İçeriğe atla

Abdurrahman Yalçınkaya’nın Anti-Demokratik Ataması

Ahmet Necdet Sezer’in yaptığı anti-demokratik atamalardan birisinin en bariz örneği olan Abdurrahman Yalçınkaya‘nın o makama nasıl geldiğini araştırıyordum. www.arastiralim.com sitesinde Abdurrahman Yalçınkaya‘nın atamasıyla ilgili yazılan yazıyı altta alıntılıyorum. Ahmet Necdet Sezer’in geleceğe yönelik bıraktığı en büyük tohumlardan birisi olan Abdurrahman Yalçınkaya‘nın göreve gelir gelmez işlere giriştiği ve birkaç aylık çalışmadan sonra 162 sayfalık iddianameyi hazırladığı gayet ortada. Abdurrahman Yalçınkaya‘nın kelebek olup uçmaya başladığı ve Ahmet Necdet Sezer gibilerinin bombasını toplumun içine bırakmaya hazırlandığını acı bir şekilde izliyoruz. Hedefleri ne olursa olsun, bu seferki lokma o kadar kolay yutulur olmayacak, artık karşılarında dünya konjoktörünü bilen, toplum içindeki dengelerle nasıl oynadıklarını çok açık gören bir gençlik ve toplum bulunuyor.

EN ANTİDEMOKRAT CUMHURBAŞKANI
Sezer, cumhurbaşkanının görev ve yetkisi dahilinde olan atamalarda da antidemokratik tutumuyla dikkat çekti. Sezer, teamüllere aykırı olarak tercihini sürekli en çok oyu alan aday yerine 2. hatta 3. sıradaki adayları tercih etti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı atamalarında daha önceki seçimlerde en yüksek oyu alan Vural Savaş’ın yerine Sabih Kanadoğlu’nu, yine en çok oyu alan Ergül Güryel yerine de Nuri Ok’u başsavcı atamıştı. Sezer, başsavcı vekili seçiminde de en yüksek oyu Uğur İbrahimhakkıoğlu almasına rağmen, Abdurrahman Yalçınkaya’yı bu göreve getirmişti. Sezer, son olarak da Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı makamına, en yakın rakibine 51 oy fark atarak 146 oy alan Ersan Ülker yerine 95 oy alan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı vekili Abdurrahman Yalçınkaya’yı atadı. Nuri Ok, 21 Mayıs 2007′de görevden ayrılacak ve yerine Yalçınkaya başsavcılık makamına gelecek. Sezer, rektör atamalarında da antidemokratlığını gösterdi. En çok oyu alan Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan yerine daha az oy alan Prof. Dr. Kadri Yamaç’ı atadı.

Abdurrahman Yalçınkaya’nın Anti-Demokratik Ataması” üzerine 77 yorum

 1. pınar der ki:

  yalçınkaya seni kime benzetiyorum biliyormusun hani bir kitap vardı ismi “bekçi murtaza” tam senlik. GÖZÜMÜ KAPARIM VAZİFEMİ YAPARIM durumu seninkisi. çok ama çok yanlış şeyler yazıyosun.hemen açıklayayım.
  1) kendince zekanın el verdiğince benimle dalga geçmeye çalışmışsın. ama sizin partinin genel havası bu zaten. sizin anlayacağınız dille söyleyeyim “ananı da al git” 🙂
  2) siz ikiniz dediğin kişi ejderse eğer üzgünüm ama o senin düşüncelerine çok daha yakın biri :):):) ama düşüncelerini senden daha doğru ifade ediyr. yine OKUMADAN VE ANLAMADAN laf ola beri gele cevap yazdığın için onuda kene olarak nitelendirmişsin.önce kim ne yazmış oku sonra yorum yap.
  3)KONUYU DEĞİŞTİRMEDİM. yılmaz özdilin yazdığı yazıyı başta

 2. Mümtaz Uysal der ki:

  Necip Fazıl Kısakürek’in 1965 yılında İNÖNÜ için kaleme aldığı şu dörtlük günümüzde Abdurrahman Yalçınkaya ve onun zihniyetindekilere bir kapak olacak şekildedir. Bu dörtlük, laikliği kendilerine oyuncak edip diledikleri gibi kullanan kukla oynatıcılarına ithafen yazılmış ve Laiklik gerçek tanımına uygun olarak yorumlanmaya başlanan kadar da evrenselliğini kaybetmeyecektir. Kendine Laik deyipte laik olmayan tam aksine kendilerini poh pohlayan abilerine (!?!?) LAYIK olmaya çalışan vatan hainlerine -ki Abdurrahman Yalçınkaya zihniyetindeki herkes bu çerçevede değerlendirilmeli- ithafen…….

  Dininde 163 yara açan ulus’un,
  Günde 163 kez Cehennemde ulusun!
  O’na deyin: Nemrutlar, su dökemez eline,
  Küfür tarihinde sen, erişilmez ulu’sun!

 3. yalcınkaya der ki:

  pınarmısın yoksa kuru çeşmemi bilmem ama konuyu değiştirmek konusunda bayaa tecribelisin …. benim için o dediğin şahısda sende aynısınız ….. ikinizde bu ülkenin sırtında bir çeşit kenesiniz …. benim yazdıklarımı bir daha oku … ben tayyip erdoğana yapılan hakıslığın yanında sistemin bozukluğundan da bahsettim ama sen o zatı muhteremin yazılarını oku …. başka kimse önemli değil …….bak arkadaşım sistem yalnı o ne demiş bu ne demiş geç bunu …

  dünyada anayasa mahkemesinin bir örneği daha yok …. milyonların tercihini bir kaç tane az akıllı değiştiremez ……ve kapatılması gereken akp değil anayasa mahkemesidir … bu arada akp konusunda ki hassasiyeti neden hiç kimse dtp konusunda göstermiyor buda enteresan .. adamlar basbaya abdullah öcalanın televizyondaki kuklalalrı ….

 4. pınar der ki:

  pardon ya bende gülmekten kimin yorum yazdığına bakmamışım. 🙂 yalçınkaya yazmış. ejder kusura bakma kardeş sen yazdın sanmıştım 🙂 yalçınkaya okur artık köşe yazısını 🙂 hatta bi tane daha yollayayım Yılmaz Özdil den. bak buda güzel

  5 Nisan 2008

  Yılmaz ÖZDİL
  yozdil@hurriyet.com.tr

  Oli Ren

  Bağırıp duruyor…

  “Olamaz!”

  “Kapatılamaz!”

  Zannedersin, adam AB komiseri değil, AKP Üsküdar İlçe Başkanı.

  *

  Peki hiç merak ettiniz mi, Allah’ın Finlandiyalısı niye bağırıyor bu kadar?

  Anlatayım…

  *

  Cumhuriyet ne gün ilan edildi?

  29 Ekim.

  Atatürk, Cumhurbaşkanı oldu.

  Necmettin Erbakan doğdu.

  Abdullah Gül doğdu.

  Hep 29 Ekim.

  Tarihimiz böyle enteresan kesişmelerle dolu… Mesela, Tayyip Erdoğan’ın doğum günü de, cumhuriyetin doğum günü… Ama bizimkinin değil… 26 Şubat, Fransa’da İkinci Cumhuriyet’in ilan edildiği gün.

  Laiklik ilkesinin Anayasa’ya girdiği günle, türbanın Anayasa’ya girdiği gün de, aynı.

  6 Şubat.

  Eski köye yeni icat çıkaran ampulcülerin, Çankaya referandumu hangi gün yapıldı?

  21 Ekim.

  Edison’un ampulü icat ettiği gün?

  O da 21 Ekim.

  *

  Diyeceksiniz ki, “hani Oli Ren?”

  Geliyoruz, az sabır…

  *

  Sezer’in Cumhurbaşkanlığı’na aday gösterildiği gün hangisi? 24 Nisan.

  Gül’ün Cumhurbaşkanlığı’na aday gösterildiği gün hangisi? Gene 24 Nisan.

  Nedir 24 Nisan?

  Rumi takvimle, kurmay başkanı Mustafa Kemal olan Hareket Ordusu’nun şeriatçı 31 Mart ayaklanmasını bastırdığı gün…

  31 Mart nedir?

  Anayasa Mahkemesi’nin AKP kapatma davasını kabul ettiği gün!

  Başka?

  Zurnanın zırt dediği yer…

  Oli Ren’in doğum günü ne?

  31 Mart!

  *

  Onu da kapatacaklar sanmıştır…

  Telaşı ondan!

  *

  Sen bütün siyasi kariyerini, Abdullah Gül’ün bir zamanlar dediği gibi, “Türkiye’yi bahçedeki köpek kulübesine bağlamaya” adayacaksın… Tam doğum günü pastasını keserken, Cumhuriyet Hukuku, senin takım arkadaşın Tayyip Erdoğan’ın partisini kapatmaya kalkacak… Böyle hediye olur mu kardeşim?

  Bağırmakta haklı.

  *

  Özetle…

  Uzattım, yordum sizi.

  Ama adı üstünde, Oli “Ren!”

  Geyik yapıyoruz işte.

 5. pınar der ki:

  ejder ne kadar kızmışsın sen hatta o kadar ki bu yazı BANA DEĞİL YILMAZ ÖZDİLE AİT OLDUĞUNU FARKEDEMEMİŞSİN 🙂 ben sadece paylaşmak istedim. ayrıca yazıyı oku ne demek istersin anlarsın. yazıda diyoki türk vatandaşı olmuş sporculara karşısınızda ,neden yabancı devlet (isviçreyi örnek veriyor) vatandaşı olan milletvekillerine karşı değilsiniz demek istiyor. ve buna karşı olan aynı spor bakanı neden milli güreşçimizi başarısının ardından ilk tebrik eden kişi oluyor?? diye soruyor.ÇÜNKÜ MİLLİ GÜREŞÇİMİZDE TÜRK VATANDAŞI OLMUŞ BİR YABANCI. yani TUTARSIZLIK söz konusu bunu vurguluyor. söylediğin herşeye cevabım var elbet. ama lütfen önce yazıyı tekrar oku. ben sonuçta Yılmaz ÖZDİL in yalancısıyım 🙂

  not: Yılmaz Özdil hürriyet gazetesi yazarıdır.

 6. yalcınkaya der ki:

  pınar sen ne diyorsun ???? nerde yaşıyorsun sen ??? ben saydığın isimlerin türk olmadığını biliyorum … ayrıca yalan söyleme burda … bilip bilmeden konuşma … ne aurelio nede wederson türkçe bilmiyor …. yarın brezilya milli takımı bu şahıslara gel bizim için oyna deyince koşa koşa gidecekler bunu bilmiyorsun ….. kapatma davasını nasıl oluyorda fenerbahçeye bağlayabiliyorsun cidden seni kutlamak lazım … bugün kapanan parti akp yarın chp olabilir … yani ucu sana ve çıkarlarına da dokunabilir … neden sistem yalnış demiyorsun ???ama olmaz şuan çıkarlarınız var … sırası gelince bunuda en kaba şekilde yaparsınız … en çığırtkan sizsiniz.. sizin gibileri çok iyi bilirim ben …. karanlıkta avlanıp kan emersiniz siz ….. düşün artık bu halkın sırtından … yeterince sömürdünüz …ama bu sefer sizin istediğiniz olmayacak halkı ezemeyeceksiniz …..

  aysu kayacı chp nin manasını bilmez … emek nedir bilmez .. vücudunu satarak para kazanır ama emeği ile helal para kazanan çobanın oyunu beğenmez … nerde kaldı sizin demokrasi anlayışınız … demokraside ve dolayısı ile cumhuriyette oy kavramı vardır … çobanın aristokratın oyu değil sadece oy …..hiçkimsenin oyu kimseden üstün değildir … ama bu hem aptal hem sarışın insancık kendi oyunun üstün olduğunu düşünüyor … bunuda sırf medyada birileri sen konuşabilirsin dediği için yapıyor…..chp nin iktidara gelmesi için çok basit bir yol var sizin oylarınızı 3 le çarpalım ama o da yetmez belki… en iyisi akp ye oy verenler bu ülkeden defolup gitsin … ağzından salyalar akıttığını hissedebiliyorum pınar hanım … ama olmayacak başaramayacaksınız …. her zaman çığırtkan kesim oldunuz bundan sonra susmayı öğreneceksiniz …. anayasayı Allah rızası için kaç kez okudun ..okuduğun belli vatandaşlık bağı ile bağlı olmaktan bahsediyorsun çünkü … yada birilerinden bu kadarınımı duydun ??.. eğer okuduysan cumhurbaşkanı nasıl yargılanır bunu izah edermisin ??…. cumhurbaşkanı vatana ihanet dışında yargılanamaz bunu biliyormusun ??? anayasa mahkemesi zamanında kenan evrene manevi tazminat davası açmak isteyen aziz nesin e karşı cumhurbaşkanına dava açılamaz ictihadını koymuş ama şimdi kendi ile çelişiyor …..çünkü şuan çıkarlar söz konusu …

  ne olur senle beraber başörtülü insanlarda ülkesi için çalışsa ?? ama olmaz o zaman onların sizden daha zeki olabileceği gibi tehlike ortaya çıkar ve sizin önünüz kesilir …..

  yeterince insanları sömürüp korkuttunuz …. artık bu insanlar korkmaz…..

  oy kullanmak zorunludur … ama sizin seçtiğiniz partiyi kapatırız haa deniyor … o zaman ne yapacak bu insanlar chp yi mi destekleyecekler ??? öyle yapalım zamanında inönünün yaptığı gibi sandık başına asker dikelim ve chp ye oy vermeyenleri fişleyelim böylece chp başa gelebilir …….ama yine bu sizin kan emme hevesinizi bitirmez .. bu insanlara zulmetmek için yine bir yol bulursunuz …..

  zihniyet olarak hepiniz yaradanımdan bulun inşallah …..

 7. pınar der ki:

  Yılmaz ÖZDİL

  Türk’iye…

  SPOR Bakanımız, “Milli takımda Türk olmayan Mehmet olmasın” demişti, Aurelio’yu kastederek…

  Ben de, “Hükümette niye İngiliz vatandaşı Mehmet var o zaman?” diye sormuştum, naçizane.

  *

  Çok küfür yedik.

  *

  Vatandaş Mehmet’in sadece milli takımda değil, göğsünde ay yıldız bulunan Fenerbahçe formasıyla da nasıl ter döktüğünü vicdanı olan herkes gördüğüne göre, devam etmekte fayda var!

  *

  Ramazan Şahin.

  Milli güreşçimiz.

  Üç gün önce Avrupa Şampiyonu oldu.

  İlk kim kutladı?

  Spor Bakanımız.

  *

  Kimdir Ramazan Şahin?

  *

  Aslında Rus vatandaşı.

  Orijinal adı, Ramazan İrbayhanov.

  İki sene önce Türk vatandaşı yapıldı.

  O dönemki Spor Bakanı Mehmet Ali Şahin olduğu için, Şahin soyadı verildi.

  *

  Yani, bugün getirilseydi…

  Ramazan Başesgioğlu olacaktı!

  *

  Şampiyonumuz Ramazan’la sıcağı sıcağına ilk röportajı Doğan Haber Ajansı yaptı… Nasıl yaptı? Rusça yaptı… Niye birader? Çünkü Ramazan, Türkçe bilmiyor.

  *

  Peki, Aurelio biliyor mu Türkçe?

  Biliyor.

  Gökçek Wederson?

  Biliyor.

  Kim bilmiyor?

  Kazım Kazım bilmiyor…

  O da milli.

  Ana Türk, anadili İngilizce!

  *

  Özetle…

  AKP’nin kapatılma davasıyla birlikte gündeme gelen “Anayasa” diye bir şey var. Okumanızı tavsiye ederim.

  Madde 66.

  “Kan bağı ile bağlı olan” yazmıyor!

  “Vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür” yazıyor.

  *

  Bir kez daha teşekkürler Mehmet…

  Ne mutlu Türk’üm diyene.

 8. yalcınkaya der ki:

  hala olayı akp bağlamında tartışan zavallıcıklar var …. bu ülkenin sistemi yalnış … bunu danteli cümleler kuran aydın karanlıklar biliyor ama işlerine gelmediği için dile getirmiyorlar …. parlemento sistemlerinde yasama yürütme ve yargı erkleri birbirinden bağamsızdır ve kesinlikle güç olarak birbirinden daha güçlü değilidir … siz oy verenlerin zoruna gitmiyor mu ?? siz bir partiyi yüzzde 20 lerle ( chp için yazıyorum nede olsa ülkenin en demokratik partisi) iktidara getiriyorsunuz ve chp bir şekilde bu 11 tane savcının işine gelmeyen birşey yapıyor ve bu adamlar chp yi kapatıyor ??? bu sizce normal mi ?? ülkenin anayasası baştan sona saçma sapanlıklarla dolu hala siz özgürlük demokratiklik laiklikten bahsediyorunuz …. kimsenin laikliğe birşey yaptığı yok … sadece bu kavramdan beselenen yarasalar var kendilerine zararı dokunabilecek bir olayı hissettikleri anda laiklik elden gidiyor yalanına sarılıp ekonomiyi istikrarı güzzellikleri ne varsa bir çırpıda yıkıp tekrar kan emmeye başlıyorlar ….kim ne derse desin atatürkün zamanında söylediği ve çok inandığı için anayasanın temeli yaptığı millet iradesini kimsenin takdığı yok …hakimiyet kayıtsız şartsız bu 11 tane zavallı savcıda chp de va ordudadır … millettin ne istediği kimi istediği önemli değildir …. atatürk yaşasaydı bugün ilk önce bu istikrar ortamında ülkeyi karanlığa terketmeyi tercih eden bu savcıyı cezalandırırdı ….bu nasıl bir gözü dönmüşlüktür … yazıktır günahtır …. sen belki sana müthiş imkanlar sağlayan halkın ahını almayacaksın ama senin ailen çocuğun ne olucak .. sen kazandığın paranın helal olmadığının farkında değilmisin … çocuklarına haram yedirmek hiçmi vicdanına dokunmuyor ?? hem bu milletin parasını yiyeceksin hemde millettin isteklerini hiçe sayacaksın ….
  yaradanımdan bul inşallah …. can verirken yarabbi ben pişmanım diyeme inşallah …. para pul makam için yaptıkların sana inşallah öyle bir vicdan aazabı verirki ömür boyu bu dertten kurtulmak için kapı kapı gezersin inşallah …. müslümanlara yaptığınız bu zulümler için yaradanım dermansız dert veririr umarım … bu nasıl bir kin anlaşılır gibi değil … kimse sana görevini yapma demiyor … yap ama görevini yap …millet iradesi ile iktidara gelmiş kişileri suçlama …. bende hukuk okudum ama senin geldiğin yere gelemiyorum …çünkü arkamda ahmet necdet sezer yok ….yazdığın iddianameyi okuyupda gülmeyen kimse yoktur sanıyorum …. zavallı adamcağız çoğunluğu hristiyan olan avrupa ülkelerinde başaörtülü kamu çalışanları var müslüman olan ülkede yok demiş bunu iddianameye eklemiş .. bu nasıl bir hezeyandır anlaşılır gibi değil… suçmu doğruları söylemek … kuran kursuna giden çocuklardan zarar gelmez demiş gelse ben başbakan değil vatan haini olurdum demiş bunu iddianameye almış …. bu nasıl bir kendini kaybetmişliktir

  sana son olarak seni ve herşeyi yaratan rabbimden bul diyorum ….

 9. HAKAN der ki:

  gökhan sizler korkaksınız türkiyede bir savaş olsa saklanacak yer ararsınız bu kuş beyninizlemi kurtaracaksın bu vatani. hainlerle farkınız yok

 10. HAKAN der ki:

  celik sen varya tam elime gececek adamsın senin o beynini örümceklere yedirecem

 11. HAKAN der ki:

  KADİR CESUR SANA SÖYLÜYORUM BİZLER SAĞDUYU İLE DAVRANIYORUZ. BİZLER BİR AYAĞA KALKARSAK TÜMÜNÜZÜ YA AYA YADA TAHTALI KÖYE GÖNDERİRİZ SABRIMIZI TAŞIRMAYIN ANLADINMI GÜLÜM?

 12. ejder der ki:

  sevgili pınar düşüncelerini güzelce anlatman ve benim düşüncelerimi sizlerle paylaşmam özgürcedir. şunu demek isterim özgürlügü çok seviyorum dünyanın hanki ülkesi özgürlüğü daha iyi yaşıyorsa oraya giderim. cünkü renkler ve zevkler tartışılmaz diye bir laf vardır. insanlar nasıl yaşamak isterse öyle yaşamalı üniversitede özgürce okumasıdır. avrupada bazı ülkeler özgürlüğü savunur ama türkiyede özgürce yaşamayı istemezler hep bizim söylediğimiz olacak derler bunlar chp nin sinsi tuzklarıdır.chp nin ne…. olduğunu türk milleti öğrenmiştir. chp den türkiyeyeye fayda yoktur. cünki herşeyleri fıransa masonları tarafından yönetilir. mason baş örtüsü olmayacak dedi işler karışdı. keşke isvicre dergilerini okuya bilsen o dergiler herşeyi anlatır.artık yargı, anayasa ve bütün yetki yerleri siyasalleşmiştir. her şey baş örtüsünden çıktı dimi türkiye iran oluyor diye korkuyorlar bunlarda masonlrdır. türkiye iran olmaz bizim milletimizin yaşama tarzı başkaDIR. BENİM HANIM İSVİCREDE DOKTORDUR. İSTER KAPATSIN İSTERSE ACSIN ŞUANDA AÇIK. KAPANMAYIDA DÜŞÜNÜYOR BÖYLE YAŞAMAKTIR. KÖMÜR DİYORSUNUZ HANKİ PARTİ GİDİP FAKİRE BİR TAS CORBA VERMİŞ ŞEFKATİNİ GÖSTERMİŞTİR. CHP BİR FAKİRE GÖZ UCU İLE BAKMAZ BUNLARI BİLİN PANARCIĞIM AKP YE OY VERENLERİ KAÇI KÜLTÜRLÜ DİYOSUN BEN SANA ARZ EDEYİM MESALA: DOKTORLAR, ÖĞRETMENLER, BAZI BİLİMCİLER AKP DEN KNLANMIŞTIR. OYLARINI FAKİRLE BİR TUTMAYAN TAHTA KAFALILAR VARDIR. BENİM PARAM VAR DİYEREK KİMSEYİ KÜCÜMSEYEMEM AKP ZENGİNEDE FAKİREDE EŞİT DAVRANIR. CHP BUNU YAPAMAZ. BENİM BİLDİĞİM İŞADAMLARI AKPDEN KULLNMIŞTIR. FAKİRİDE ZENGİNİDE KÜLTÜR KÜLTÜRSÜZÜDE BU VATANIN EVLADIDIR. O KÜCÜK GÖRDÜĞÜNÜZ İNSALLAR BU VATAN İÇİN CANAKKALEDE VE ŞUANDA ŞEHİT OLUYORLAR. AKP OY ALAMADIĞI İZMİR ANTALYADADA CHP İLE AYNIDIR. BU OLAYDAN SONRA DAHADA GÜÇLENMİŞTİR. SAYGILARIMLA

 13. Deniz güçlü der ki:

  Sevgili Pınar nihayet benim gibi düşünen bir İnsan buldum..maalesef bu ülkeye ne oldu..bende çözebilmiş değilim.en çok üzüldüğüm nokta insanların bir kÖmüre satın alınabilmesi bu kadarmı fakirlik sınırındayız.bu kadar acizmi olduk..insanlar nedeN göremiyor..TÜRKİYE ELDEN GİDİYOR.. ALOOO..UYANIN..ülkemiz amerikadan yönetiliyor babamızın hayrına bize kredi vermiyorlar..bizi nerden ele geçirebilecekler en zayıf noktamızı bulmaya çalışıyorlar..senelerdir hep içten çökertmeye çalıştılar ..sağ sol kavgası..alevi sunni çatışması kürt türk sorunu, baktılar olmadı şimdide türban laiklik kavgası,BİLİYORMUSUNUZ BU AKPNİN ZEMİNİ 30 SENEDEDİR HAZIRLANIYOR..kimlerle el sıkıştığına bakın geçmişi bir araştırın…size son bir sözüm var arif olan anlar.. BÜTÜN BU ŞERAİTTEN DAHA ELİM VE DAHA VAHİM OLAAAN MEMLEKETİN DAHİLİNDE İKTİDARA SAHİP OLANLAR GAFLET VE DELALET VE HATTA HIYANET İÇİNDE BULUNABİLİRLER..HATTAAA BU İKTİDAR SAHİPLERİ ŞAHSİ MENFAATLERİNİ MÜSTEVLİLERİN SİYASİ EMELLERİYLE TEVHİT EDEBİLİRLER.. ACABA ATATÜRK KAHİNMİYDİ..LÜTFEN DÜŞÜNÜN

 14. yalcınkaya der ki:

  halkın 2 seçimdir büyük bir oy çoğunluğu ile iktidara getirdiği bir partiyi gerçekten komik nedenlerle kapatma yetkisi verilmiş bu komik kişiler bir gün inanmadıkları halkdan af dileyeceklerdir …. dünyanın hiçbir yerinde 40 milyon kişinin iktidara getirdiği partiyi 11 kişi kapatamamaktadır bu kadar bozuk bir sisteme sahip ülkede kendine atatürk kalkanını alan kişiler kendi egolarını tatmin etmektedir ….. laikliğin manası devlet işlerinde dinin yer almamısıdır başörtüsünün değil … din devlet nizamına yürütülürse laiklik biter başörtülü kızlar üniversitelere girdiği zaman değil …. yazacak söyleyecek o kadar çok şey varki ama ülkemizde eğer müslümansan suçlusun felsefesi hakim olduğu için öz yurdumuzda garibiz….. yaradanım umarım bu kötülükleri ülkemize layık gören bu örümcek kafalıların hesabını görecektir ….. iddianame de atatürke rahmetli demiş bir kişi hakkında siyaset yasağı konuyor … bu kadar komik bir kararı nasıl bir zeka alabiliyor cidden anlaşılır gibi değil .. keşke herkes öldüğünde arkasından rahmetli diyecek birileri çıksa ….. bütün bu örümcek kafalılara rağmen ne mutlu Türküm diyene …..

 15. Kelebek der ki:

  Begeni ile okudugum bir konuydu teşekkürler.

 16. pınar der ki:

  Dün dündür bugün bugün
  Aynı mahkeme, aynı kadro. O gün yaptığı “demokrasinin zaferi” bugün yaptığı “hukuk darbesi”.. Ertuğrul Özkök yazdı..

  02.04.2008 13:35
  YILMAZ Özdil, dünkü yazısında çok çarpıcı bir şey yapmış. Dört kişinin Anayasa Mahkemesi hakkındaki sözlerini alt alta yazmış.

  Bu kişiler, Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç, Zafer Üskül ve Cemil Çiçek.

  Biri ülkenin başbakanı.

  Öteki Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin eski başkanı.

  Öteki yapacağımız “güya” sivil anayasanın mimarlarından biri.

  Sonuncusu da ülkenin eski Adalet bakanı.

  Hepsi de Anayasa Mahkemesi’nin bir kararını öve öve bitirmiyorlar.

  Biri, “Evrensel hukuk standartlarında bir karar” ifadesi kullanıyor.

  Öteki mahkemenin demokrasiye yaptığı katkıyı göklere çıkarıyor.

  Özdil bütün hınzırlığı ile bu sözleri alt alta yazmış ama sürprizi son cümleye bırakmış.

  Bu dört siyasetçi bu sözleri ne zaman söylemişler?

  19 Temmuz 2001 günü.

  O gün Anayasa Mahkemesi ne yapmış?

  Tayyip Erdoğan’ın üzerindeki siyaset yasağını kaldırmış.

  Yani?

  Yani, onu başbakanlığa götüren yolu açmış.

  Peki bu kararı alan insanlar kim?

  Dün Hürriyet’in ve başka gazetelerin birinci sayfasında fotoğraflarını gördüğünüz Anayasa Mahkemesi’nin üyeleri.

  Neredeyse aynı kadro.

  Aynı mahkeme, aynı insanlar o gün “demokrat”, “hukuk devletinin güvencesi”.

  Bugün ise “milli iradeye ters”, “gayri hukuki”.

  O gün yaptığı “demokrasinin zaferi”.

  Bugün yaptığı “hukuk darbesi”…

  * * *

  Başbakan ve onu destekleyenler, öfkelerini, kinlerini, garazlarını şöyle üç beş dakika bir yana bırakıp, şu soruyu sorsalar kime ne zararı olabilir?

  “Bana siyaset yolunu açan bu insanlar, şimdi durup dururken bana kötülük yaparlar mı?”

  O gün de önlerinde bir dava vardı, bugün de…

  Öyleyse bu hiddet niye?

  Demek ki onlar mahkemeden “aleyhlerine karar çıkacağına” eminler.

  Benim ne öyle bir bilgim var ne de eminim.

  Çünkü o mahkeme geçmişte, meseleye ne kadar tarafsız baktığını ispatlamış insanlardan oluşan bir heyettir

  İşinize geldiği zaman “demokrat” diye öveceksiniz, gelmediği zaman “darbeci” diye yerden yere vuracaksınız.

  Yani bu ülkede en yüksek yargı organının vereceği kararın “demokratik” ve “hukuki” olup olmadığına onlar karar verecek.

  Hayretle izliyorum.

  Cüret artık şirret raddesine getiriliyor.

  Sanki ülkede demokrasi için karar veren bir “tek seçiciler” kurulu var.

  Standartları onlar belirliyor. Onlar gibi düşünmeyen herkes “darbeci”.

  Onların istemediği davayı görüşen her mahkeme “darbeye hizmet ediyor”.

  Onların istediği iddianameyi yazan savcılar “demokrasi ve hukuk kahramanı”, istemediklerini yazanlar “hukuk darbecisi”.

  Ve kendilerinde bu imtiyazı gören insanlar, başkalarını “laik seçkinci” olmakla suçluyorlar, asıl kendilerinin inşa etmeye başladıkları “tek seçiciler elitizmi”ni bize demokrasi diye yutturmaya kalkıyorlar.

  * * *

  Galiba sivil anayasa yapmaya önce bazı temel sorularla başlamalıyız.

  Dünyanın hangi gerçek demokrasisinde, bir iktidar, medyanın üçte ikisi kesin biat emriyle yanındayken, geriye kalanına bu kadar tahammülsüz olabilir? Medyanın geri kalanını ortadan kaldırmaya tam teşebbüste bulunabilir?

  Dünyanın hangi gerçek demokrasisinde, bir iktidar partisi karısı boynuna haç takmayan, başını türbanla örtmeyen erkekler bakan olamaz, müsteşar olamaz, yüksek bürokrat olamaz diyen bir liyakat rejimi oluşturmaya tam teşebbüste bulunabilir?

  Dünyanın hangi gerçek demokrasisinde, siyasi iktidar, “Benden yana işadamları”, “Bana karşı işadamları”; “Benden yana medya”, “Bana karşı medya”; “Biz” ve “Onlar” ayırımı yapar?

  Dünyanın hangi gerçek demokrasisinde bir siyasi iktidar “Benim arkamda yüzde 46.5 var, istediğim her şeyi yapabilirim” mantığını, tek milli irade ölçüsü olarak sunmaya kalkabilir?

  Dünyanın hangi demokrasisinde siyasi iktidar, Anayasa Mahkemesi, lehine karar verdiği zaman onu “demokrasi şampiyonu” ilan edip, kendini yargılamaya kalktığında, onun varlığını ortadan kaldırma girişiminde bulunabilir?

  Bugün Erdoğan’a destek veren Avrupa ülkelerinin hangisinde demokrasi, böyle keyfi bir iktidar anlayışına izin verir?

  Gerçek bir demokrasi toplumunu önce bu hoşgörü ve birlikte yaşama kültürünü benimseyerek, çoğulculuğu içimize sindirerek, keyfiyete son vererek kurabiliriz.

  Bir de şu: Kendileri için adalet isteyenler, başkalarına adil davranmalıdırlar.

  * * *

  Başbakan’ın dün grupta yaptığı konuşmaya hákim olan sükunete herkesin ihtiyacı var.

  Eğer bu sükuneti sürdürebilirsek, demokrasinin, anayasal rejimin temel meselelerini rahatlıkla konuşabilir, sağlam bir toplumsal uzlaşmanın en geniş tabanını yaratabiliriz.

  O zaman böyle parti kapatma davaları ebediyen önümüze gelmez.

  Karşılıklı saygı, tahammül, demokrasi, adalet ve laiklik temeli üzerinde güçlü bir Türkiye’yi inşa ederiz.

  ERTUĞRUL ÖZKÖK-HÜRRİYET

 17. pınar der ki:

  iyi hoş söylüyosun ejderde. o kadar toprağımız satıldı peki neden halk hala açlık sınırında??? milli geliri yüksek göstermek için artık deve hesabını bile katıyorlar 😀 ayrıca onlar dinini yaşamıyor dini silah olarak kullanıyorlar bunubenden iyi siz biliyorsunuz. peki neden milletin hakkını yiyerek yada toprak satarak ceplerine para dolduruyolar??? bide uatnmadan üç çocuk yapın diyo o çocuklara kendisimi bakacak acaba??? bide madem vatanı laikliği savunuyo(bunu söylediği zaman çok gülüyorum ya acayip komik oluyor 🙂 ) herkes çocuklarını AMERİKADA OKUTAMIYOR BİDE OĞLU ASKERLİK YAPMADI HALA DİMİ??? ama vatanı en çok onlar seviyor. “onlar” diyorum çünkü, bizler ve onlar kavarımıda rte ye ait. işte budur ayrımcılık. devlet dairelerindekiler rahat onlara adam gibi davranıyorlar doğru çünkü nerdeyse tamamı kendi adamları 🙂 geçenlerde okudunuzmu bilmiyorum ki sanmıyorumda akpli yakınlarının devletdairelerinde çalıştıkları ve hiç işe gitmedikleri halde para aldıkları ortaya çıktı. din partiyle olmaz. ibadet Allah ve kul arasındadır. evindede yap camidede meclise girmek istersen dini kullanarak işte o zaman inancını sorgula derim. ama ben bunlada ilgilenmiyorum aslında. nasıl yaparsanız yapın.

  başka bi konuda hükümet çok baskıcı ve diktatör. kendi gibi düşünmeyenleri hemen hedef gösteriyorlar. yargıtay dtpye kapatma davası açtığında tebrik etmişlerdi şimdi yargıtayı hedef gösteriyor bide YİNE ANAYASAYI DEĞİŞTİRİYOR.Madem o kadar şeffaf bi parti o zaman bıraksınlar süreç işlesin. ama onlarda biliyor laikliğe karşı oluşlarını çok fazla orta koyduklarını hemen değiştiriyorlar. iyice cıvıklaştırdılar anayasayı. recep ivedik yasası gibi oldu 🙂 bide millet akpye vatan için oyun vermedi kömür ve erzak için oy verdi.akpye oy kullananlara bakın. kaçı kültürlü araştırmacı sorgucu insanlar??? zaten böyle insanlar akpye oy vermiyor. akp ancak varoş siyaseti yapabilir. bide insanlara kömür ve yiyecek dağıtıyor ama yazıkki halkımız BUNLARI NEDEN BEN ALAMIYORUM diye düşünmüyor.

  NOT: pınar çeşmen diye dalga geçmeye çalışmışsın benle. ama ben kelimelerle değil fikirle tartışırım. akp yanlısı olmanı bu tarzınla normal karşılıyorum. ama senden farklı düşünen insanlarda var. sende bana bildiklerini anlatırsan sevinirim. çünkü en doğru bilgi karşı düşünceyi öğrenince edinilirmiş. en azından ben buna inanıyorum. yoksa başka sitelere benim gibi düşünen insanlara yazardım. ama ben herkesimin düşüncesini öğrenmek istiyorum.dahada aydınlanmak için.

 18. ejder der ki:

  pınarcığım şimdi dinle türkiyeyi satıyo dioyrsun bence satmıyor diyorum çünkü şuanda küresel sermaye yaparak yurtdışındaki iş adamlarını buraya getirerek iş imkanı açmak,büyütmek için çaba gösterdiğine inanıyorum. ben fransada da kaldım her ülkeden bir iş adamı fabrika açmış devlet onları çalıştırarak insanlara iş imkanı sağlamaya çaba göstermiştir. bunu yapmaya çalışmıştır. akp bende fazla sevmiyodum ama okul,yol,hastanede rahatlığı devlet yerlerinde çalışanların insanlara karşı adam gibi davranmalarını bu hükümet yapmıştır bunu inkar edebilirseniz edin.para yiyene gelelim eski hükümetlerdeki belli başlı insanlar hepsi birer banka açmış kendilerine bunuda bil sana önemli bişey dicem eski hükümet teröre karşı aman bizim zamanımızda saldırmayın diyerek onlara ekonomi yardımda bulunarak rahat etmeye çalışmışlardır. ne zaman düzgün dürüst bir hükümet gelince saldırmaya çalışmışlardır.işleri bozguna uğratmaya çalıştılar ama başarı olamadılar OLAMAYACAKLARDA BU VATANI BÖLMEK İSTEYENLERE KİMİN YARDIM ETTİĞİ BELLİ OLMUŞTUR.TÜRK MİLLETİ BUNU ÇÖZMÜŞTÜR. GÜVENİNİ AKP DEN YANA KULLANMIŞTIR. AYAKTA UYUYANDA SİZLERSİNİZ Bİ KALK ETRAFINA BAK DİNDAR OLARAK SUÇLUYOSUNUZ O KİŞİ AVRUPA BİRLİĞİ İÇİN ÇALIŞIYO ÇÜNKÜ ORDA ÖZGÜRLÜK VAR.O DİNDAR DEĞİLDİR SADECE DİNİNİ YAŞAR.

 19. ejder der ki:

  pınar sen kime birşeyler bilmiyor diyosun senin ahmet necdet sezer dediğin adam anaokuluna giden çocuk gibi kağıdın yüzüne bakarak okumasını bilmiyor daha o zaman konuş tamammı pınar çeşmem sizler konuşmasını bilmiyorsunuz bideha konuştuğunu duyarsam………………………

 20. pınar der ki:

  bir de şunu düşünelim. anti demokratik cumhurbaşkanı demişken AMERİKANIN GÜLÜ ne kadar demokrat tartışalım..adam iki kelimeyi yanayana getiremiyen cahil ama dindar(!) bi adamı başa getiriyo. ONA %200 ZAM YAPIYOR BİRDE LOJMAN HEDİYE EDİYOR BİRDEEEE ZIRHLI ARAÇ VERİYOR.. KEL BAŞA ŞİMŞİRLİ TARAK MİSALİ 🙂 bu arada gülün tarihe geçen en başarısız dış işleri bakanı olduğunu BİLİYORUMUSUNUZ?? :))

 21. pınar der ki:

  değerli çok dindar ve vatan sevgisiyle dolu insanlar!! akp o kadar özgürlükçü birpartiki vatan topraklarını tek tek yabancılara satıyor. satacak toprak kalmayınca kimi satacak bilmiyorum. dini biz rte den çok daha iyi biliyoruz. dinde haram günahtır dimi??? o zaman oğluna aldığı GEMİCİĞİN ve hesabındaki milyon dolarların hesabını versin, yada GÜL hakkında açılan kayıp 1 milyon doların davasını devam ettirsin ve yargılansın. ama o artık cumhurbaşkanı dimi haramdan muafff :)) ya artık uyanın lütfen. erdaoğan yada gül gibi birimi dininizi nasıl yaşayacağını öğretecek size. paralarınızı yiyorlar, dini kullanarak. bi düşünün biçoğunuz çalışan değil mi??? peki emekli olunca ne yapacaksınız. biraz gazete okuyun. bu insanlar bu kadar yasağa karşıysa iş bırakıyorsa keyiften değil herhalde.

  AKP özgürlük istiyor doğru ama sadece kendi gibi düşünlere!!! rte karşıt düşüncelere bile hakaret etmeye bayılıyor ve siz bu adamı başa getirelim diyosunuz. türkiyenin çiftçisine ANANIDA AL GİT demiş adam benim başbakanım değil haram yiyen adamlarda benim yöneticimim olamaz. bu vatan bizim!!! bundanda vazgeçmeyiceğiz. lütfen yazdıklarımı okuduktan sonra yorum yazmadan önce sadece araştırın. bu adamlar çok mu dindar görürsünüz.

 22. ejder der ki:

  kadir cesur senin hiç şehidin varmı bu vatan için boş boş konuşuyosn mustafa kemal atatürkü herkes sever şunuda unutmaki bu vatanı korumakiçin kendilerini siper eden çanakkaledeki dedemin notlarını unutamıyorum bu vatan 3 şeyden dolayı şehit olmayı göze almışlardır..
  1)Dinimizi yıkmak istiyenlere savaşılmıştır.
  2)Namus için
  3)Bayrak ve vatan içindir.
  ama senin dinin yoksa ne şehit ne gazi pisi pisine gider bizim kadir cesur.
  onun için dini olmayanın vatanıda olmaz dinimizi özgürce yaşamaktır. bunu bilirsen sewinirim .

 23. ejder der ki:

  ahmet korkmaz senin ismine bişey demiyorum ama senin şahsına tükürüyüm,necdet sezer ile yalçın kaya seni ….. sen kime küfür ettiğini biliyomusun. AKP ÖZGÜRLÜK İÇİN SAVAŞIR sizler ve chpliler şerefsiz olmak için savaşır.EĞER bidaha herhangi bir insana küfür edersen o küfürleri sana yediririm….

 24. maria der ki:

  Bir türk vatandaşı olarak sizler gizliden kuyu kazan ve o kuyuya kendisi düşecek olan abdurrahman yalçın kayaya sesleniyorum, siz yargıtayı tamamen siyaselleştirip chp li oldunuz ama türk milleti sizin bu oyunuza gelmeyerek demokrasiyi,özgürlüğü ve vatan sevgisini ezdirmeyip daima türk milletin dediği olacağını bilin, artık bu işler eskisi gibi kolay olmayacaktır. bundan sonra milletin seçtiğni sizlere ezdirmeyeceğiz.çünkü 55 milyon kişi AKP NİN ARKASINDADIR. AKP yi şundan dolayı çok seviyorum özgürlük bir yapısı var.oy bile vermemiştim ama şuanda istanbuldan izmirden ankaradan kayseriden sivastan bursadan bütün akrabalarımla desteklemeye bütün gücümüzle varız.

 25. cenk der ki:

  bende sivaslıyım istanbuldayım 52 yaşındaki yelize sesleniyorum yeliz hanım AKPARTİ hakkında doğru düzgün cevaplar verin el öpme konusuna gelelim eğer el öpmek istiyorsanız öpülecek bir el var oda akpartinin eli bunu bilin…

 26. EMINE SADUMAN der ki:

  BAS SAVCININ AK PARTI KAPATMA DAVASININ NEDENLERI OLAN MADDENIN BIRI RAMAZANLARDA FAKIRLERE VERILEN YEMEK LAIKLİGE KARSI DENILMIS. YA SAVCI..HEM DE BAS SAVCI LUTFEN
  BU CAHILCE MADDELER UZERINDE ACABA YORUM YAPAR MI SIZCE..
  BAS SAVCININ BU KADAR BOS VAKTI VARMI..SIYASI KISILERIN ETKISINDE.. KALMAZ.. KALMAMALI.PARTILER KAPANIR..SIYASILER GIDER.. TARIHI KIMSE SILEMEZ..TORUNLAR BIR GUN DEDE NE YAPTIN DER. BASARILI SIYASETCILERI DINLIYELIM..SAYGILAR.

 27. Mehmet Buyukozer der ki:

  @Alpaslan: Duygularımı bu kadar güzel tasvir ettiğin için çok teşekkür ederim.

 28. alpaslan ücyildiz der ki:

  ya kardeşim birakin artık bu ayaklari. resmi ideolojinin ögrettigi tarih ile atatürkün kurdugu cumhuriyet diye baslayan cümlelerden SIKILDIm artık. 1. Miralay Ibrahim Ethem(yeniceri köyü dogumlu osmaneli/bilecik) Ankara savasinda sehit (dedemin babasi) 2. Cerkez Mustafa ürdünde sehit (anneannemin dedesi) 3. Cerkez Mustafa oglu Cerkez Mustafa Canakkalede sehit (anneannemin babasi). Sehadetnameleri osmanlica yazilmis olarak elimde. dedemde anneannemde yetim olarak büytülmüs insanlar. şimdi kimse kalkipta birisinin bu ülkeyi kurtardigi masalini anlatmasin alnini karislarim. bu ülkede Islamin emrettigi gibi yasasinlar diye ailelerinin namusuna zarar gelmesin diye sehit olan dedelerimin ve dedelerinizin kaniyla sulanmis bu topraklarda fransiz postallarindan dökülmüs nutfe ile meydana gelen zatlar ve yardakciları ne kadar ugraslarda bu ülke parlayan yildiz olacaktir.

  laiklik taninimini avrupaya göre yapanlar siz hayal aleminde yasiyorsunuz.
  cünkü avrupada laiklik anlayisi din ile devlet islerini birbirinden ayrilmasi değil devlet islerinin dinin emrine verilmesidir.

  ben su almanya da yaşıyorum ve buradaki laiklik anlayisinin dine hizmet etmek oldugunu hemen anlatayim.

  her hristiyan alman vatandasi kilisenin doğal üyesidir ve her hristiyan alman kiliseye vergi öder. vergi ödemek istemeyenler nüfus dairesine gidip dinsiz olduklarini veya başka dine mensup oldugunu belgeleyen yazi almak zorundadir. bütün cocuk yuvaları ve ilkögretim kurumları kiliseye baglidir. tabiiki hastanelerde. cocuk yuvaları kisienin özel mülkünün içindedir yada yanindadir. o kilisenin papazi ayni zamanda bu kurumlarin yöneticisidir.
  hastanelerde her odada hac ve her komodinde incil bulunur. ve müslüman memleketinde salyangoz satan bizim türk laiklerimiz gelsinde saçinin bir teli dahi gözükmeyen rahibe hemsirenin basindaki örtüye karissin SIKIYORSA. evet hizmetleri kapali bashemsireler takip eder ve yürütür. şimdi soruyorum:

  Hangi camiinin cocuk yuvasi var dedelerimin sehit düstügü türkiyemde?
  Hangi camiinin ilkögretim okulu var müdürü imam olsun, dedelerimin sehit düstügü türkiyemde?
  Hangi camiinin hastanesi var basörtülü hemsirelerin gönül rahatligi ile calisabildigi ve yine müdürü müftü yada imam olan, dedelerimin sehit düstügü türkiyemde?

  Ve siz hala avrupa laik diyenler yaniliyorsunuz. ama keşke avrupa kadar laik olabilsek.

  sirf inandigim gibi yasayabilmek için oy verdigim partinin kapatilmasi için harekete gecen zavalli yalcinkaya…. sen tarihin en karanlik sayfasina en kara renk ile milletin huzurunda kara zindana bir daha adin dahi duyulmamak üzere hapsoldundun. ve cocuklarinida bu utancla yasamaya mahkum ettin.

 29. yeliz der ki:

  52 yaşında bi bayanım bi şirkette çalışıyorum inanınki o çalıştığım şirkette cumhuriyete hakaret içeren sözler duyuyorum gerçekten çok üzülüyorum siz davanızı açmakta haklıydınız.Sizi kutluyorum ve öpüyorum cumhuriyete yakışır bir BAŞSAVCISINIZ.Elinizi öpmek çok isterdim inşallah onlarda oylarını düzgün kullanırlarda parti kapanır şeriyat gelmek üzere şu sözü söylüyorlar;erdoğan bize diyoki herkezi yıkıcam ve bunu söyleyenlerde partisinden olanlar siz müsterik olun ben askeride sürücem savcıyıda onun için bunu sana göndermeyi istedim.gülcan erdem kangal sivas doğumluyum köyüm çekinkaya ben istanbulda oturuyorum.inşalah sezerin atadıkları başarırda şunları göndeririz saygılarımla.

 30. Mehmet Buyukozer der ki:

  @Fatih:
  Taraflarda karışıklık olmaması için açıklamak da fayda görüyorum. Çelik ismiyle yazılan 16. yorumdan önce bir tane daha yorum vardı. O yorumu yazan kişi yazar olarak adsfasdfa şeklinde karalama bir isim kullanarak küfürlerle dolu bir mesaj yazmıştı. Arkasından 10-15 dk. sonra aynı IP adresinden, bu sefer ismini düzeltip başka bir mesaj yazdı. Ben de birbirinden farklı kişiler gibi gözükmeye çalışan bu kişinin yorumlarını birleştirerek tek yorum halinde yayınladım.

 31. fatih der ki:

  Celikcim (M. Büyüközer), bütün düşüncelerinde yanıldığın gibi “alttaki iki yorumu farklı isimlerle yazan aynı kişi” yorumunu yaparkende yanıldın, bu benim bu sitedeki 2. yorumum, ayrıca çok konuşuyosun, hakkında bilgi sahibi olmadığın şeyler hakkında çok fazla yorum yapma, çünkü batıyosun, umarım bigün gerçekleri görme şansın olur, ama inşallah gerçeği anladığın gün çok geç kalmış olmazsın, biz bu ülkedeki herkesi çok seviyoruz..

 32. ersines der ki:

  Türkiyede herkes laikliği dinsizlik gibi algiliyor yada öyle algilamak istiyorlar..Laikliğin tanimini tam olarak kimse yapmiyor..Laiklik devletin bütün dinlere karşi eşit mesafede durmasi ve devleti dini unsurlarlar yönetmemesidir..Tabi bu avrupada böyle !!! Doğrusu da bu.. Ancak ne yazikki Türkiyemizde laiklik yanliş algilaniyor..

  Hiç kimse bu ülkede vatanla dinimizi ayriştiramaz..İnançsiz kimse vatanını savunamaz..

 33. sevcan der ki:

  ahmet necdet sezer gibi antidemokratik taraflı ve adillikten uzak bir insandan ancak böyle bi davranış beklenir laikliği dinsizlik olarak algılayan ve uygulayan yargıtay başkanı ancak mirasçısı olur laiklk elden gidermiş yahu millet yarıçıplak herkes sokakta üstüste sizin laiklik dediğiniz bu Allah size iman versin ihtiyacınız olacak ayrıca küfür eden vatandaş aynen sana iade ediyorum

 34. ahmet korkmaz der ki:

  ahmet korkmaz – eche1985@mynet.com

  abdurrahman yalçınkaya ve ahmet necdet sezer siksin hepinizi.. Allah hepinizin belasını versin.. madem akp o kadar masum neden adam gibi savunmasını yapmak yerine başsavcının yetkilerini kısıtlamaya çalışıyor? Bu suçluluk psikolojisidir.. AKP ve sizin gibi yobazlar cami duvarına işiyorsunuz bunu bilin… Laik Türkiye Cumhuriyeti bitti şimdi de hukuk devletine karşı geliyorsunuz… Demokrasi sadece demokrasinin kıymetini bilenler içindir sizin gibiler için değil..

 35. Celik der ki:

  (Mehmet Büyüközer: alttaki iki yorumu farklı isimlerle yazan aynı kişi. Bu beyinsizin sözlerini nasıl anlatabileceğini göstermek için küfürleri olduğu gibi bıraktım. Şimdiden okuyanlardan bu terbiyesiz adına özür dilerim.)

  devam..oy oy demokrasiden bahseden cocuklara baksen. Alttaki kemaldinho denyosu peşkeş diyor,at gözlüklerini çıkarda gerçek peşkeş neymiş gör.40 şirket şu an yabancılara birçoğu kendi ortaklarıyla bağlantılı şirketlere verildi. Yolsuzluk adam kayırma meclisde havalarda uçusan kağıtları görmemiş heralde. Canını sıkma halk gözünü açacak kadar ne eğitimli nede iyi bir hayat sürüyor.Oy için kömürler yeterli.6 yıllık en parlak demiş neyin parlağından bahsediyor.Ülkedeki bütün şirketlere peşkeş çekilmiş,tekel firmalar teker teker satılıyor oradan gelen paralarda süperiz iyi gidiyoruz deniyor,cari açık almış başını gidiyor hala burda oturmuş süper gidiyoruz diyor.10 sene sonra sizi görürüm elinde avcunda hiçbirşey kalmayınca,artık iman gücü kurtarır sizi.Öncelikle Laiklik nedir bir öğrenin öyle tvlere çıkıp “ben laik değilim” demeye benzemez. Geçmişinede bak senin gibilere odunları bile seçtireceğini söyleyen kimler geldi kimler geçti.Senin gibi örümcek kafalı,at gözlüklü yobazlar ülkenin altını kazmaktan vazgeçmediler.
  haberde anti demokrat diyor,Siz heralde arabistanda kaldınız şu an gül ün atamalarından bi habersiniz hadi onu geçtim tayyip denen zatın milletvekillerini nasıl seçtiklerini çok iyi bilmiyorsunuz belliki.zaten sizin gibi koyunları gütmek için var bu adamlar zamanında da oldu şimdi de devam ediyorlar gütmeye…

  Ha siktir senin gibi kömüre nohuta tapan tohumlardan mı bahsediyorsun.herşeyi biliyorsunuz siktirin gidinde biraz tarihe bakın siz demokratım diye geçinen yalamaların yediği boklar oralarda saklı.şu anda bu insanlarda olmasaydı kendini hatta anasını bile paraya satabilecek senin gibi orospu tohumları çokdan TC yi yok etmişdi.Sizin o çok demokrat dediğiniz gül ün,tayyip in atamalarını bir araştır az oy alanları nasıl başa getirmiş getirdiklerinin hangi cemaat,şeyh,şıh ayağı öpmüş olduklarınıda bulacaksın.Peşkeş ve yolsuzluklarınada bak. Artık zorunuza gitmeye başlamış örümcek kafalı olmak,başkalarına der olmuşsunuz.

 36. fatih der ki:

  gökhan denen vatandaşımız “türban giydirmeye çalışılıyo” diye bi yorum yapmış, arkadaş halen türban giymek isteyenlerin serbestçe giyebileceğini, istemeyenlerin giymeyeceği gerçeğini anlayamamış veya anlamak istemiyo, çünkü herkesin kendi gibi olmasını istiyo bunada demokrasi diyo, demokrasi öyle olmaz dostum, sen önce demokrasinin ne olduğunu öğren sonra çık konuş, ayrıca bu ülkeyi Mustafa Kemal tek başına kurtarmadı, toprağın altında bu vatan için yatan milyonlarca müslüman evladı var, laflarına dikkat et..

 37. kerem can der ki:

  sizi tbrk ediyorum bu milletin içindeki iman duygusunu kimse söküp atamaz ne abdurrahman yalçınkaya nede sezerin getirdikleri ayrıca bu kapatmadan medet uman chp ye bi sözüm var tek parti kalsanız genede oy vermem size

 38. fatma der ki:

  sizi yürekten kutluyor ve destekliyorum.
  bu VATAN ın sahipsiz olmadığını bizlere göstermiş olmanızdan büyük haz alıyoruz.
  çok ihtiyacımız var: bu olay gündemi de değiştirse, önem arzeden ve acilen hayata geçirilmesi gereken tehlikeye parmak basmanız ve bu konuda duyarlı olmanıza.
  size teşekkürler ediyor, yolunuzun açık olmasını diliyorum

 39. kemaldinho der ki:

  bak sevgili kardeşim gökhan,böyle yırttınız,yok koydu dimi… gibi sözler siz örümcek beyinlilerin düştüğü durumun en büyük göstergesidir.sen ve senin gibilerin savunduğu hukukun siyasetle içiçe geçmediği demokrat bi toplum isteğiniz söz konusu cumhuriyet tarihinin en parlak dönemini yaşayan bi iktidar partisinin aleyhine kapatma davası oldu mu avuçlarınızı okşuyorsunuz. neden? çünkü şu 6 yıllık icraat döneminde sizin misyoner büyüklerinizin adam kayırma, yolsuzluk yapıp yetim hakkı yeme, ülkeyi peşkeş çekme gibi emelleri RECEP TAYYİP ERDOĞAN hükümeti ile tek tek yapılanların sorulduğu cezaevi nöbetçileri oldular. senin gibileride laiklik elden gidiyor yok türban geliyor eyvah dinciler geliiyor diye uyutup küçük beyninizi uyutup ülkenin kaos durumunun devm etmesi istiyorlar,çünkü bunlar kaostan beslenen asalak böcek gibiler,o yüzden kimsenin namaz kılmasından kimsenin başını örtmesinden,kimsenin hamdolsun demesinden,85 yıllık cumhuriyetimiz zarar görmez,arkadaşlar biraz aklımıı kullanalım yıllardır maşa olduk artık olmalayalım….

 40. kadir cesur der ki:

  ben ve benim gibi milyonlarca mustafa kemal uğruna, bu vatan için ölecek, şeriat özlemcilerinin, bu vatanı satanların karşısında duracak insan var bu ülkede. tükürükle boğulursun haberin olmaz. Bu devletin nasıl kurulduğunu düşün sen bir kere.

 41. Memati der ki:

  Gokhana: Yok birader bana hic bisii koymadi, ama yuzde 46 alayiniza koydu sizin. Simdi ne olacak yuzde 70 le gelcek…..

 42. gokhan der ki:

  Bir yargı adamının anayasal hakkını kullanıp milletin ve devletin geleceğini Atatürkün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ne türban giydirmeye çalışanlara çoktan kapatılması gereken bir partiye dava açması o kadar zorunuza gitmişki bu iftiraları atıyorsunuz. Madem suçsuzsunuz niye böle hakaret edip yırtınıyorsunuz. Demokrasi Özgürlük dediniz ülkeye türban giydirmeye çalıştınız şimdide başsavcının anayasal hakkını kullanarak özgürlük demokrasiyi savunuması koydu dimiiiiii

 43. tosunpasa der ki:

  benim adım tosun…………..
  sen anladın onu yalçın
  sen bu ülkenin yüz karasısın sen bu ülkenin ekmeğini yiyip bu ülkeye ihanet edensin sen bu topraklarda doğdun, ama öldüğünde bu toprak seni kabul etmeyecek bu topraklarda benim dedelerimin kanı var onlar seni kabul etmez.çünkü bu ülkenin tek bir vazgeçilmez benliği var vatan vatan olunca tüm halk tek bir yürek olur ama sizin gibi düşünenler ne yazıkki başımızdalar ve sizin ucuz düşünceleriniz ve çıkarlarınız yüzünden bu kadar kişinin zor durumua düşmüştür.abdurrahman yalçın sen ve senin gibiler bu ülkemden gitsin sizler buraya yakışmıyorsun

 44. Memati der ki:

  Sevgili Mehmet,
  Komşumuz Irak halen daha büyük bir kaosda ve İsrail orayi ele geçirmek için firsat kolluyor. Diger komşumuz, İrana ise her an savas acilabilir, ayni şekilde Suriyeye de. PKK ile bizim savaşımıza ise ne canlar verildi, ne paralar sarf edildi. Ekonomik olarak yapmamız gerekli tonla şey var. Hepsinin ötesi memleketi cehenneme çevirmiş bir 28 şubattan alamadığımız milyonla ders varken, sadece türban serbest kaldi (o da ne kadar olduysa) bir parti kapatılmaya çalışılıyor. Şimdi herşeyi bir kenara bırakalım ve bu işe düşmanlarımızın ne kadar sevineceğine mi yoksa üzüleceğine mi dürüstçe karar verelim…. Yazık gerçekten çok yazık.

 45. real der ki:

  Yıllar sonra Abdurrahman Yalçınkaya kendi hakkında ne düşünecek çok merak ediyorum. Bazı insanlar iyi şeyler yaptıkları için içleri rahat bi şekilde ruhlarını teslim ederken bazıları da ne kadar şerefsiz olduklarını kendileri de görüyor ama, sür eşeği Niğde’ye…

 46. Mehmet Buyukozer der ki:

  @Veysel: Olayın şeriatla hiçbir alakası yok. Hazırlanmış bir senaryonun son merhalesine getirilişini izliyoruz. İnsanların özgürlüklerine “şeriat” diye karşı çıkarsanız, yarın “içki içme özgürlüğüne” veya “mine etek giyme özgürlüğüne” karışıldığı zaman müdahele etme hakkınız bulunmayacaktır. Başörtüsü kendisini Atatürkçü ve laikçi olarak isimlendiren bir zümreden istenen bir “taviz” değildir, bu bir haktır. Atatürkçü diye anılan zümrenin, öteki diye adlandırılan toplumun diğer kesiminden hiçbir farkı, eksiği, fazlası veya üstünlüğü bulunmamaktadır. Bunu kavramamakta ısrar edenlerden ötürü siyasette dini motifler kullanılmak zorunda kalıyor. Dindar kesimin sözünü kesmek isteyen bu kesim her seferinde sandıkta dersini alıyor ama askeri ve kaba kuvveti kullanarak halk arasında huzursuzluk oluşturuyor.
  Şu anda yargıyatın başından tut, Devlet diye anılan bütün kesimler 1960-70’lerin ürünü olup bu zümrenin gidişi, yeni bir dönem getirecek. Eğer bu dönemde diğer kesim diye anılan dindar kesimin özgürlüklerine bu şekilde hunharca katletmeye devam edilirse, yeni gelenlerle açılabilecek bir dönem geldiği zaman işte Humeyninin veya İran masallarının anlatıldığı olayların önü açılmış olacak. Ama bunlara imkan vermemek ve önünü çok önceden almak en doğru olanı. En güzeli, kardeşlik ve barış içinde toplumun bütün kesimlerinin huzur içinde yaşayacağı, kendini doğru dürüst ifade edeceği platformların oluşturulmasıdır. Bu durumda başörtüsü takmak isteyene de, istemeyene de aynı özgürlük sunulmalı. Sağcısına da, solcusunu da, kürdüne de alevisine de aynı eşitlik sağlanmalı ancak böyle yapılırsa toplum içindeki dengeler eşitlenmiş olur. Tabi bunu dinler misin, dinlemez misin onu da bilmiyorum.

 47. akın der ki:

  hep okumuş cahillerden korkmuşumdur.
  bu adam Urfalıymış,aponun o dönemde arkadaşı olmasın,Necdet Sezer kendi gibi bir adamı bela etti çık çıkabilirsen işin içinden.

 48. hasan gedik der ki:

  senin … abdurrahman yalcinkaya kavat

 49. hasan gedik der ki:

  slm sen ne utanmaz serefsiz bi adammisin

 50. veysel der ki:

  şeriat özlemcileri için tabiki antidemokratik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php