İçeriğe atla

Secure Live DVD

Güvenlik üzerine birçok yazılım var. Yazılımlar genelde farklı farklı işler için olduğu için, genelde ihtiyaç halinde kullanmak daha kolay oluyor. Bu yazılımların hepsinin bir cd’ye konması ve bu cd’nin bootable olup güzel bir arayüzle hazırlanmış olması herkesin hoşuna gitti. Tabi bu fikir ortaya atılınca ihtiyaçlara göre de farklı Live CD’ler çıkmaya başladı. Pentest, Forensics v.b.

Bence özgür yazılımın güzelliği böyle farklılılara açık olması, tek düzelikten bizleri kurtarıyor olması… Neyse, farklı farklı live cd’ler çıkmaya başlayınca, bunları bir çatı altında toplayan bir live DVD kavramı ortaya çıktı. SecureDVD olarak duyurulan bu paket, farklı işler için hazırlanmış 10 tane live cd’nin biraraya getirilmesinden oluşuyor. DVD’den boot esnasında, Live CD’yi seçme imkanınız var, seçimden sonra ilgili CD boot ediliyor. Şu an ki sürümünde şu Live CD’leri içeriyor:

Bant genişlikleri yetmediği için sıkıntı yaşadıklarını ifade ediyorlar ama sanırım torrent ve diğer p2p yazılımları ile bu sorunu da ileriki günlerde aşacaklardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php