YARDIMCI OLABILIRIM BENİ EKLERSENİZ OKE HERSEY OKE alberti72_808@hotmail.com

 9. merdanee der ki:

  benim kişisel bi sorum olacak nasıl web site yapbilirim tabi zahmet olmazsa ama sadece kişisel bide web sitesinib dilini nasıl öğrenebilirim??

 10. edip der ki:

  ya benim msn adresim kırılmış ve bi türlü bulamıyorum gizli sorumun cevabınıda bilmiyorum nasıl geri alabilirim onu söylemenizi rica ederim lütfen

 11. ozan der ki:

  ya benim de 3 senelik msn em calındı ısıcnde çok onemlı eskıden kalan arkadaşlar ailem ve sımdıkı arkadaşlarım var lşutfen yardım edın msn adresım brave_ozan@hotmail.com

 12. bycorsair der ki:

  ya arkadaşlar boşverin, giden gitmiştir bikere, geri döndüremezsiniz. ne yapacaksınız heklenmiş msn nizi. acın yenisini. sankili başk adresler yok acacakta onu istiyorsunuz. kıtlık mı geldi başka msn acmaya. anlayamadım gitti yaa. sizde 2 tane adres kullanın birisine aileyi diğerlerinede tanımadıklarınız kaydedersiniz. olur biter yanii. ailede kaydeden msnnenizide hekleyecek değiller herhalde sölemezsiniz kimseye olur biter.

 13. eRDEM der ki:

  arkada$lar itina ile msn ler geri alınır ekleyın yeter

 14. Barış der ki:

  arkadaşlar msn adresim çalındı mc.baris@hotmail.com lütfen bu adresi geri alabilecek arkadaşlar bana danışsın su an kullandıqım adresim mc_baris@msn.com Lütfen yardım edin . Lütfen

 15. sumeyra der ki:

  msn em calindi pls help me
  allah rizasi için yardim edin!! siyahkan_06 hacklenmistir. bu adrese yrn luften

 16. serdar der ki:

  msn adresim çalındı acil yardım edermisiniz en kral hackerler nerede yardım edin lütfen

 17. hack der ki:

  arkadaşlar 3 senelık msn şifremi çalmışlar morelım çok bozuk tum ailem, arkadaşlarım orda kim blr neler dıyorlardır onlara ben diye ltfn yardım edın hacklenen adresım rebel_city@hotmail.com

 18. fedayi der ki:

  sorunum var çünkü msn adresimin şifresini unttum ve gizli sorunun cevabınıda bilmiyorum ne yapmalıyım

 19. bluehacked der ki:

  ya burda bu kadar tartışma var ama kızmayın bana bişi dicem ya arkadaşlar ben daha yeni olayı çözüyorum ya böyle yapacagımızaz düşünseneze hep beraber yabnacı sitelşere saldırsak kardeşce birlikçe osmanlı devletinin zamanın da kimse yıkamamış birlik oldugu için ben derimki birlikten ışık dogar tek ilkem var 9 ışık

 20. ritt der ki:

  ugulseren dostum seninki marifetmi?Bu şekildemi kendini kanıtlamaya çalışıyorsun.sen kaç yaşındasın?farkındamısın bilmem ama kendini kandırıyorsun.eğer gerçekten kendini akıllı sanıyorsan aklını toplum için faydalı olacak şeylerde de kullanarak harcayabilirsin.ayrıca yaptığın iş eğer doğruysa tabi-hiçte övünülecek bir iş değil.illada hackleyecem diyosan içerik olarak topluma zarar veren siteleri hackleyebirisin.tabi gücün yeterse!

 21. ugulseren der ki:

  kimse beni hackleyemez varmı baba yiğit ben bu sanal alemin kralıyım 100 site ve 1000 msn hackledim kimse bana rakip olmaz en güçlü türk hack benim

 22. Mehmet Buyukozer der ki:

  @özcan:
  Download’ı yok mu diye sorduğunuz nedir?

 23. özCaN der ki:

  Tmm iyi GüzeLDe bunu downland ı yokmu?

 24. KADİR ŞEREMET der ki:

  Çok sağolun bu bilgilere çok ıhtıyacım wardı

 25. Administrator der ki:

  Yazıya yorum olarak lütfen “msnim hacklendi geri alın” şeklinde mesajlar bırakmayın. Verdiğiniz msn adresiniz mesajınız içinde yayınlansada, size irtibat olarak bıraktığınız email adresi gizli kalıyor. Email adresinizi bu yazıyı okuyan birisi geriye alsa bile size ulaşamayacaktır.

 26. fatih der ki:

  arkadalar sizden ricam benim msn adresimi geri alıp verirseniz çok sevinirim msn adresim siyah-sapka@hotmail.com

 27. aşir der ki:

  fake kullanarak msn hecleyen garib kullnıcılar kendinize nasıl hecker diyorsunuz anlamıyorum programı siz yazmış olsanız anlarım ama yok kendinizi kandırın size bir uyarı msn şifreniz uzun ve alffasayısal yanı integer olsun fake cözerse bende bılgısayar yazılım diplomami yırtatım

 28. melih der ki:

  sayın site yöneticileri msn adresim hacklendi nasıl geri ala bilirim
  bana yardımcı ola bilirmisiniz adresimi buradan vereyim türkadmin-@hotmail.com adresim hacklendi geri almam lazım çok arkadaş ekli o msn adresime 🙁 bana cvp yazarsanız sevinirim iyi çalışmalar….

 29. msnhacklenir der ki:

  gerçekten özür diliyorum arkadaşlar..bu noktada pişmanım diyebilirim..google amcamın gücüne inandım ve diğer basit insanlar gibi sevmediğim birinin adresini çöp etmek için arayıştaydım..ama mehmet bey’in son sözleri “Eğer hacker olmak istiyorsanız önce bişeyler inşa etmeye çalışın, bir binayı en iyi yıkacak kişi mimarıdır. İnşa etmeye başladığınız zaman, emek harcamanın nasıl birşey olduğunu görüp, başkalarının da bu kadar emek sarfedip oluşturduğu birşeyi yıkmanın nasıl acıtıcı birşey olduğunu görmüş olacaksınız.”” olayı tamamen bitirdi…internet beni cezbetmedi hiçbir zaman..bu sanal , görsel alet (pc) üzerinde hayal gücümüzü rahatlıkla hem geliştirip hem uygulayabildiğimiz için hobim oldu..lütfen kimse kızmasın ve MEHMET BEY ; sizi tebrik ediyorum , saygı duyuyorum..

 30. ali der ki:

  olmaz böle bişey yaa msn hacklenmesi çok zor bi durum istesem bi dünya patlatırım ama yapmam böle bişey insanın özeline saygısızlıktır ve büyük bi suçtur

 31. deniz der ki:

  hacker diye bir şey yoktur hırsızlar vardir 🙂
  5- Aynı networkten (sniffer) bu madde hariç hepsini yapa biliyomda bunun ne olduğunu anlamdim ama ben çalinanı geri almaya çalişiyom çalmayı değil

 32. @xtrail der ki:

  MSN şifrenizi çalındığında veya MSN adresiniz Hacklendiğinde artık üzerine bir bardak su içebilirsiniz. Gizli sorunuzu ve diğer e-posta adresinizi mutlaka hotmailden başka bir adres belirterek oluşturmalısınız. Bide Insanlar neden hotmailden mail alarak kendilerine MSN adresi oluşturmakta ısrar ederler anlamam. Oysaki yahoo.com veya diğer domainlerden alacağınız bir mail adresi ilede MSN adresine sahip olabilirsiniz. Aslında Microsoft resmi web sitesinde MSN hesabınız ile ilgili bildirebileceğiniz bir takım araçlar bulunuyor ancak hiç bir şekilde size cevap vermiyorlar. Benim size tavsiyem MSN hesabınızı oluştururken başka mail adresi kullanmak (örn. adimsoyadim@yahoo.com) gizli sorunuzu ve yanıtını olabildiğince karmaşık ve daha sonra kendinizin hatırlayacağı şekilde belirlemek, ayrıca MSN de kişi listenizi export edebiliyor ve daha sonra başka bir zaman Import edebilirsonuz. Bunu zaman zaman yaparsanız MSN hesabınız eklendiğinde arkadaş listenizi başka bir MSN adresi alarak, yeni açtığınız hesabınızı Import edebilirsiniz. Böylece hesabınızın hacklendiğini arkadaşlarınıza duyurabilirsiniz. Ayrıca dikkat edilmesi gereken önemli bir noktada MSN görüşmleriniz sırasında kimseden dosya almamanızdır. Özellikle “Bak MSN Space ime nasıl olmuş” gibi mesajlara kanmayın tıkladığnızda MSN adresiniz hackleniyor olabilir.

  daha fazla bilgi için http://www.blogss.net (Çok Yazkında Forumlarda)

 33. melda der ki:

  ya inanmıyorum msn nim hacklendi acilen düzeltmem lazım gizlisorumu ve butun gerekli bilgilerimi değiştirmem lazım yardıma ihitiyacım var…….. hacklenen adresim : melda.izmir@hotmail.com

 34. Fatih der ki:

  bu konuda şunu söyleyim,irc sohbet üzerinde adamın biri msn’imi istedi,verdim ve 15 saniye sonra hackledim dedi. Baktım hakkatende hacklenmiş. Yani gerçektende “ver maili hackleyim” olayı gerçek ve Microsoftun abartı bi açığı var.

 35. hüseyin der ki:

  benim msn gettiii getttii getttiiiiiiiiii

 36. fatih der ki:

  msnim heklendi nasıl geri alabılırım

 37. Mehmet Buyukozer der ki:

  @özge – @azad:
  msn şifrelerinizi nasıl geri alabilmeniz konusunda benim de yapacağım, bir önceki mesajımda yazdıklarım olacaktır.

  @sedat:
  hackerlık, 4 silahşörlerdeki gibi başınıza kılıç konup “seni hacker ilan ediyorum” şeklinde olacak birşey değil. Ben de kimseye “nasıl hacker olunuru” anlatacak sensei değilim. Eğer hacker olmak istiyorsanız önce bişeyler inşa etmeye çalışın, bir binayı en iyi yıkacak kişi mimarıdır. İnşa etmeye başladığınız zaman, emek harcamanın nasıl birşey olduğunu görüp, başkalarının da bu kadar emek sarfedip oluşturduğu birşeyi yıkmanın nasıl acıtıcı birşey olduğunu görmüş olacaksınız. (umarım)

  @adioslove:
  problem nedir, biraz açıklar mısın?

 38. adioslove der ki:

  ya tmm iyi hoşta bizim internet var msn girilmioy nasıl çözücem bu sorunu bilgsyarcılarda anlamadı yardım eder misinz bide hacker olmak büyüklük diil şerefsizliğin ta kendisidir

 39. sedat der ki:

  slm hacker olmak isterim beni hacker yaprmısın beni bir cafe sayibiyim lütfen beni hacker yapanı

 40. gökhan der ki:

  tek kelimeyle hack ve diğer şeyleri yapanlara şerefsiz diyorum bi yerlerine mi sokacaklar acaba

 41. Mehmet Buyukozer der ki:

  @devils_shadow:

  Doğruyu söylemek gerekirse, dediğinize inanmıyorum. Bundan önce de, msn-hack.com gibi bir websitesinden indirilen program vardı. Program diyorum çünkü trojan da bir programdır nihayetinde. Bu programı, “vereceğim msn adreslerinin şifresini hemen vericek aladdinin sihirli lambası” diyerek sisteminde çalıştıran kişilerin bilgisayarına, 2dk. sında trojan bulaşıyor ve trojan kablonetteki sahibine veri aktarmaya başlıyordu. Eğer dediğinizde haklıysanız, kanıtlayalım. Bir msn adresi açıyım, şifresini belirleyeyim ve size buradan yazayım. Siz de buradan şifresini geri bildirin. Sizce uygunsa lütfen yazın.

  İyi Çalışmalar

 42. devils_shadow der ki:

  Öncelikle güzel bir yazı olmuş tebrikler. Yalnız bilmediginiz bişey de var şu an türkiyede sadece 50 kişi civarında insanda bulunan bir program ve bu program sadece 10 dakika içinde istediginiz msn şifresini bulabiliyor.

 43. azad der ki:

  mrb beyfendi ben msnsini caldiranlardan biriyim ve pc de acemiyim eger benim mailimi alip benimle irtibata gecerseniz çok memnun olurum yardimlarinizi bekliyorum cünkü sorunum bir aile olayidir yardimlarinizi bekliyorum iyi calismalar

 44. özge söylemez der ki:

  benim msn haclendi nerden yardım alabiliceğimi bilemiyorum mail adresimi geri nasıl alabilirim bana bu konuda yardım edebilirmisiniz

 45. Mehmet Buyukozer der ki:

  @jage:

  Maalesef anlattıklarınız msn’iniz başka birisi tarafından alındığını gösteriyor. Şifrenizde türkçe karakter veya büyük-küçük harf ayrımı yapıyorduysanız klavye ayarlarınıza dikkat ederek bir kez daha girebilirsiniz. Kayıt esnasında alternatif email adresi verdiyseniz, şu sırayı takip ederek o email adresinize yeni şifre gönderilmesini sağlayabilirsiniz :
  hotmail.com -> Şifremi Unuttum (Forgot my password) -> Email adresi ve resimdeki karakterlerin girişi -> Email adresime yeni şifre gönder (Send yourself a password reset e-mail message.) -> Alternatif email adresimi kullan (Send an e-mail message to my alternate e-mail address)

  Bu sırayı takip ettiğiniz de, eğer alternatif email adresi tanımladıysanız oraya gerekli bilgiler gönderilecektir.

  Geçmiş olsun.

  @frezy:

  Hangi linklerden bahsediyorsunuz?

 46. jage der ki:

  diger e mailim için her zaman girdiğim oturum bilgilerimi giriyorum fakat şifremi yanlış girdiğim uyarısı ile karşılaşıyorum gizli sorunun cevabınıda unutmuş durumdayım bunu sizce hackerlarmı yapmış e mailimi tekrar kullanabilmem için başka bir şansım varmı?
  teşkkür ederim

 47. frezy der ki:

  yav iyi güzel söylüyosunuz da bunları nerde bulacaz açıkladığınız konuların yanında link verseniz daha güzel olur kolay gelsin

Yorumlar kapalı.

css.php