İçeriğe atla

Online Radyo dinleme programı (%100 yerli)

Bugün RSS kaynaklarında biriken yazıları okurken birkaç türkçe siteye ard arda rastgeldim. h4ckinger isimli bir sitede, Mp3’lerinizden bıktınız mı? Exaradyoyu deneyin yazısını okudum, oradan da EXARadyo sitesine girdim. Siteyi biraz inceledikten sonra yazılımı indirdim ve bilgisayarıma kurdum. %100 yerli olması (firma net olarak bunu ifade etmiyor ama olsun) nedeniyle burada hemen bahsedip sizlerin de denemenizi teşvik etmek istedim.

EXARadyo görünüm itibariyle winamp ile aynı dizayna sahip. Fonksiyonlar olarak, mp3 çalma seçeneği bulunmuyor sadece radyo için hazırlanmış. Winampda da olan southcast radyo listesi servisi gibi bir servis üzerine kurulu ama işini güzel tarafı bu listenin Türkiye’deki radyolar için güncelleniyor ve kategorize ediliyor olması. Böyle olunca serverları değişen, siteleri değişen radyoların adreslerini takip etmek sizin üstünüze kalmamış oluyor.

Benim gözüme çarpan birkaç aksaklık şu şekilde:
1- Kurulum sözleşmesi türkçe ama kullanılan kurulum kiti ingilizce dolayısıyla kurulum esnasında dam üstünde saksağan gibi bir durum oluyor. Benim bilgisayarım ingilizce onun için farklılık yaşıyor olabilirim tabi.
2- Yazılım içinde karakter kodlamada sıkıntı var. Benim gibi ingilizce windows kullananlar için türkçe karakterler bozuk görüntüleniyor.

Online Radyo dinleme programı (%100 yerli)” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php