İçeriğe atla

WordPress ve Blog Kardeşliği Kutusu

Blog Kardeşliği gerçekten çok güzel bir çalışma. Canım sıkıldığı zaman, Blog Kardeşliği ana sayfasında yayınlanan “rastgele 30” kısmından birilerinin blogunu okuyorum, her blogta ilginç birşeyler var. ABD’de bir eyalette okuyan bir öğrencinin blogundan tutun bir ev hanımının yaptığı yemeklerin tariflerini yayınladığı bloga kadar çok geniş yelpazede kayıt var, hal böyle olunca da çok renkli bir çalışma çıkıyor ortaya.

Benim sayfamda da dikkat ettiyseniz “Blog Kardeşliği” diye bir kutu var, hazır templateler kullandığımız için eklemek biraz çetrefilli oluyor. Biraz evvel WordPress için eklediğim için sıcağı sıcağına nasıl eklediğimi not ediyim istedim.

 1. Admin sayfasını açıyorsunuz.
 2. Presentation tabında Theme Editor bulunuyor. Eğer
  blog ana dizini/wp-content/themes/seçili temanız
  dizini yazmaya açıksa, Theme Editor’de seçtiğiniz dosyalar için Update dediğiniz zaman direk yazılıyor. Yazıma açmak için, kullandığınız FTP yazılımınız v.s. ile bu dizindeki dosyaları seçip 666 vermeniz gerekiyor. Sondaki ‘6’ public (herkes) e yazım hakkı vermenizi sağlıyor, böylelikle Apache’nin çalıştırıldığı kullanıcının bu dosyaları değiştirmesini sağlıyorsunuz.
 3. Bu işlemi yaptıysanız, Theme Editor’de ‘Sidebar Template‘ açmanız gerekiyor. Bu dosyaya eklediğiniz kodlar blogunuzun sağ tarafinda çıkıyor (bkz. benim blog). Oraya size verilen kodu kopyala-yapıştır ile ekliyorsunuz.

WordPress ve Blog Kardeşliği Kutusu” üzerine 3 yorum

 1. hikaye der ki:

  tşk

 2. volkan alabaz der ki:

  SlmMehmet Büyüközer ben Almanya Dortmund Şehrinden volkan olayı şöyle açıklayayım wordpress.tr sitesinden ilk kez yeni bir blok açmak için en son sürüm programını indirdim daha önce herhangi bir blog sahibi değildim wordpress’te yeni tanıştım program winziple indi doğal olarak ben bütün rehberleri açıklamaları okudum ama terimler bana biraz yabancı olduğu için kuramadım aynen şöyle diyor bildiğiniz gibi rehber kitapçığında â€?Sıkıştırılmış paketi winzip türü bir programla açın. Dosya içeriğini sunucuya yükleyinâ€? diyor sunucu tam olarak nedir ve ayrıca site adresiniz http://www.siteadresiniz.com şeklinde olmasını istiyorsanız sıkıştırılmış dosyanın içindeki wordpress klasörünün içeriğini kök dizinine yükleyin diyor ya bunların tam türkçeleri yokmu anlamadım oyüzden bir şey yapamıyorum kime sorduysam rehberi oku diyorlar ama ben anlamıyorum zaten türkçem burda zayıflamaya başladı ve kuramıyorum rehberi okuyorum ama anlamadığım için sana sordum belki anlayabileceğim dilden konuşursunuz diye Mehmet bey umarım bana yardımcı olabilirsin ben burda tiyatro oyuncusuyum ve güzel bir blog sitesi yapmak istiyorum teşekkür ederim bu arada ben mesela sizin adresiniz gibi http://www.volkanalabaz.com olmasını istiyorum ama wordpress ten bunun için para vermem gerkiyormu yoksa ücretsizmi bana bilgi verirsen ve mail adresime atarsanız çok sevinirim rahatsız ettim saygılar çok çok özür dilerim başınızı ağrıttım iyi hafta sonları volkan

 3. Geri izleme: Mehmet Büyüközer » Blog Archive » Wordpress Başlangıç Tutorial

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php