İçeriğe atla

Fileserve-Megaupload v.s. den sonra internetten nasıl dizi indiririm?

Önce hotfile.com, sonra megaupload daha sonra da fileserve teker teker patladı. Hotfile.com hiçbir sorgu sual sormadan farklı IP kullanıldı bahanesiyle hesabı kapattı, megaupload yakın zamanda patladı, fileserve de megaupload korkusuna sitesini film, program paylaşımı yapanlar için kullanılmaz hale getirdi. Bir nevi “bir aslan miyav dedi” mealinde birşeyler yaşandı ve şu an geldiğimiz noktaya geldik.

Dizi upload eden arkadaşlar (örn: dizi.nl) ne kadar bu işten para kazanmadıklarını, sırf amme hizmeti yaptıklarını iddia ettiyseler de diziyi yapanlar ve seyredenler haricinde herkes bu işten para kazandı-kazanıyor. Şimdilerde upload.to v.s. gibi siteler para ödüyor ona aktarıyorlar ama artık toplamda $200 bu dosya aktarma sitelerine kaptırdıktan sonra bu işe para ödeyecek benden metelik çalışmaz.

Peki ne yapmak gerekiyor? Benim bulduğum en hızlı ve kolay metodu sizlerle paylaşıyım.

Malzemeler:
1- Firefox
2- Flashgot eklentisi (www.flashgot.net)
3- Flashget (www.flashget.com) veya başka bir hızlı dosya indirme programı
4- Mümkünse AdBlock eklentisini de kurunki internetten dizi izletme iddiasındaki arkadaşların reklamlarla öldürdüğü sayfalarda boğulmayın
5- Firefox’u sadece bu yazı için kurduysanız (vah vah) Görünüm (View) -> Araç Çubuğu (Toolbars) -> Eklenti çubuğu (Add-on bar) yapmayı unutmayın

Dizinin indirilişi:
1- Google.com u açtıktan sonra sol taraftan Videolar sayfasına tıklayın (http://www.google.com/videohp)
2- İndirmek istediğiniz dizinin adını (örn: kurtlar vadisi 146) aratın
3- Sonuçlar çıktıktan sonra sol taraftaki filtre kısmından >20 dakikadan uzun seçeneğine tıklayın
4- Çıkan sonuçlardan izlemek istediğiniz bölümü tıklayın (tercihen 1 saatin üzerinde olanlar en ideal olanları)
5- Hangi siteye gittiyseniz reklamları v.s. kapattıktan sonra vidyo oynamaya başladığı zaman Firefox’un “Eklenti çubuğu”nda bir vidyo filmi ikonunun belirdiğini göreceksiniz. (aşağıda)
6- Bu ikona tıkladığınız takdirde otomatik olarak Flashget yada hangi programı indirdiyseniz o program devreye girer ve indirme işleminiz başlar.

Flashgot iconu

Not: Flashget veya başka bir dosya indirme hızlandırma programı kurmak zorunda değilsiniz. Firefox’un kendi “indirme yöneticisi” de işe yarıyor ama diğerleri 5-6 tane aynı anda bağlantı kurmak suretiyle bir dosyayı çok daha hızlı sürede indiriyor.

Gördüğünüz gibi sağa sola para vermeden, biraz daha düşük kalitede ama reklamlarla boğuşmadan dizi izlemek mümkün.

İyi seyirler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php