İçeriğe atla

Uzaklık ve Aşk

Uzak olmak… Sanırım kimse sevdiği herhangi bir şeyden uzak olmak istemez. Sevdiği veya değer verdiği her neyse yanında olsun ister. Hele bir de bu sevdiğiniz, aşık olduğunuz insan olursa… İşte o zaman uzaklığın tanımını daha iyi yaparsınız ve acısını daha derinden yaşarsınız…

Sevdiğiniz uzaklarda bir yerlerde. Dokunamıyorsunuz, elini tutamıyorsunuz, gözlerine bakamıyorsunuz, yanağına tüm masumiyetinizle küçük bir öpücük konduramıyorsunuz, ona sarılamıyorsunuz… Ne acı değil mi? Evet, çok acı. Peki, ne olacak böyle? Uzaktasınız ve hiçbir şey yapamıyorsunuz. Dışarıda tek başınıza geziyorsunuz ve çiftleri görüyorsunuz. Kimisi sarılmış sarmaş dolaş, kimisi el ele… Kimisi karşılıklı oturmuş birbirlerinin gözlerine bakıyor ve gözleriyle birbirlerine sevdiğini söylüyor. Ya siz? Tek başınasınız… Elinizin içinde bir el yok, kollarınızın arasında kimse yok, gözlerinizin önünde bir çift göz yok. Ama onlarla tek ortak yanınız yüreğinizin ta en derinlerindeki aşkınız. Evet, bu sizin onlarla tek ortak noktanız. Peki, bu ortak noktanız sizi tatmin ediyor mu? Eğer gerçekten seviyorsanız, bunu diliniz dolanmadan söyleyebiliyorsanız sizi tatmin etmeli. Başkalarını gördüğünüzde elbet yüreğiniz burkulacaktır. Siz de onlar gibi sevdiğinizle baş başa olmak isteyeceksiniz. Seven, aşık olan her insan bunu ister.

Aşıksınız ve uzaksınız… Ne kadar zor bir durum değil mi? Katlanılması zor bir durum bu. Peki, uzaklık sadece olumsuz bir etken midir aşk için? Hayır, olumsuz etkenlerinden daha çok bence olumlu etkenleri de var. Olur mu canım öyle şey, ne alakası var uzaklıkla olumlu etkenin? diye sorar gibisiniz sanki…

Peki, gelin tersinden bakalım olaya. Seviyorsunuz ve aşıksınız. Sevdiğinizle sürekli berabersiniz. Ne kadar güzel değil mi. Onun yanında olmak, elini tutmak, sarılmak… Peki, bir süre sonra ne olacak sizce? Onunla buluşmaya gittiğinizde ilk zamanlardaki heyecan aynen duracak mı içinizde ya da elini tuttuğunuzda elinizin içi terleyecek mi? Peki, uzakta onu gördüğünüzde ilk zamanlardaki gibi gülümseyecek misiniz? Sanırım hayır diyeceksiniz. Artık sevdiğiniz size sıradan gelmeye başlayacak. Telefonunuz çaldığı zaman arayan sevgiliniz ise normal bir insana nasıl cevap veriyorsanız ona da aynı şekilde cevap vereceksiniz. Sevdiğinizle buluşacaksınız ve bekliyorsunuz. İşte köşeden döndü ve göründü size. Saatinize mi bakarsınız kaç dakika gecikti acaba diye yoksa bugün ne giymiş diye mi bakarsınız? Ya da saç modelinin değişikliği mi dikkatinizi çeker? Peki hiç sevdiğinizin gözleinin içine bakıp pırıltılarını yakalamayı dener misiniz onu görünce?

Ya uzaktan yaşanan ilişkilerde nasıl olur bu? Sevgiliniz uzaklarda. Aşkı içinizde, yüreğinizde ama o uzaklarda. Elinizi kalbinizin üzerine koyduğunuzda vücudunuzun diğer yerlerinden daha sıcak olduğunu hissedersiniz. Çünkü orada yanan bir ateş vardır. Bu ateşin körüğü de uzaklıktır. Elini tutamıyorsunuz, sarılamıyorsunuz, gözlerinin içine bakamıyorsunuz. Sadece telefondan yankılanan sözlerden ibaret her şey. Sevdiğinize Seni seviyorum dedikten sonra sarılamıyorsunuz. Sadece yutkunmak geliyor içinizden. Yan yana olanlar seni seviyorum derken sevdiğinin eli oluyor elinin içinde fakat sizin elinizde sadece telefon var. Tartışan çiftleri görüyorsunuz ve içinizden Ben sevdiğimin yanında olsam hiç tartışır mıyım, hiç onu kırar mıyım… diye geçirirsiniz. İçinizden onların yanına gidip Beraber geçirdiğiniz zamanın kıymetini iyi bilin diyip uzaklaşmak geçer.

O büyük an yaklaşır… Uzaktaki sevdiğinizle buluşacağınız an… Sayılı günler kala uyuyamazsınız. Sürekli o günün hayali gelir gözünüzün önüne. Acaba ilk ne desem? Acaba hiçbir şey demeden direk sarılsam mı? O sıralar kafanızı sadece bu sorular yorar. Ve o büyük gün gelir… Beklersiniz sevdiğinizi anlaştığınız yerde. Dizleriniz titrer. Sanki hiç buluşmamış, sanki hiç görmemişsiniz gibi heyecanlanırsınız. Saatinize bakmak aklınıza gelir mi? Ya da yarın ne yapacağınızı düşünür müsünüz? Sanıyorum tek düşündüğünüz sevdiğinizin ne taraftan geleceğidir. Onu görememeye artık dayanamazsınız. Yüz metre öteden bile olsa görmek istersiniz. Ve işte göründü… İşte tüm güzelliği ile sevdiğiniz geliyor. Yüzünüzde silemeyeceğiniz ve engel olamayacağınız bir gülümseme, hafif bir kızarıklık, kalbinizin hızlanmış çırpınmalarının sesi… Ve işte sevdiğiniz yanınızda… Sarılırsın ona sıkıca hiç bırakmazsın sanki birisi çekip götürecekmiş gibi. Gözlerinin içine bakarsın, her gece yatmadan önce gözünün önüne gelen o bir çift göze. Hiçbir değişiklik yoktur sevdiğinizin gözünde ama size bambaşka bir güzel gelir o gözler o an. Elini tutarsın sevdiğinin hani Seni seviyoru derken telefon yerine tutmayı hayal ettiğin o elleri. Her gün ya da sık sık görüşen çiftler gibi iki öpücük kondurup elinden tutup gideceğiniz yere gider misiniz? Sanırım bir süre öylece kala kalırsınız olduğunuz yerde.

Ne güzel şeyler değil mi?
Kısaca özetleyelim ve soralım sizlere. Yakınsınız, sürekli birliktesiniz ve her istediğinizi yapabiliyorsunuz. Fakat sıradanlaşma gerçeği var önünüzde. Heyecanın bir süre sonra yok olması. Artık mücadeleniz aşkınızdaki heyecanı korumak adına olacak. Diğer durumda ise yani uzaktayken neler olur? Uzaksınız, görüşeceğiniz günler sayılıdır. Ama o günleri dolu dolu yaşarsınız. İçinizde uzaklığın getirdiği özlem ile körüklenen bir ateş var. Heyecanı korumaya ihtiyacınız yok ki zaten o heyecan dizlerinizi titretmeye yetecek kadar var içinizde. Sıradanlaşma mı? Sevdiğinize doymuyorsunuz ki sıradanlaşsın…

Hangi aşkı seçersiniz?

Adem Taşdan

Uzaklık ve Aşk” üzerine 38 yorum

 1. siddik der ki:

  sewdgm kzla bi sure gzldn iliskmz oldu onun abisi bzi yakaladi braz kotu sonuclar olsada ynede tatlya baglandi bze iki yol gosterildi ya bu yil ewlenrsnz yada 3 yil hc gorusmdn knusmadn beklersnz . ailemin ekonomik durumu olmadgi icin ewlenemdk bzde 2. karari aldk bekleycgz bn okudugm icn ondan ayri sehrdym okulmu bitrmeme daha 3 yil war bu 3 icerisnde sewdgmi goremyp knusamycgm szce napmalyz bu surede cok guwenym ona ama korkum da war untr sewgsi biter mesaflr engel olur dye umarm bni anlamssnz..

 2. Maltepe Çilingir der ki:

  Blogunuzu Çok Beğendim Fakat Başlıklarda Sanki Sorun Var Temaya Göre Kayıyor Bilginize..

 3. mr der ki:

  Hepiniz mi metin2 oynadınız arkadaş !

 4. Berat Can der ki:

  Teşekkür ederim. Elinize sağlık. Güzel konuya deyinmişsiniz.

 5. büsra der ki:

  bizimkisi cok zor ben almanya o türkiye ama birbirimize nasil asigiz bi bilseniz
  bulustumuz evlenecemiz günlerde gelecek insallah saddce sabir bu yola bas koyduysaniz beklemesini bileceksiniz pes etmek yok;)

 6. gamze der ki:

  cok gzl yazmssnz.bzm 4 snelk bı ılskmz vr.d svglm ıstnblda senede 2 kez gruyorm aılelermz bılıo.d 18 yasndyz..ılk bsta cok sorn yasadık..3 snedır ayrı shrlrdyz ama klplermz hp bır oldu..svgmz her gclgu englı astı.!

 7. Enis der ki:

  s.a arkdaşlar benimde sevdigim kişi arasında mesafe var ama özlememe ragmen hasret cekmemize ragmen ayakda durmayı beklemeyi sabır etmeyi o ögretti bana o benim tutunacak tek dalım herşeyim o benim arkdaşlarıma değilde hep ona anlatıyorum herşeyimi onu çok seviyorum ve sabır edip beklicem…

 8. juan der ki:

  siyonizm ile kafayi yemissin !! bunlari dusunerek hayatini zikkimlanacagina.. biraz daha kulturlu bir birey olup kendi inancina biraz faydan olsa daha iyi olmaz mi ? senin hangi ucuz inanctan oldugun belli, seninki teror organizasyonu,baska birsey degil.. herkesi tenzih ederek yaziyorum.

 9. Erdem der ki:

  Siyonizm ve illuminati hakkında herşeyi Anti Siyonizm de bulabilirsiniz.

 10. Y. der ki:

  Uzaklık… sanırım bunu en iyi ben bilirim. koskoca bir şehirde yapayalnız kalmak. ve sadece bir kişinin yokluğuyla. Özlem varsa, kalpler birse, yürekte varsa… Mesafeler tüm anlamını yitirir. Bekledim ve sabrettim… yitirdi…

 11. elifimustafa der ki:

  Benmde elifim var sevdgm ck sevyorum onu hep istemstm cok sevcgm gnlmun sahibini bulmayı hc beklemdm b zamanda karsıma cıktı ask oldm askı onda buldm brbrmızı tandgmızda konstgmzda hc düsnmedik uzaklıgı engel olurms dye cokta güvendk asık olda buldm sevmıstm b kere sevn insan engl dye düsnmz aklına ble gelmez kmse yasamadn sevdgnı bulmadan anlaymaz 3 5 gnluk kislerde askı buldugnu sananlra bahanedr uzaklık sz anlyamssnız seven blır . ben cok sanslıyımk sevdgmı onn gbı birisni buldm alah gönlmze gre verdi 2mzde ck sevyrz buldk bz brbrmızı sabredyorz dayanyorz isyan etmyoz sevgmzn btecegnı aklmız almaz o benm kaderm sevdgm hep ble dvam etcek dgl b gün onla btrcez bu ayrılıgı uzaklıgı ömrm olacak cok zor gelsede sevdgmn yanmda olamamsı sevdgmı bulms olmm bna yetyo uzakta olsada bn onla blede mutlu olablyorm sevyorm cunku b gun yanmda oldgndada dünyalar bnm oluyo sükredyrm onu buldgma bu günler anmz olcak özlemyle dha ck baglnyorm ona kymetzı blyorz alh herkze gönlne gre versn ..

 12. elif der ki:

  Uzaklık sevgiye yada aşka engel degildir aşk mesafe tanımaz arada kilometrelerde olsa engel degildir uzaklık sevgiyi artırır çünkü karsındakı insana güveniyorsan bu aşkı zorluklarıylada olsa başarırsın sevgi emek ister diye boşuna dememişler insan aradaki mesafelere kilometrelere inat sevmeli sevebilmeli benim sevgilimde benden uzak ayrı şehirlerde yaşıyoruz 1 yılı aşkın çıkıyoruz ama hiç uzaklık nedeniyle kopmadık kopamadık birbirimizden insan gerçekten sevince aradaki uzaklıgı düşünmüyo çünkü ayrılık,hasret.özlem illaki oluyo ama en güzel günler onunla yaşanan günler oluyo sonunda elbet kavustugun zamanlar mutlu oluyorsun ayrıldıgında için acıyo ama herşeye deger diyorsun aşk uzaklık yakınlık fark etmiyo seviyosan sevgilimi çok seviyorum ne kadar uzakta olursa olsun o hep benimle allah kimseyi sevdiginden ayırmasın..

 13. mert der ki:

  ben aşkın gözle elle olanını severim hocam

 14. Muammer Cimen der ki:

  hocam uzaktan aşk olmuyor be bitiyor,, ben senin aksine gözden uzak olanın gönülden ırak olduğu sözüne katılıyorum

 15. ceren der ki:

  bnm de sevgilim uzkta ama onu çok seviyorum

 16. hector der ki:

  mrb arkadaşlar her kes fikirlerini söylemiş ama bide doğruluğu kesinleşmiş evrensel kavramlar var uzaklık yakınlık hikaye… Gözden ırak olan gönüldende ırak olurmuş sözüne hiç inanmam kara kuruntu bu beşeri münasebetlerde iki olgu vardır.. seviyor yada sevmiyorsundur ortası yok bunun eğer maceracı bi ruha sahip deilsen elbette… fakat hali hazırda günümüzde ki ilişkiler laşkalaştı önemini kaybetti genelleme yapmıyorum ferden konuşuyorum bireysel yani sonuç itibariyle sevdiğini sanırsın 3yıl 5 yıl beraber olursun sonra yeni hevesler yeni güneşler cereyan etmeye başlar insanın beyninde ama kızlar için her zaman daha iyisini bulabilme alternatifi barınır bilinç altlarında bulduklarını sanarak gecmişi silmeye mukavemet gösterirler ama yeni ilişkileri beklediği gibi gitmez ve hüsran eskiyi ararlar ama eskide başkasının olmuştur ”hani derler yha rüzgar daldan özür dilesede dal kırılmıştır bir kere” böyle olur işte ve sevgili arakadaşlarıma şunuda söylemek istiyorum eğer ciddi bi ilişkiniz varsa ve siz yıllardır beraberseniz karşınıza behlülde çıksa veya erkekler için bihter bile çıksa sevgilinizi bırakmamyın çünkü unutmayınki siz bu ilişkiye yıllarınızı verdiniz bu güzl duruma getirebilmek için nelere göğüs gerip ne badireler atlattınız bunları göz önünde bulundurmak lazım herkese teşekkürler…

 17. IZMIRLI_35 der ki:

  Bende sevdigimden uzaktayim. birbimizi cok sevdigimizi düsünmüstüm her zorluga gögüs gelebilecegimizi cünkü birbimize sözler vermistik. ama o dün ayrildi benden aglaya aglaya beni coks evdigini söledi ama bensizligin ona coka gir geldigini ve bu yüzden ayrilmak istedigini ifade etti. bana da sadece hersey gönlünce olsun demek düstü…o yüzden mesafe insani ayiriyor. tamam yukarida yazilanlar dogru birsey sölemiyorum heyecan konusunda. ama uzaklik tartismalara yol aciyor. düsünün sevgilisinizle tartistiginizda onu gördügünüz anda hersey geciyor birbirinize bakip gülümsemeye basliyorsun o konu acilmiyor bile. ama bu sekilde göremiyorsunuz ve sorunlar gittikce büyüyüo en kücük birsey kocaman oluyor gözünüzde. o yüzden birakin uzklikta ask yalanmis…

 18. halil der ki:

  ask mesk palavra sevmek diye bir sey yok siz kendinizi duygu seline kaptırıyorsunuz surya bakıyorumda geneliniz bayan bayanları ezdikce daha cok seviliyorum baynların kalbinde gıcık sinir birisi kalıyorum bbeni daha cok unutamıyorlar nefret v kin beni hic unuttturmuyor cünkü ben bunu ögrendim bayunların icind enefret ve kin bırakıyorum boylece beni hic unutamıyorlar byanlarada bu yakısır benceee bayanı ezzzzzzzzzzz kızlar erkelere ezilmeye mahkumdurrr bencee

 19. halil der ki:

  askmı bos isler onlar kendinizi duygu seline kaptırıyorsunuz bugune kadar cıktıgım kızları hep ezdim hep gurru yapıp duyugularından yararlanıp ezmeye calsıtım kızlar bernim düsmanımdırr her kızı kendime asık ediyorum bastan güzel ve duygulu konusmalarla kandırıyorum ve sonra eziyorummmm onlarııı, benimle cıkan hic bir kız beni unutamıyor o yuzden eziceksin gıcık ediceksin ki sevilesin kızlara ilgi yaramıyorrr bir kız piskolojik etki bıraktı artık her kızı ezmeye calsıtım o kızdan sonraa kızları eziceksin ezdikce gıcık ettikce daha cok seviliyorummm sözü takanaa kadar söz yüzügü veya evlilige kadarrrr kızlara karsı sertimmmmmmm

 20. azraa der ki:

  özlemek cok gusel yukardakı yazı ıcımı rahatlattı arkdslar benımde sewdgıgım uzakta ben mugla o ızmır.. ama ınanın mesafeler uzaklık sewmye engel deıl zaten onu hep ıcınde sankı yanındaymıs gıbı yasıyorsunuz.. sayılı gun cabuk gecermıs dımı? o yusden hıc bısey ozellkle mesafe sewmeye engel deıl..

 21. FUNDA der ki:

  ya benim 3 yildir ciktigim birisi var ve ondan ayri ulkelerde yasiyoruz ama bu 3 yil boyunca heryaz tr geldim gorustuk ama yinede insanin sevdiginden ayri yasamasi cok kotu bir sey ayrilik olumden beter bir sey onun yaninda kendimi dunyanin en mutlu insani hissediyom ama her yil ondan ayrilip onu birakip gitmek canimi cok yakiyo ondan her ayrilisim olum gibi geliyo biz ciddi ileriye yonelik dusunuyoz ama yasimiz daha erken oldugu icin evlenemiyoz benim yas 17 onunkide 19 su an o kadar caresizimki bu askin sonu ne olcak die cok merak ediyom yuce rabbim kimseyi sevdiginden ayirmasin

 22. deniz der ki:

  benim canımdan çok sevdiğim sevgilim şu anda eşim değil ama sanki biz bin yıldır beraber yaşıyoruz o benim eşim bende onun onu çok seviyorum aramızda 9 saatlik yol var sadece 2 kez gidebildim yanına dokundum öptüm sarıldım bugüne kadar kendimi hiç bu kadar huzurlu hissetmemiştim benim ilk aşkım ve son olur inşallah çok seviyorum onu canımı istese bi an bile düşünmem veririm aşkı onda öğrendim onunla yaşıyorum biliyorum artık sevmek sevilmek en güzel duygudur hepinize çok tşk ediyorum güzel sözler yazmışsınız

 23. elif der ki:

  bnm de sevgilim uzkta ama onu çok seviyorum … uzaklık sevgiye engel değildir ama en zor olan onu ait olduğu yere geri yollamaktı sanırım 🙁

 24. Umut der ki:

  süper dicek bişey bulamadım….

 25. ırmak der ki:

  yaa benim de içim rhatladı okuyunca.. ben sevdiğimden uzaktayımm ben ankarada o yozgatta çok seviyorum onu bitanemmm benim:(

 26. SILA der ki:

  bu gerçekten beni çok rahatlattı ya.bende sevdiğimden uzaktayım ve bazen o kadar üzlüyorumki.düşündümde ise bunların ne kadar doğru oldunun farkına vardım.laçkalaşmış bi ilişki olmayacak bzimki öle düşünüyorum.bütün sevdiğinden uzakta olanlara sölüyorum ondan asla uzaklık için vazgeçmeyin

 27. gökçe der ki:

  MRH.İlk öncelikle çok teşekkürler içimi serinlettiğiniz için benim aşkımda uzaklarda ve bazen o kadar korkunca dönüşüyorki bu özlemim ve çok yorgun düşüyoruz ikimizde benim için herşeyiyle gizemli bir insan dediğiniz gibi burda olsaydı belkide çok sıradan olabilirdi suan tek dileğim ömür boyu yanında olmak ALLAH nasip ederse tek dileğim bu ve burdan özlem çekenlere sesleniyorum bu özlemi tadında tutun aşk fedakarlıktır özlemek ve beklemek güzeldir herşeye rağmen…

 28. sevecen kaya der ki:

  benim sevdiğimde uzakta ama öyle çok seviyorum ki günden güne sevgim daha da artıyor sanki. ve dediğiniz gibi bayanlar daha çok duygularını yansıtırlar. ve ben özlemim hafiflesin diye okudum bu yazıyı gerçektende umutlandım açıkcası ve bunu aşkımada yollayacağım ki o da okusun anlasın bişeyleri dimi:D

 29. Seda Kuru der ki:

  Adem, Erkekler duygularini bayanlar kadar rahat ifade edemiyorlar bence belkide ondandir . Duygularini ifade edisine bayildigim bi erkek var O da Binbirgecedeki Onur. Biraz oncede izlerken sadece filmlerde olur boyle erkekler diye dusundum 🙂 Allahim noolur yanlis dusunmus olayim (yani gerçek hayattada olsunn 🙂 Sevdiginden ayrı olan arkadaşlar: Allah kavustursun..

 30. Adem Taşdan der ki:

  Yapılan yorumlar için teşekkür ederim. Ama asıl dikkatimi çeken ise, yorum yapanların nezih’ten başka hepsi bayan. Buradan; uzaktan aşk yaşayanlar arasında bayanların daha çok duyarlı ve bu konuda özlemlerini gidermek için bu tür yazılar okuduğu sonucu çıkarıyorum kendimce 🙂

 31. esra der ki:

  uzak olmak gerçekten çok zor bazen insan dayanamıyor sevdiğini gormemeye.ama sevdiğinden emin olursan sevdiğinin güvenirsen ona sonuna kadar uzaklık sadece lafta kalıyor

 32. tugba der ki:

  siz aynı ülkedesnz en azındn benm aşk türkiyede bile diil ama onu çok seviorm tabi oda benii:)

 33. emel der ki:

  wauw gushelll:)

 34. tuba der ki:

  ben sevdıgımı 4 yıldır goremıyorum ben konyadayım o ızmırde ıkımızde 17 yasındayız vurup kapıyı gıdemıyoruz bırbırımızın yanına onu o kadar ozledım kı………aramızdakı yollar gecen zamanlar bile eksıltmedı sevgısını sadece alıstım onun yokluguna o kadar

 35. tuba der ki:

  gozden ırak olan gonulden ırak olur sozune ınanmıyorum ben sadece onun yokluguna alısırsın bir sure sonra ama o hep senın kalbındedır o ınce yerındedır aklına geldıgı her an acıtır kalbını derınden

 36. Adem Taşdan der ki:

  “ysmn”

  uzaktan yaşanan ilişkilerde sevgi,güven,sadakat üçgeni olması çok önemlidir. eğer bu üçgen içersindeyseniz sorun olacağını sanmam. Gözden ırak olan gönülden de ırak olur sözü benim için geçerli değil. Birbirlerine yeterince bağlı olmayanların bahanesi olabilir bu benim için sadece. Kişisel olarak sölersem özlem benim için sevgimin ateşini harlayan bir duygu…

 37. ysmn der ki:

  bnmde çıktığım uzkta hmde aramazda 12 sattlk bi yol var bn onu çok seviyorum ama oo bni sevdiğini sölüyor acaba seviyormu napıcm bn ya onu çok seviyorum yaşımızda kçk bu yaşta dcksnz ama 117 yaşındaız 2mizde napmalıyız bizzz:(::(::(

 38. Nezih der ki:

  Acı ama gerçek…

  “Gözden uzak olan gönülden de ırak olurmuş” diye boşuna söylememiş atalarımız, tecrübeyle sabittir. Ama özlem duygusunun sıradanlığa imkan vermediği de bir gerçek. Uzaklık acıtır sevenlerin canını, derken bir şiirimi hatırladım konuyla ilgili. Senin yazıya döktüğün duyguları hissettiğim zamanlardı. Yani eskidendi, çok eskiden…

  Sevgiydi bize unutturmayan birbirimizi hasret şehirlerinde.
  Kimi zaman yanaklarımızdan süzüldü usulca,
  kimi zamanda içimize aktı acı acı.
  Gelmek her zaman gitmekten daha zordu bizim için.
  Giderken bir sevgili bırakırdın ardında gözü yaşlı,
  birde içinde kalbinin tam ortasında.
  Herşeye rağmen sevmek de, sevilmek de güzeldi.
  Aramızdaki yollar çiçekleri soldururdu,
  ama bitiremiyordu işte sevgimizi.
  Ona yeniden sarılabilmekti, öpmekti hayatın anlamı.
  Bu ne ilkti bizim için, ne de son olacaktı…
  (NY 10.02.2005 – 01:59)

  Ama bu şiirin yazıldığı buluşma sondu bizim için. Şiirin yazıldığı kişi daha fazla dayanamamıştır uzaklığa yada hasrete. Haksızda değildi aslında, kim istemezdi ki sevdiği olsun sürekli yanında. Etrafındakilere bakıp iç geçirmektense, o da istiyordu sıcak bir elin olmasını avuçlarında. Ama olmadı… Çünkü aramızda çok uzun yollar vardı ve sürekli buluşmamıza engel dünyevi zorunluluklar. Sonuç olarak o şimdi çok uzaklarda, yok hayatımda, ah hatıralarda (Rafet El Roman – Aşk)… Ama şiirleri hala yaşıyor, kâh orada kâh burada. Sevmek güzel ama uzaklık kötü der Nezih…

  Not: “Aramızdaki yollar çiçekleri soldururdu” : Uzakta olan sevdiğinize bir kutu içinde hediyesi ile birlikte çiçek gönderirseniz, onun eline geçene kadar solar o çiçekler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php