İçeriğe atla

Evet, yine bir Israil yazısı

israil gemisiABD’ye bu kadar uzak oluşuna rağmen, orta doğuda olan herşeyin kalbinde olduğu için İsrail ile ilgili bişeyler yazmamak elde değil. Tarih tarihçilerin ama benim 1. Dünya savaşının çıkışı ile ilgili yazılanlara ve sebepleri çok basite indirenlere itirazım var. Bazısına göre dünyada bir kısım kişiler kafayı siyonizm ve masonlarla bozduğu için herşeyin onlar tarafından yapıldığına inanıyor. Benim bu yönde inançlarım olmasına rağmen, bunların kara bulutlar gibi üstüme çöküp saplantı haline gelmesini önleyen, gerçekleri görmeye çalışan bir yanım var. Yazının devamında yazacaklarıma gelmeden bu konuya açıklık getirmek istedim.

Tarih ve bilimsel kitaplarda kaynak kabul edilecek kadar kesin bilgilere sahip olmasa da, Harun Yahya’nın Soykırım Vahşeti kitabı, bence bazı yönleriyle Nazi – İsrail ilişkisi ve Yahudi soykırımı konularında gerçekleri irdeliyor. Bu kitapta ortaya atılan en büyük iddia, 1. Dünya Savaşının arkasında siyonizmin (masonik yahudi siyasi hareketi) olduğu ve savaşın nihayi amacının yahudilere ait bir ülkenin kurulması olduğu. Bu kitabı birçok kişi, değerlendirmeye almıyor yada yazılanları yalan veya abartı bulduklarını söylüyor. Tarih sahnesinde oynatılan filme baktığım zaman, sebepler ve sonuçlar: nazilerin; fakir, yoksul ve toplumda çok değer ifade etmeyen yahudileri soykırım çapında bir hareketle, siyonistlerin verdiği maddi destekle yaptığını söylüyor bana. Kurulması planlanan İsrail için bu fakir, hasta ve yaşlı yahudiler; zengin, zeki ve idealleri olan dindaşları tarafından Almanlarca kamplarda öldürtüldü. Yani gözü kapalı bir soykırım değil, yahudilerin içindeki çürükler temizlendi. Harun Yahya’nın kitabı da bu konuya parmak basıyor.

Soykırım Vahşeti kitabını bir yana koyarken, dün Scotland on Sunday gazetesi, siyonist – alman ilişkisini ele alan bir araştırma kitabının haberini yayınlandı. Bu haberin haberini de, İsrail’de yerel yayınlanan ynet gazetesi haber yaptı. Bu kitapta yayınlanan rapora göre, Naziler tarafından, İngiliz ekonomisine zarar vermek amacıyla sahte olarak yapılan 164 milyon dolar değerindeki banknot, yahudiler tarafından İsrail’in kurulması için kullanıldı. Haberde, kitapta geçtiği ifade edilen bir ifade bence kayda değer: ‘Naziler tarafından sahte üretilen bu paralar, ikinci dünya savaşı sonrasında, avrupada yaşayan yahudilerin, İngiliz kontrolü altında bulunan Filistine yollanması ve orada silahlı bir yahudi grubu oluşturulması için harcandı’. İngilizler yahudileri ve İsraili pek sevmezler. Hatta İsrail – Lübnan gerginliği esnasında, BBC çoğu kez İsraili hedef alan yayınlar yaptı ve kamuoyunun desteğini aldı. Bunun arkasında yatan nedenlerden birisi, İsrail kurulmadan evvel Filistin, İngiliz kontrolü altındaydı. Nazi – Siyonist işbirliği ile Filistine getirilen yahudiler, yukarıda bahsi geçen meblağlarla silah temin edip, terör örgütleri kurdular. Bu terör örgütleri ile, İngiliz birliklerine saldırılar gerçekleştirdiler, zaiyat verdiler. İngilizlerin verdiği zaiatın yanında, dünya çapında oluşturulan yahudi soykırımı havası ile, İngilizler Birleşmiş Milletlerde attığı imza ile o toprakları bırakıp, çıkmak zorunda bırakıldılar. Bu geçiş esnasında, yahudiler getirdikleri paralarla toprakları satın aldılar, ekonomiyi kontrolleri altına aldılar ve daha sonra da bağımsızlıklarını ilan ettiler. Haberde bahsi geçen kitapta geçen bir diğer ifade de şu şekilde: “Yahudi grupları, ele geçirdikleri bu tartışmalı paraları, soykırımından kurtulanlar diye ifade edilen grubun gemilerle Filistine taşınması için harcamaktan hiçbir sakınca görmediler, arta kalan para daha sonra uluslararası silah piyasasından silah satın alınması için kullanıldı. Bu silahlar öncelerde İngiliz güçlerine karşı kullanılırken, sonrasında Araplara karşı kullanıldı.”

İsrail’in, Amerika’nın ve dünyanın; şimdilerde bağımsızlığı için, her türlü kirli oyun ve düzenle kurulan bir ülkeye karşı savaşan bir millete, terörist ve işgalci muamelesi yapması bu konuda nasıl bir tezat olduğunu gözler önüne seriyor.

Evet, yine bir Israil yazısı” üzerine 3 yorum

  1. erhan der ki:

    İsrail’in, Amerika’nın ve dünyanın; şimdilerde bağımsızlığı için, her türlü kirli oyun ve düzenle kurulan bir ülkeye karşı savaşan bir millete, terörist ve işgalci muamelesi yapması bu konuda nasıl bir tezat olduğunu gözler önüne seriyor.

  2. Mehmet Buyukozer der ki:

    Bilhassa bağımsız medyayı takip etmek ve bol bol okumak kısmında sonuna kadar katılıyorum size. Okudukça nasıl bir hegomanyanın altında olduğumuzu ve ne hikmetse bu devran devam ettikçe kral krallığını büyütüp bizlerse avamlığımızı sabitleştirdiğimizi görüyorsunuz. Dediğiniz gibi etraf kan gölü ve kendilerine karşı çıkanların adı daha çıkmadan konmuş: “terörist” Koyun olmaya devam ettiğimiz müddetçe, kurt değişse de devran aynı kalır. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

  3. bd49 der ki:

    “bazısına göre dünyada bir kısım kişiler kafayı siyonizm ve masonlarla bozduğu için herşeyin onlar tarafından yapıldığına inanıyor.” buna inanmak ocu değil. ciftetelli medya disinda biraz kitap karistiran, bagimsiz medyayi takip eden ve akli mantigi olan her insan bir avuc yahudinin ve kendi cikarlarina uygun dustugu için bu yahudilerin yorungesinde dolasan sermaye sahibi anglo-saksonlarin yeni dunya duzenini tum dunyaya dayatma cabasini gorebilir. hic televizyon izlememek, bol bol okumak, ve bu yikilmasi nerdeyse imkansiz sermaye ve insan kani üzerine kurulmus duzenden elini ayagini cekmek en dogru secimdir kanimca. ancak su da bir gerçek; okudukca gerçekleri goruyor insan ve insanları manipule etmek usulu ile guc pesinde kosan bu zumreden, bu zumreye giptayla bakan ve bu zumrenin her lafina kanan koyunlardan nefret ediyor. isin sonunda tek basina kaliyor insan, fikirlerini ve gozlemlerini paylastikca izole oluyor statukocu toplum tarafindan, vs vs… lafi bir yere baglayacagim yok. benim geldigim son nokta budur. fikirlerimi artık kendime sakliyorum su istisna disinda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php