İçeriğe atla

Satılık DB – Forum siteleri kişisel bilgilerinizi satıyor

Satılık DB : bir veritabanı satışı söz konusu. Bugün türk webmaster forum sitelerinde dolaşırken, forum sitesini satmayı planlayan bir webmastera verilen cevabı gördüm ve sizle paylaşmak istedim:

DB’yi Zaten 150 YTL’ye Falan Satıyor Millet O Tür Bir Forumun.Biraz Daha Ekle ya Az Çok hiti de Var.Gerçi Adam Bi de Domaine Para Verecek Neyse İnşallah İstediğin Gibi Satış Yaparsın

Bunun üstüne google’dan “satilik db” diye yaptığım arama da, çıkan sonuçlar:

www***** sitesinin database ini satıyorum ilgilenen arkadaşlar
50 ytl istiyorum DB için. 4000 üyeyi geçik üye var isteyen girip bakabilir…

Bir diğeri:

Ayri bi konu acmak istemedim konu kirliligi olmasin diye bende de bir db var isterseniz…
db boyutu : 395 mb
Konular: 19,115, Mesaj: 91,227, Üyeler: 56,000
Fiyati : 300 YTL

Bir diğer mesaj:

20 Bin Mesaj ve 4 Bin Konu Bulunuyor.Üye Sayısı 2 Bin.

Bu insanlar alenen sizin, benim email, şifre ve diğer bilgilerimizi spam amaçlı canlı email isteyen kişilere satıyorlar. Bu satışın ucunda, şifre bilgisini çalmaya çalışan kimseler olması da gayet muhtemel. Bundan önce şifre güvenliği ile ilgili Şifremi Unuttum – Forgot Password konulu yazıda bahsettiğim, şifre ve email güvenliği konusunda site sahiplerinin yaptıklarına paralel olması nedeniyle çok önemli bir konu.

Siz aradığınız bir mp3’ü yada başka bir konuyu google’dan araştırırken ilgili forum sitesiyle karşılaşıyorsunuz. Mesajı buluyorsunuz fakat görüntülemek için foruma üye olmanız gerekiyor. İyi olup kurtulalım diyip, üye oluyorsunuz mesaja ulaşıyorsunuz ve mp3’ü indiriyorsunuz. İndirdim diye sevinirken, email adresinize türkçe spam emailleri yavaştan gelmeye başlıyor. Neden? O forum sitesinin sahibi, DB’sini spam için aktif email kullanıcısı arayan kişilere uygun bir fiyata satmış! Bu DB’de sizin IP adresiniz (bulunduğunuz ülke) email adresiniz girdiyseniz doğum tarihi, cinsiyet v.s. bilgiler bulunuyor. Daha da kötüsü, sanal alemde 1 tane email ve şifre kullanıyorsanız, forum sahibine email ve şifrenizi de kendi elinizle teslim etmiş oluyorsunuz.

Mantar gibi türeyen türk forum sitelerine üye olan binlerce kişi var. Belli başlı forum siteleri haricinde, rastgele önünüze gelen forum sitelerine kayıt olmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ahlaki değerlerini kaybetmiş siteler ve site sahipleriyle ilgili yapılabilecek birşey söz konusu değil maalesef. Sizin yapabileceğiniz, forum siteleri için ayrı bir kimliğe bürünmek. Farklı email adresi, farklı şifre, farklı isim kullanmak.

Satılık DB – Forum siteleri kişisel bilgilerinizi satıyor” üzerine 16 yorum

 1. lofwooria der ki:

  I need a driver for my phillips snn6500 wireless netcard
  or smc2632 wireless net card
  I can`t make them run on linpus linux lite

  please help

  regards
  lofwooria

 2. ddff der ki:

  YETER! BOYKOT ZAMANI

  Naomi Klein*

  Tam zamanıdır. Hatta geçti bile. Sürekli daha da kanlanan bu işgali sonlandırmak için en iyi strateji, İsrail’i, Güney Afrika’daki ırkçılığa son veren küresel hareketin hedefi haline getirmekte. 2005 Haziran’ında büyük katılımlı Filistin grupları bunu yapmak için planlar hazırladı. Tüm dünyanın vicdanlı insanlarına geniş boykot yapma ve ırkçılık zamanlarında Güney Afrika’ya uygulananlara benzer olarak İsrail’e tecrit girişimleri başlatma” çağrısı yaptılar. Boykot, Tecrit ve Yaptırım (BTY) kampanyası böyle doğdu.

  İsrail Gazze’yi her gün vurdukça BTY’yi benimseyenlerin sayısı artıyor, İsrail Yahudilerin arasında bile. Saldırıların ortasında çoğunluğu sanatçı ve akademisyenlerden oluşan 500 İsrailli, İsrail’deki yabancı elçiliklere bir mektup gönderdiler. Mektupta, ivedi önleyici tedbirler ve yaptırımlar” uygulanması çağrısıyla, ırkçılık-karşıtı savaşla açık bir paralellik çiziliyordu: Güney Afrika’ya boykot etkiliydi, ancak İsrail’e yumuşak davranılıyor Bu uluslararası arka çıkma durmalı”.

  Bu türden açık çağrılara rağmen, birçoğumuzun eli gitmiyor. Nedenler karmaşık, duygusal ve anlaşılabilir. Ancak basitçe yeterli değil. Ekonomik yaptırımlar, şiddet-içermeyen cephanelikteki en etkili araçtır: onları dize getirmek aktif iştirakle mümkündür. BTY stratejine yapılan itirazlar ve cevapları şöyle:

  Cezalandırıcı önlemler İsraillileri ikna etmek yerine ötekileştirecektir.

  Dünya, yapıcı yükümlülük” adı verilen şeyi denedi. Bütünüyle başarısız oldu. 2006’dan beri İsrail mücrimliğini sürekli artırıyor: yerleşimleri genişletiyor, Lübnan’a karşı rezil bir savaş başlatıyor ve Gazze’ye acımasız abluka uygulayarak kolektif ceza veriyor. Bu yükselişine rağmen İsrail herhangi bir ceza görmedi, hatta tersi oldu. ABD’nin İsrail’e gönderdiği silahlar ve 3 milyar dolarlık yardım sadece başlangıçtı. Tüm bu önemli süreç boyunca, İsrail diğer müttefiklerle diplomatik, kültürel ve ticari ilişkilerini artırdı. Örneğin, 2007’de İsrail Latin Amerika dışında Mercousur bloğuyla ilk serbest ticaret anlaşması imzalayan ülke oldu. 2008’in ilk 9 ayında İsrail’in Kanada’ya ihracatı yüzde 45’e ulaştı. AB ile yapılan yeni anlaşma İsrail’in işlenmiş gıda ihracatını iki kat artırdı. Kasım ayında Avrupalı bakanlar, AB-İsrail işbirliği anlaşmasını güncelledi”.

  Bu bağlamda son savaşı başlatan İsrail liderleri, herhangi anlamlı bir bedelle karşı olmayacaklarından emindirler. Savaşta geçen 7 günde Tel Aviv borsasının yüzde 10.7 değer kazanması oldukça manidardır. Havuçlar işe yaramadığında, sopalar gereklidir.

  İsrail Güney Afrika değildir.

  Tabi ki değildir. Güney Afrika modeliyle ilgisi BTY taktiklerinin daha zayıf önlemler (protestolar, yasa tasarılar, lobicilik) işe yaramadığında başarılı olacağının ispatlanmış olmasıdır. İşgal altındaki bölgelerde ırkçılığın olduğuna dair kanıtlar da vardır: renkli kimlikler ve seyahat izinleri, buldozerlenen evler ve zorunlu istimlak, yerleşimcilere ait yollar. Önde gelen Güney Afrikalı politikacı Ronnie Kasrils, Batı Şeria ve Gazze’de gördüğü toplumsal ayrım mimarisinin ırkçılığın yanında damla” olduğunu söylemişti. Bu 2007’deydi, İsrail’in açık-hava hapishanesi Gazze’ye tam ölçekli savaş başlatmadan önce.

  ABD, İngiltere ve diğer batılı ülkeler aynı şeyleri Irak ve Afganistan’da yaparken neden sadece İsrail?

  Boykot dogma değil, bir taktiktir. Bu stratejinin denenmesinin gerekliğinin nedeni pratik olmasıdır: bu kadar küçük ve ticarete dayalı bir ülkede bu işe yarayabilir.

  Boykotlar iletişime zarar verir; daha fazla diyaloga ihtiyacımız var.

  Buna başımdan geçmiş bir hikayeyle cevap vereceğim. Sekiz sene boyunca kitaplarım İsrail’de Babel adındaki bir yayın evi tarafından basıldı. Şok Doktrini bitirdiğimde, boykota katılmaya karar verdi. BTY eylemcilerinin tavsiyeleriyle- ki aralarında John Berger adlı yazar da vardı- Andalus adında küçük bir yayıneviyle bağlantıya geçti. Andalus eylemci bir yayıneviydi ve işgal-karşı hareketine karşıydı ve Arapçayı İbraniceye çevirmeyi üstlenmek isteyen tek İsrailli yayıncıydı. Tüm yayın haklarını Andalus’a, bana değil, giden bir kontrat imzaladık. Ben İsrail ekonomisini boykot ediyorum İsraillileri değil.

  Bizim alçakgönüllü planımız, Tel Aviv, Ramallah, Paris, Toronto ve Gazze Şehri arasında düzinelerce telefon görüşmesi, e-postalar ve mesajlaşmalara neden oldu. Anlatmak istediğim şu; boykotu benimsediğiniz anda, diyalog dramatik olarak artıyor. Parmak uçlarımızdaki ucuz bilgi teknolojileri hesaba katıldığında boykotun bizi diğerlerinden kopartacağı iddiası aldatıcıdır. Sınırların ötesinde birbirimize bağırıp çağırmak için bir sürü yol var. Hiçbir boykot bizi durduramaz.

  Tam şimdi birçok gururlu Siyonist sayı yapmaya hazırlanacaktır: ileri teknoloji oyuncakların İsrail araştırma merkezlerinden, bilişim liderlerinden geldiğini ben bilmiyorum sanki? Tamam doğru, ancaj hepsi değil. Gazze saldırısının başlamasından ardından birkaç gün sonra, internet-üzerinden-ses servisi veren bir İngiliz telekomun CEO’su Richard Ramsey, İsrail teknoloji firması MobileMax’e bir mektup gönderdi. Mektubunda Ramsey, Son günlerdeki İsrail hükümetinin uygulamaları nedeniyle, siz ya da herhangi bir İsrailli firmayla iş yapmak istemiyoruz” dedi.

  Ramsey kararının politik olmadığını sadece müşteri kaybetmek istemediğini söylüyor. Herhangi müşterimizi kaybedemezdik” diye açıklıyor, yani tamamen ticari savunma amaçlıydı”.

  Bundan 20 sene önce birçok firmanın Güney Afrika’dan çıkmasının da nedeni de bu soğuk ticari hesaplardı. Filistin’e adalet getirmek için en gerçekçi umudumuz da tam olarak bu türden bir hesaptır.

 3. Agonsgrooft der ki:

  In most cases a product’s rating went down, expanding the range between highest and lowest rated.Unlike Kaspersky, Symantec provides Norton users with little explanation of its features or settings, either in the configuration settings or on its technical support section. Also we don’t like Norton’s dependency on Internet Explorer to explain Help items or services provided by Symantec (windows pop up in IE even when Firefox is your default browser), or that fee-based services have once again crept into the technical support section. Having improved a lot
  last year in Symantec’s flagship antivirus product, it makes sense we’d see more modest enhancements for this year’s Norton AntiVirus 2008. While Norton
  AntiVirus.

 4. reerpadlide der ki:

  J.P. Morgan Chase & Co. says it will modify the terms of $70 billion in troubled, mostly adjustable-rate mortgages it holds.

  The New York bank inherited many of the loans as part of its September purchase of a failed competitor, Washington Mutual Inc. (NYSE:WM), and its move will cover as many as 400,000 borrowers. J.P. Morgan said Friday the borrowers will be moved into loans carrying lower interest rates, smaller principal amounts or other more-affordable terms, The Wall Street Journal reported.

  The move came shortly after the bank received a $25 billion capital infusion from the U.S. Treasury’s program to strengthen financial institutions and get credit flowing.

  “Our goal in doing this was to come up with something that we think will lead the industry in helping as much as possible on this issue,” said J.P. Morgan executive Charles Scharf.

  John Taylor, chief executive of the National Community Reinvestment Coalition, said the action was “a gutsy move on their part. They are bending over backward to try to reach out to these people.”

 5. werutzb der ki:

  Hi!

  I want to improve my SQL experience.
  I red so many SQL books and want to
  get more about SQL for my position as mysql database manager.

  What can you recommend?

  Thanks,
  Werutz

 6. KURT der ki:

  bide diyene bakın saçma değil para kazanacaksan her yol paris fakat cc işine girmeyiz…
  Ne Mutlu Türk’üm Diyene

 7. ırmak der ki:

  saçma bnce yaptuğunız şeyyy…..

 8. kerimkaraman der ki:

  Merhaba arkadaşlar..

  Konular: 49,952, Mesajlar: 406,290, Üye Sayısı: 69,203 vbullet datebase satılık. İlgilenen arkadaşlar..

  msn:
  kerim_pc@msn.com

  Fiyat olarak:200 YTL düşünüyorum.. Pazarlık payı vardır.

 9. burhandogan der ki:

  1. Database vBulletin
  Özellikler : Konular: 32,248, Mesajlar: 76,814, Üye Sayısı: 82,326
  Fiyatı :50 ytl

  2. Database vBulletin
  Özellikler : Konular: 69,233, Mesajlar: 256,544, Üye Sayısı: 76,112
  Fiyatı :50 ytl

  3. Database vBulletin
  Özellikler : Konular: 85,677, Mesajlar: 365,198, Üye Sayısı: 68,301
  Fiyatı :40 YTL

  4. Database SMF
  Özellikler : Konular: 18,409, Mesajlar: 91,488, Üye Sayısı: 23,857
  Fiyatı :35 YTL

  5. Database Mybb
  Özellikler : Konular: 23,441, Mesajlar: 114,449, Üye Sayısı: 18,643
  Fiyatı :30 YTL

  6. Database vBulletin
  Özellikler : Konular: 21,409, Mesajlar: 102,855, Üye Sayısı: 16,388
  Fiyatı :25 YTL

  7. Database vBulletin
  Özellikler : Konular: 26,332, Mesajlar: 85,119, Üye Sayısı: 13,254
  Fiyatı :20 YTL

  8. Database vBulletin
  Özellikler : Konular:23,441, Mesajlar:67,133, Üye Sayısı: 12,655
  Fiyatı :15 YTL

  Arkadaşlar Burdaki Değerlere Göre Rapid Premium,vBulletin Lisansı,Domain,Telsim Kontörlere Takas Edilir.***** Değillerdir…

  Örnek Veriyorum 7. Database 20 ytl ise siz bana 1 aylık 2 tane rapid premium verirseniz(rapid premium aylık 10 ytl göz önüne alınarak)takas yapılır…
  vBulletin Lisansı İkinci El 120 Ytl İse O Fiyata Göre DBLERİ Alabilirsiniz…

  Demolar İçin PM Atmayın,Msn Ekleyin,Vede Ekledim Diye Alta Yazın

  Msn : info@cilginforum.com

 10. ReDD der ki:

  bende satıyorum 100 kontor sadece bilgiler :
  Konular: 55.922, Mesajlar: 100.232, Üyeler: 14.492
  Cyber_emperor@msn.com

 11. Burhan Dogan der ki:

  arkadşlar http://www.cilginforum.com db satlıktır arkdaşlar
  Konular: 17,680, Mesaj: 59,762, Üyeler: 13,572

  Toplam Fiyat 100 Ytl Aradkaşlar beklerim hepinizi…

  admin@cilginforum.com hem mail hem msn ilğilenlere duyurulur..

 12. uLaS der ki:

  kardes 300 milyonluk siteyi gorebilirmiyim bide 50 milyonluk olanını

 13. frmcafe.tr.cx der ki:

  konu 19binlerde üye ise 56binlerde bu demektirki bu üyelerin hepsi şişirme üye yanı sahte üye sadece üye var gibi görünüyor aslında üye yok dikkatinizde size bi ipucu üye sayısı konu sayısını çok nadir olarak geçer

 14. Kadir der ki:

  Konular: 19,115, Mesaj: 91,227, Üyeler: 56,000
  Fiyati : 300 YTL

  bu db için kiminle goruscem..msn lasim 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php