İçeriğe atla

Fazıl Say’a Uçak Bileti

Sanatçı kılıklı bu kişinin ve şu anda onun şakşakçılığını yapan gazetelerin yaptıkları, AYRIMCILIK’tan, toplumu kesimlere ayırmaktan başka hiçbirşey değildir. Amerikada din, dil, ırk ve geldiği ülkeyi bir kişiye sorduğunuz zaman o kişi size bunları söylememekle kalmayıp hakkınızda dava bile açabiliyor. Bu adam çıkıp, biz %30, onlar %70 oldu bu ülkede yaşanmaz diyor. Senin %30’un kim, diğer %70 kim? Yeter artık arkadaş, ahlaksızlıkta çizgi tanımıyorsunuz, ayırımcılığınızdan kayırmacılığınızdan vallahi gına geldi.

Mahalle baskısı dediğiniz zıkkımın en alasını “modern”, “çağdaş” diye nitelendirdiğiniz şirketlerde çalışan dinini yaşamaya çalışan ortalama insanlara, üniversitelerde sınıftaki arkadaşlarınıza, her türlü ortam ve durumda “aynı dili konuşan aynı milletin çocuklarıyız” duygusuyla size yaklaşan kimselere uygularsınız. Aaa sen içki içmiyo musun? Al bi kadeh ne olcak. Aaaa senin manitan yok mu? Ya bi sürü kız var yapalım bitanesini sana!! Aaa sen şunu yapmıyo musun, hallederiz kardeşim canını sıkma sen.

Ulan mahalle baskısı diye diye insanların hak ve özgürlüklerine çullanıyorsunuz, ilkokuldan itibaren herkese öğretilen içki kötüdür, zina toplumun direği olan aileyi kökünden kazır sözlerinin hepsini çiğneye çiğneye bütün haltlarını yediniz bi de üstüne üstük yapmayanları ve sizi bu yönlerden dolayı eleştirip dışlamıyan insanları hor görüp, gazetelerde biz artık azınlığa düştük, ülkeyi alın başınıza çalın diyorsunuz. Defol arkadaş, al piyanonu, al notalarını, DEFOL! Sen kimsin de, ne yaptın da senin ve senin gibilerinin haricinde kalan insanları hor görüyorsun! Savaşsa savaş, kayıpsa kayıp. Benim dedem iki cephede Atatürkle savaşmış evde madalyaları duruyor. Sen kimi kimin ülkesinde dışlıyorsun ARKADAŞ! Ben seninle yaşamak adına girdiğin ortamlara gelirim, yanında arkadaşlığını dert ortaklığını yaparım ama kuyruğuna bir dokunulunca, İslamcılar ülkeyi ele geçirdi, Şeriat ülkeyi bastı, üniversitelerde başörtüsü serbest olursa İran oluruz! Benim dedem sen git devletin bütün malını mülkünü balolarda ye iç diye mi savaştı ARKADAŞ?! Neymiş Tayyip Erdoğan devlet erkanında uygulanan kadehli içkili seramonileri kaldırıp devlet kültürünü değiştiriyormuş. Adam içki içmiyor diye zorla içki mi içireceksiniz?! Neymiş yeni YÖK başkanına, ters düz konuşma insanların hassasiyetlerini kurcalama demişler. Sen ve senin gibiler, benim öz vatanımda kardeşimin, kızımın, yiğenimin başörtülü eğitim almasını engelliyorsunuz, onun başörtüsünden nefret ediyorsunuz; ondan sonra bu adamlar her yeri ele geçirdi ben gidiyorum diyorsunuz. GİT ARKADAŞ, uçak biletin benden. Arkandan gidecekler varsa onlarda haber versin onlara da yaparız bir güzellik.

Fazıl Say’a Uçak Bileti” üzerine 12 yorum

 1. Mehmet Buyukozer der ki:

  Masal’a katılıyorum. Seyit, altı kaval üstü şişhane olmuş yorumun. Osmanlı hanedanın torunları farklı ülkelerde farklı sürünme hallerinde yaşıyor olabilir. Ama sana birşey söyliyim, California’da yaşayan Osmanlının son zamanlarını yaşayan hanımlardan birisiyle ilgili bahsedilenlere kulak misafiri oldum. Oturması, kalkması, zerafeti ve taşıdığı vakuruyla, bize tarihimizden emanet olan bu aileye sahip çıkamamak, onların değil bence bizim ayıbımız. Ülkeden kovup attığımız kişilerin Türkiye Cumhuriyetine yada Türk milletine bir bütün olarak bir düşmanlığı var mıydı? Böyle atıp kurtulduk yaklaşımı ne kadar yakışıyor, bana şahsen doğru gelmiyor.

  Gelelim uçak bileti lafına. Evet benim teklifim dam üstünde saksağan olabilir ama kendisinin saçma sapan konuşmalarına söylenecek başka birşey gelmedi aklıma. Gidecekse hiç durmasın uçak biletini de ben alacağım sözünü çok sesli bir şekilde dile getirmek istedim, hepsi bu kadar. Mafya olayına gelince, göbeğini kaşıyarak mı yazdın bilmiyorum ama mesnetsiz attığın çok açık.

  Gerçek sanat, gerçek aydın, gerçek bilmem neler… Öyle bir devirde yaşıyoruzki fasonlar gerçek olmuş. Yanlarında durduğun zaman bir gram sana his,değer kazandıramayan vatandaşlar, “aydın”, “sanatçı”, “artis” olmuş.

 2. masal der ki:

  syn seyit says kendi fikirlerinizi beyan etmeniz mantıklı ama ATATÜRK e karşı olan tutumunuz hoş değil.ilk önce osmanlı torunuyum ki damarlarımda hala onların kanlarını taşıyorum,eğer ATATÜRK o günlerde osmanlının başında olmasaydı niceydi halimiz.bunlar bizim tarihimiz.bunu nasıl olurda mantığınızın bir köşesine yerleştiremezsiniz bilemiyorum.osmanlıyı sürmüş olsaydılar ben şuanda topraklarımda huzur içinde oturuyor olamazdım.sürülenler bellidir çanakkale boğazı neler gördü neler geçirdi ahh bir dili olsada konuşsa 🙂

  buradaki olay müzik olayı değildir evrensel olan bişeyi zaten tartışamayız değil mi??burda benim gururumu dış ülkelere beş paralık eden bir adamdan bahsediyoruz.banane piyanosundan banane bastığı iki notadan.benim için bir beethoven den daha iyi olamaz ya!
  ben üzerime alınmadım zaten syn seyit says buyrun o güzel görevi siz üstlenin.

 3. Seyit der ki:

  Masal güzel yazmış yazmayada o osmanlıyız dediği hanedanı yıkan adamın Yani ATATÜRK ün sözleriyle başlamış ironik birde merak ettim osmanlı torunuymuş ben hepsinin sürüldüğünü sanıyordum hangisinin torunu merak ettim fransa dan mı yazıyor aceba…Neyse bitti bu Fazıl SAY gerginliği ama görüyorum ki bahsedilen göbeğini kaşıyan profili bayağı geniş öyle ki neredeyse hiç uçaktan inmeyen bir sanatçıya bilet parası alacak kadar üslupsuz yaklaşılabiliyor… Bence siz bilet almak yerine mafia ya ben onlara abi demeyi yeğliyorum diyen iktidar yalakası mafia ya iş bitirten Osman abinizi dinleyin ki zaten Fazıl SAy ın yaptığı müziği dinlemiyorsunuzdur(biraz ön yargılı ama fikrim bu) yani Gerçek sanatçılar la ve fikirleriyle uğraşmayın gerçek aydınlar gerçekleri söylese o da piyanosunu çalar yani kimse kalmayınca ben bir şeyler söyleyeyim demiş üzerinize alınmayın yani sevgiler…

 4. serdar der ki:

  masal güzel yazmışın vallahi eline sağlık…

 5. Mehmet Buyukozer der ki:

  Odunkeser:
  Bazı kimseler yazarak bazı kimseler de senin gibi “caaart” atarak fikirlerini belirtir. Tercih kişilere aittir.

 6. Altan KARAALP der ki:

  demekki neymiş piyano çalmak için beyin gerekmiyormuş öyle değil mi arkadaşlar?

 7. masal der ki:

  Ey Türk Gençliği !
  Birinci vazifen, Türk İstiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

  Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur.

  bende bir türk genci olarak türk istiklalini korumak adına ,turkiyede bizim değerlerimizle gelişen ve bizim değerlerimizle bir yere gelen bu insanla aynı ülkede yaşamaktan utanç duyuyorum.hiç düşündümü acaba beni buraya kim getirdi diye? orhan pamuğun yolunumu izliyor bu arkadaş?eğer şakşakçı lazımsa onlardanda var merak etmesin gideceği yerde.ama biran önce defolup gitsin ülkemden vatanımdan.

  dinime milletime benim annemin başörtüsüne laf edecek olan adam varsa yaşamasın bu ülkede.biz osmanlı torunuyuz ne bizanstan geldik nede başka bir yerden.yazıkk çok yazıkk ey türk gençliğii UYANN artıkk UYANNN.

 8. eodunlarıkeser der ki:

  yukardaki yazıya uzun ve nefis kokulu çaaaaaart attım.fazıl say ın ayak kokusu olamıyacaklar işte böyle sefil yazı yazabilirler zıra bu kadar cehalet ancak yüksek tahsille olur

 9. imece blog der ki:

  Sonuna kadar katılıyorum tebrikler…güzel bi yazı olmuş..

 10. Mehmet Buyukozer der ki:

  Turgay, hesap süper :))

  Heatsmagic, sözlerine sonuna kadar katılıyorum dostum. Kuruldukları malın mülkün üstünden atıp tuttular yıllarca, şimdi onlardakine rağbet azalınca feveran ediyorlar. Fazıl Say’a tazecik genç diyen Ertuğrul Özkök’e ne demek gerek bilemiyorum. 1998 yılından beri avrupaya ve amerikaya giden onbinlerce türk öğrencinin hakkı ne oldu? On binlerce aile, anne baba hasrete mahkum edildi. O zaman akılları nerdeydi acaba?

 11. Heartsmagic der ki:

  Bu gibiler ülkeyi terk etmezler ancak etmiş gibi görünürler. Misal, bizim ecdat Çanakkale ve diğer cephelere vatanı kurtarmak için koşarlarken, bunların ecdadı ülkeyi terk etmiş gibi görünüp etmemiş, kuytu bir yerde saklanmıştır. Sonra geriye dönüp arta kalanları pay etmişler, bizimkiler bir mezar taşı bile bulamazken bunlar vatanın tüm varlığına konmuşlardır.

  Fazıl bey biz sizi de biliriz.
  Sizin “diğerleri” dedikleriniz sizi de iyi bilir dedelerinizi de, öyle çok konuşmanıza gerek yok. Az gururunuz olsaydı dediğinizi yapardınız. Zaten az gururunuz olsaydı 9 ay önce gazetelere verdiğiniz röportajların 180 derece tersini vermezdiniz. Sanırım kol ve bacaklarınızdan sarkan ipleri birileri çekiştirmeye başladı!

 12. Turgay der ki:

  Biletler N oldu. Ağzına sağlık.
  N=(%70)+(%30 un %70 ‘i)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php