İçeriğe atla

Senao NL-2511CD Plus EXT2

Nihayet benim de bir ‘Senao’m var artık. Nedir bu Senao derseniz benim hikayem baya bir uzun ama kısa kesmeye gayret edeceğim. Kablosuz ağlarla imkanım olduğu nispette yakından ilgilenmeye çalışıyorum. Bundan evvel wardriving ile ilgili testleri görmüş olsamda, imkan bulupta baştan sona yapmışlığım olmadı bir türlü. Wardriving testleri için, aircrack, wepcrack v.s. v.s. elinizde yazılımlar olsa da, destekleri donanımlar olmadığı zaman kullanılmıyor. Ben de aklıma geldikçe, nette bu kartın araştırmasını yapıyordum. Kartın fiyatı bazı online satış sitelerinde 100$ civarında bulunuyor, son zamanlarda düşmeye yeltendi ama yine de fiyatı pahalı. Bu kartı en uygun fiyata bulduğum yerlerden birisi eBay. Piyasa fiyatı 65$ – 70$ civarında iken, eBay’de 40$ – 45$ a bulmak zor değil. Ben de öyle yaptım ve uygun bir fiyata eBay’den temin ettim. Aldıktan sonra kartın resimlerini de çekmeyi ihmal etmedim 🙂 :

Ön Yüzü

senao on

Arka Yüzü

senao arka

Anten Girişleri

senao anten

Senao NL-2511CD Plus EXT2” üzerine 4 yorum

 1. özgür der ki:

  cok güzel oynuyorsun

 2. Mehmet Buyukozer der ki:

  @emre:

  buffaloyu bir arkadaşım aldı, umduğu gibi çıkmadı açıkcası. Son fiyatları bilmiyorum ama 100$ pahalı gözüküyor.

  e-bay’den alışveriş iki türlü, ya buy now seçeneği olan ürünleri, satıcının koyduğu fiyatı koyup hemen satın alabilirsiniz yada açık artırmaya girip en yüksek parayı verip istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Shipping’de satıcıya bağlı, bazı gözü açık tipler ürünün fiyatını 15-20$ düşük gösterip, shipping için 35-40$ istiyor, onlara dikkat etmek lazım.

  Ayrıca wireless anten diye ebay’den sattıkları antenler çok kalitesizmiş, takip ettiğim bir forumda okumuştum. Kart almayı düşünüyorsanız aircrack’in windows versiyonu var, onun desteklediği kartlardan birini almanızı tavsiye ederim, mesela cisco güzel bir seçim olabilir.

 3. emre der ki:

  ama b gördüm orda ben genelde g kulllanılıyo 200 mw olması supermiş. buffalo var 100mw nete anten de var yanında 7db. 100$ bi de e-bay dan alışveriş yapmadım yolu yordamı nedir ? ne kadar shipping oyarlar 100$ lık alışverişe?
  iyi günler

 4. Geri izleme: Mehmet Buyukozer » Blog Archive » AWLP

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php