İçeriğe atla

IEEE ve Diğer Akademik Kaynaklar

Türkiye’de iken IEEE, ACM Digital Library, INSPEC gibi paralı akademik kaynaklara erişmekte zorluk çekiyorduk. Bu durumu göz önünde bulundurarak, Türkiye’de herhangi bir üniversitede araştırma yapan ve bu tür kaynaklara erişimi olmayan arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla birşeyler yapmaya karar verdim. Online e-journal, electronic books gibi kaynaklara erişebileğiniz 10’larca belki 100’lerce kaynağa erişim hakkı sanırım hem araştırmacılar için hem de ülkemiz için çok faydalı olur.

Eğer bu kaynaklardan faydalanmak istiyorsanız, bu yazıya, sizinle irtibat kurabileceğim “üniversite (edu.tr)” de kullandığınız email adresi, varsa üniversite domaini altında bulunan websiteniz ile birlikte yorum bırakın. Email adresimi yayınlamak istemediğim için (spammerlar) bu şekilde irtibat kurmamız en sağlıklısı olur, yorumunuz sitede yayınlanmayacak ve en kısa zamanda size nasıl giriş yapabileceğiniz ile ilgili bilgi vereceğim.

IEEE ve Diğer Akademik Kaynaklar” üzerine 4 yorum

  1. Site Sahibi der ki:

    Arkadaşlar maalesef üzülerek yazıyorum bu yazıyı 2007 tarihinde yazdığım için artık bu imkanı sunamıyorum. Üniversitede araştırmalar için kullandığım serverları projeler bittiği için geri teslim ettim. Yorumlarınızı gördükten sonra PhD yapan başka arkadaşlara telefon açtım ama onların bütün bilgisayarları firewall arkasında engelli olduğu için bu imkanı sunamıyorlar. Üzgünüm…

  2. ulas inci der ki:

    Merhaba,

    edu.tr uzantılı bir mail adresim ve web sitem yok. Yakın bir zamanda ABD’de doktora eğitimime başlayacağım.Belirttiğiniz kaynaklara nasıl ulaşabileceğime dair bir mail gönderirseniz sevinirim.

  3. Geri izleme: Nasıl ilerleriz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php