Turkcell 3G Internet fiyatlarını açıkladı

(Güncelleme: 24/07/11: Bu yazı Turkcell’in açıkladığı fiyatların ne kadar pahalı olduğu ve milletimizi yine soyma hesabında olduğuyla alakalı. Yazının altında VINN kullanırken kazıklanan ve zarar gören Turkcell müşterilerinin yorumları var. Güncel fiyatları öğrenmek istiyorsanız Turkcell.com.tr’den bakınız.
http://www.turkcell.com.tr/bireysel/Sayfalar/internet/cepteninternet/genel.aspx)

Turkcell 3G internet fiyatlarını açıkladı tabi yine hayal kırıklığı. 3G cep telefonunda internet olması gerekirken, modemini, laptopunu satıp insanların evlerine girmeye çalışıyorlar ve limitler aşıldığı zaman astronomik rakamlarla faturalar hazırlanıyor. Benim hayal kırıklığım “sınırsız” 3G paketi çıkartmış olmamaları. Başlattıkları bu terbiyesizliğin adı Vınn 3G olmuş oldu. Amerika’da ve Dünyada fiyatlarını bu sitede defaatle yazdım, 8 GB limit diye koydukları 69 TL’lik pakete Amerika’da sınırsız 3G internet sunulurken, Turkcell bunu 8 GB ile satıyor. Üstüne çıkılırsa “Paket aşım ücreti 0,050 TL/MB.” yani 1 GB için 50 YTL ödenmesini ön görüyorlar.

Çıkarttıkları fiyatların altına küçük harflerle küçük harflerle düştükleri şu notlara çok dikkat:
Aylık paket tutarı dışında 31,1TL tutarındaki “yeni tesisi özel iletişim vergisi” ve kampanya sözleşmesinden doğan damga vergisi ilk faturanıza yansır.
Ayrıca TGM Ruhsat (yıllık 12 TL) ve TGM Kullanım (Aylık 1 TL) vergileri de faturanıza yansır.
İndirilen ve Yüklenilen (Download – Upload) veri İnternet Paketinden düşer.

Son madde çok tehlikeli. Attığınız email, yaptığınız yazışmalar, yani havada uçan ne varsa limitinizden düşüyor. Türk Telekomu çok küfredildi, çok tenkit edildi ama adamlar upload kısmını limite katmadılar. Turkcell 3G fiyatlarında bu da dahil olduğu için limitler çok kısa sürede uçup gidecektir. 24 Aylık kontrat yaptığınız için arada çıkmanıza da müsade etmeyecekler.

Turkcell 3G İnternet en düşük paketinin 2 yıllık fiyatı

Dolayısıyla Turkcell 3G internet’in en düşük (19 TL) paketini aldığınızı varsayarsak 24 ay sürecinde ödemek zorunda kalacağınız miktar:
İlk ay:
-Vınn modem: 150 TL (109 USD en düşüğünü seçtim)
-Yeni tesis vergisi: 31,1 TL
-TGM ruhsat: 12 TL
-Aylık fatura tutarı: 19 TL

Toplam: 212,1 TL (ilk ay faturası)
2 ay x 19 TL = 38 TL (kampanyalı 2 ay faturası)
9 ay x 29 TL = 261 TL

1. Yıl faturası toplam: 511,1 TL

TGM ruhsat tekrar alıcaklar: 12 TL
12 ay x 29 TL = 348 TL
2. Yıl faturası toplam: 360 TL

2 yılda toplam ödenecek miktar: 871 TL

Turkcell 3G İnternet en pahalı paketinin 2 yıllık fiyatı

Turkcell 3G internet’in en yüksek paketi (69 TL) paketini aldığınızı varsayarsak 24 ay sürecinde ödemek zorunda kalacağınız miktar:
İlk ay:
-Vınn modem: 150 TL (109 USD en düşüğünü seçtim)
-Yeni tesis vergisi: 31,1 TL
-TGM ruhsat: 12 TL
-Aylık fatura tutarı: 69 TL

Toplam: 262,3 TL (ilk ay faturası)
11 ay x 69 TL = 759 TL

1. Yıl faturası toplam: 1021,3 TL

TGM ruhsat tekrar alıcaklar: 12 TL
12 ay x 69 TL = 828 TL
2. Yıl faturası toplam: 840 TL

8 GB lık paket için 2 yılda ödenecek toplam: 1599 TL
Yani iki yılda 871 TL Turkcell 3G internet alan herkesten gacurtlucaklar ki çok büyük terbiyesizlik. Neden mi? 871 TL’nin şu anki dolar kuru takriben 620 dolara tekabül ediyor, 24 aya böldüğünüz zaman aylık 1 GB için aylık 25 dolar ödüyorsunuz.

İki yıllık 8 GB’lık paketi 1599 TL ye kazıklıyorlar. Dolar karşılığı 2 yıllık 1140 dolar, aylık dolar karşılığı 47.5 dolar.

Amerika’da bu paketin SINIRSIZI 60 dolar. Burada yaptıkları bir soytarılık daha, 3G modemi de kendileri satıyorlar. Oradan da kar ediyorlar, ye kürküm ye yani. Bence bu fiyatların tüketici mahkemelerine götürülüp, insancıl seviyelere çekilmesini temin etmek gerekir.

Soygunun yeni adı: Turkcell 3G internet

Vınn 3G İnternet Paketi Aylık Ücret Taahhüt Süresi Kampanya
3G modemi E176 1 GB 29 TL 24 Ay ilk 3 ay 19 TL
3G modemi E176 4 GB 39 TL 24 Ay ilk 3 ay 19 TL
3G modemi E176 8 GB 69 TL 24 Ay –
3G modemi E180 1 GB 29 TL 24 Ay 2GB SD Kart hediye
3G modemi E180 4 GB 39 TL 24 Ay 2GB SD Kart hediye
3G modemi E180 8 GB 69 TL 24 Ay 2GB SD Kart hediye

Cihaz Paket Taahhüt Süresi
1 GB internet paketi 4 GB internet paketi
HP Compaq Mini-Note 110 69 TL 79 TL 24 Ay
HP Pavilion dv2 Notebook 99 TL 109 TL 24 Ay

100 Responses to “Turkcell 3G Internet fiyatlarını açıkladı”

Sayfalar: [2] 1 » Show All

 1. 100
  baki karataş Says:

  tamamen hızlı soygunun adresi diyebiliriz…arkadaşlar yeni bir sayfa açalım bende türkcell vın mağduruyum ….cebinizdeki hırsız resmen

 2. 99
  ali kara Says:

  kardeşim bu ne yaa turkcell 4gb lık kontor yuklettim ayık 39 liraya faturasız 1 aylık sadece 5 gün demeden 1 gb dda düştü faceden başka bi boka bakmadığım haldee adamı resmen sıkıo turkcell batırdılar abi artık uyansın millet uzak dursun su turkcelllerden yaa allh belasını versın

 3. 98
  Melisa Says:

  ouff ya Vodafone vınn almıştım 1 sene önce sınırsız ve ağır calışıyodu.Ama snra Turlcell modemini sınırlı alınca felaketim oldu resmen.3 gün snra Kota dolunca kapandı.4 gblik Kota hmn bitiverdi.Rezil bir durum yaa.Ama Vodafone vınn agır olsada yine de iyidi.Bir de 150 tlyms Turkcell Sınırsız.Resmen Kazıklanıyoruz.Bıktım ya.buna bi dur demeleri lazım.

 4. 97
  yücel Says:

  turkcellin vınını kullanıyorum beş kuruş etmez resmen kazıklanıyoruz bıktık artık

 5. 96
  sarp Says:

  Melis Bey’e bir iki cift sozum var. Siz Amerika’da hangi firmayi kullaniyorsunuz acep??? Amerika yok 15 dolara 200mb veriyorlarmis falan demis. Dalgami geciyorsunuz siz? Amerika’da kota diye birsey yoktur. Ben 12 sene yasadim Amerika’da ve ne konustugumu biliyorum. Veya soyle diyim 30 dolara nerdeyse butun mobil firmalari SINIRSIZ 3G hatta 4G veriyor. Daha Iphone ilk geldiginde (dusunun kac senesinde) 20$ sinirsiz internet vardi! Turkiye kadar bu konuda kazik bir ulke yoktur. Kota diye birsey daha gormedim Amerika’da. Kota var desek gulerler orda. Turkiye’deki gerek 3g gerekse evlere internete fiyatlari tamamen kazik. Adil kullanimmis. Adilinize edim ben sizin. Ben acikcasi faturasiz hat kullaniyorum Turkiye’de. Telefonda zaten hic konusmayi sevmiyorum saatlerce. Aliyorum 100, 200 ayda 15-20TL’ye bana yetiyor kardesim. Avea’ninda 1gb paketi sadece 14.5 TL. Canavar gibide calisiyor. Daha evvelden sadece 9TL’di. Turkcell’in 1gbsi 29TL! Ben Avea’da falan calismiyorum bu arada. Hadi bana eyvallah…

 6. 95
  AdemSahin2001 Says:

  2 yıldır şafak sayıyordum bu hafta bitti çok şükür. 😀 Wınn istasyon yani çoklu modem almıştım Turkcellden ama baktım limit 2 günde doluyor ttnet ten de telefon ve sınırsız internet almak zorunda kalmıştım. TTnet e 20 telefon ve 55-60 tl de sınırsız için + Turkcele de her ay 60 TL kazıklanıyordum.. 2 side bitti çok şükür feleğim şaşmıştı 2 senedir. Tövbe bir daha hiç birşeyi taahhütlü almayacağım…

 7. 94
  recep Says:

  sahterkarlığın böylesi görülmedi bayisinden müşteri hizmetlerine kadar alayı sahtekar ve üçkağatçı 3 günde kota doldu ve pc yavaşladı..aklı olan turcell wın’ı aklından bile geçirmesin.

 8. 93
  Cemal ORDU Says:

  Bütün yorumları okudum ama türkcellden çekinmeye başladım abi en iisi bi wodafone hat alıp nokia pc suite programı üzerinden aylık 8 liraya bağlanmak hiiiiiiiiç uğraşmaya gerek yok arkadaşlarım yapıyo ve fıstık gibi de işlerini hallediyolar. Kız arkadaşım aldı eve türkcell vınn en iisi onu da uyarım kota aşımında falan tak diye ucube faturalar gelmesin…

 9. 92
  Onur Beşpınar Says:

  Burada açıkçası haksızlık yapıldığını düşünüyorum 1995 yılından beri turkcell abonesiyim. Fiyatların diğer operatorlere göre yüksek olduğunu kabul ediyorum ancak hiçbir şekilde de kazıklandığımı düşünmüyorum. Ödediğiniz rakama göre aldığınız hizmet yeteri kadar kaliteli. Kuzenim ile beraber blackberry cihaz almaya karar verdik o vodafone dan ben turkcell’den aldım kontratlı olarak. En basitinden ben youtube da video izlerken o izleyemiyor zira vodafone bloke etmiş şebekeye yük bindirmemek için. (Müşteri Hizmetlerinin kendi beyanatıdır). Internete bağlanırken apn adresi adında bir adres vardır turkcell’de tek bir apn mevcuttur ve aylık paketinizle ister notebookdan bağlanın ister cepten ister tabletten faturanız kotanızı aşmadığınız sürece aynı kalır. Avea’nın internet sitesini açtığınız zaman göreceksiniz cepten internet abonesi iseniz notebook’dan internete bağlanamıyorsunuz ve farklı apn üzerinden bağlantı kurduğunuz zamanda paketiniz dahi olsa extra fatura ödüyorsunuz keza vodafone’da aynı şekilde. Söylenildiği gibi 4 gb’ı aşınca değil 15 gb’ı aşınca hızınız düşer yalan yanlış bilgi vermeyin. Türkiye’de 3g hizmeti yokken vodafone’dan mobil internet hizmeti alıyordum huawei modem ile. Fiyatlara’da hizmete göre makul zamlar geldi ki buda çok normaldir. Zira Turkcell bu hizmeti fazla fazla veriyor. Ablam avea cepten internet kullanıcısı ama 3G hızında şehir merkezleri dışında bağlanabildiğini görmedim. Bense turkcell kullanıcısı olarak 3G dışında bağlandığımı görmedim Yalan yanlış bilgilerle insanları kandırmayın teknik farklılıkları göz önünde bulundurum zira 3 aşağı 5 yukarı tüm gsm operatörlerinin fiyatları aynı ben cepten internete girip torrent ile dosya indirebilirken bunu bir vodafone ya da avea kullanıcısı yapamıyorsa bunun fiyat farkı elbette olacaktır. Ben interneti internet gibi kullanabiliyorsam eğer bunun elbette bir fiyat farkı olacaktır. Interneti belirli özellikleri kullanmanızı engelleyerek fiyat düşürmek daha büyük kazıktır. Haliyle ben Turkcell Blackberry kullanıcısı olarak aynı hatla hem cepten hem notebookdan internete girip youtube dailymotion vs gibi tüm sitelerde istediğimi yapabiliyorsam ve diğer operatörlerdeki blackberry bis kullanıcıları ile aynı parayı ödüyorsam bu turkcell’in kazığı değil sizin kazıklanmanızdır.

 10. 91
  yaşar Says:

  ben konya’da bir kaç merkezde avea, vodafone ve turkcell’i denedim. avea 3g hiçbir işe yaramaz. turkcell zaman zaman 2g ye düşüyor veya kesiliyor. turkcell 3g hızı ttnet’in 8 mbps ye kadar deyip 2 mbps’yi geçemediği gibi 2 mbps’nin üzerine çıkmıyor. (Ortalama 1-1,5 mbps gibi.) vodafone 3g çoğunlukla iyi. hız 3 mbps’nin üzerinde ve düzenli. kesilme ve hız problemi yok.
  yine de bulunduğunuz bölgeye göre değişebileceğini düşünerek uzun süreli taahhütlü almadan denemenizi öneririm.

 11. 90
  deneme Says:

  Buradaki yorumlara fazla inanmayın. Çoğu ADSL şirketleri tarafından para ile tutulmış internet üzerinden para kazananlar. Duymuşsunuzdur “internette gezerek para kazanın” olayını. Bu arkadaşlar sabahtan akşama kadar o ayki kampanya veya işveren kimse onunla veya rakipleri ile ilgili blog ve forumları gezerek yorum bırakıyor…..

 12. 89
  kurban Says:

  ben ilk çıktığı hafta aldım 21 ay kullandım ve her ay 4GB için 45 lira ödüyodum.kota aşımından sonraki her 1 GB bana 50 liraya patlıyodu.Adamlar kapattıralı 8 ay olmasına rağmen hala arıyolar obone yapmak için.Anladık kaliteli oparatör ama bu kadar açıktan kazıklamak ta ayıp yani…

  EĞER MECBUR KALMAZSANIZ 3G DEN UZAK DURUN
  GELDİK
  GEÇİRDİK
  GİDİYORUZ 3G nin gerçek yüzü

 13. 88
  saktok Says:

  arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için herkese teşekkürler ediyorum.vazgeçtim kazıkcell den almayacağım sayenizde.

 14. 87
  lokman Says:

  arkadaşlar turkcell vını 12 ay taahhütle aldım nedeni ise mecburiyetten. askeri personelim şırnakta dağda taşta görev yapıyorum.bankacılık işlemlerimi internetten yapmak zorundayım.12 ay tahhütüm bitti 39 tl 4 gb diyorlar ama 45 ten aşağı gelmiyor. internette ufak tefek işiniz varsa vodafone cep net alın mobile partneri yükleyin. turkcell vın modem yada vodafone vodem modeminiz varsa fark etmiyor takın vodafone cep net olan hattınızı sınırsız kullanın 🙂 hızı düşük ama iş görüyor 8 tl civarında birşey :)) modeminiz yoksa nokia pc suite yükleyin cep telefonunuzu modem olarak kullanın. buda ayrı bir çözüm yolu indirmelerde yavaş tabii ki. bir de vireles olan telefonunuz varsa bu daha hızlı oluyor.:)

 15. 86
  Davulun Sesi Says:

  sayın Melis
  Amerikadan yazan arkadaş burada asgari ücret 837,00 TL orada ise 3740,00 TL civarında sana diyeceğim uzaktan davulun sesi hoş gelir.

 16. 85
  zafer Says:

  .Arkdaşlar bizi kazıklayan şirketler degil TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ bizi kazıklayan….şöyle açıklıyım..
  ..3G 8 Gb LİMİTSİZ vınn alma eneyiligini gösterdim.tabiki turkcellden.7-8 filimden sonra baglantı öylesine düştüki..texk tani yazı dosyası bile açarken ıkınır hala geldi..
  ..aradım şikayet merkezini hayırdır dedim..dedilerki bdk diye bir kurul var.bu devlet kurulu 8GB tan sonrasını adil kulanım hakkı bazında düşürmemizi emrediyor yasayla bizi zorluyor..
  ..tamamda o zman neden LİMİTSİZ yazıyorsunuz dedim limit yok dedi baglanıyormusun int. baglanıyor kesilmiyor yani ama hizmet kalitesi düşüyor…..yani şirket T.C tarafından zorlanıyor yasa geregi…

  gelelim devletimize (muz cumhuriyeti) herkezin barınma hakkı vardır ..villaları kaldıralım ozman tek tipte evde oturalım..her vatandaşın mal edinim hakkı vardır..marka arabaları kaldırın herkez tek tip arabaya binsin ..ne demek adil kulanım yaaa..üçretini öderim hizmeti alırım..dünyanın her yerinde böyledir bu…
  ..yani buradaki İTLİK tamiyle bizim MUZ CUMHURİYETİNDEN kaynaklanıyor..şirketleri sınırlandırıyor yasayla ..bilginiz olsun

 17. 84
  a.k Says:

  türkcell miş vodafone muş vınmış hikaye abi, ttnetten şaşmican takıcan modemini evine oturcan internete sınırsız 55 tl ödicen olacak bitecek her ay 🙂 istediğin bokuda yicen internette 😀

 18. 83
  erenn Says:

  arkadaşlar ben 3 aylık 4 gb lik vınn aldım kökten ilk ay internetide içinde hattıda içinde modemde bende kalacak 96 verdik aldık ama kota aşımı denen olay yok 4 gb bitince internet kesiliyor eğer bilgisayarınız sürekli kendini güncelliyorsa çabuk biter ama güncelemeleri iptal ederseniz ve çok da bağımlı değilseniz nete yeter internet hızı da köyde olmama rağmen gayett iyi ben oyun için almıştım top eleven diye bi oyun ve tüm face oyunların 3 5 ini oynuyorum başta oyuna girerken yiyor biraz sonra duruyor hiç yemiyor günde 5 6 saat oyun oynuyorum 5 6 hesabım var çünkü ikinci ayda 4 gb hediye ettiler oldu 8 gb ms gibi 1 ay kaldı ve uzatmayı düşünüyorum şahsen zaten bu vınnlar köyde dada yolda kullanmak için başka birşey için almayacan zaten arkadaş evdeysen adsl bağlatacan öyle bağlatırsan girer tabi fatura kol gibi

 19. 82
  Melis Says:

  Arkadaslar,
  Ben 9 aydir kaliforniya’da yasiyorum. 8 aydir iphone kullaniyorum. Her ay 200 MB icin 15 dolar oduyorum. 200 MB’i astigim zaman sistem otomatikmen 200 MB daha verip 15 dolar daha ekliyor faturama. Bir baska secenekte 2 GB icin aylik 30 dolar odemek. Su ana kadar ilk secenek isimi gordu. amerika’nin neresinde hangi operator bunu sagliyor bilmek lazim. Benim esimle burdaki cep telefonu faturamiz aylik 100 dolar. Buna kendi operatorumle sinirsiz, diger operatorlerle 400 dak, 200 MB internet, 150 SMS dahil. Konusmayi her ay doldurmuyoruz bile. Ama en dusuk ucret tarifesi bu. Ve iki yillik kontrat yapmak zorunda kaldik.ayrica ilk yil icin kisi basi 500 dolar depozito odedik. Ama sanirim amerika vatandasi olsaysik bunu odemiycektik. Tum bunlari yazmamin sebebi su: turkcell’in fiyatlari cok pahali olabilr ama bu tarz hizmetler amerikada falan da oyle ucuz falan degil. Hatta ilk ay hesapli olsun diye kontorlu telefon aldik. Sonuc suydu: karsi taraf arasa bile kontorunuz siz aramissiniz gibi dusuyor, dahasi ben birini ararken 3. Calistan sonra da kontorum
  dusuyordu. Bunun uzerine hatli telefon almaya karar verdim.
  Hani is olsun diye degil ama gercekten internet hayatinizin bir parcasiysa, surekli maillerinizi kontrol etmenizi gerekiyorsa odediginiz paray deger.
  Bilgilerinize

 20. 81
  Siz Yapmayın Says:

  Ben Bu nalet VINN ı aldım. ama 2 ay oncesıden. 19 tl vercektım 4 gb ye koye gıttık vını evde unuttum 1 ay hıc kullanmadım 39 geldı lan !

 21. 80
  HasanD Says:

  Arkadaşlar sagolun bende alacaktım vazgeçtim adamlar 50 tl sınırsız var dediler reklam yaptılar turkcell ama web sitelerine girdim böyle bişey yok başka sitelerden baktım sınırsız paket bile kotalıymış 😀 sınırsız paket dedikleri 15 gb kota ondan sonra hız 28 kbh a düşüyormus yani hiç yok denecek kadar az yani sınırsız paket bile 15 gb kotası var ben bu kadar adilik görmedim arkadaş neymişde adaletli kullanım yasasıymıs adaleti sizdenmi ögrenecez bu dolandırıcılardan sakın wınn almayın benim tavsiyem ovi destekli bi nokia cep telofonunuz varsa vodafone dan telefonunuza 8 tl ye sınırsız internet paketi alın super internet yani telefonunuz için aldıgınız interneti ovi programı sayesinle leptop unuza baglayıp internete kota sıkıntısı cekmeden hemde turkcellin wınn ı ile aynı hızda baglanabilirsiniz hatta bu wodafone da video da indirip izlersiniz sarkı indirebilirsiniz sınırsız yani

 22. 79
  ahmet Says:

  Turkcell soygun şebekesi.Kampanya diye verdikleri süreler çok komik.19 tl ye her yöne 60dk :)) Kaliteli olabilir ama bu kalite fiyat açısından bu kadar farka sebep olamaz

 23. 78
  Enes Says:

  arkdaşlar sakın superonline almayın çok kötü bir internet hiç çekmiyor

 24. 77
  Nurettin Says:

  ya arkadaşlar sakın almayın skaın çook yavaş bi internet kotası bitince en fazla download hızı 30kb/s ve buda çok nadir oluyor ayrıca bazen samsung L700 marka telefonun internet hızı vınndan hızlı oluyor yani cep telefonunun interneti bile hızlı oluyor ve çok kötü aylık 100tldn aşağı gelmiyor :S ailemde değiştirmiyor ya turkcell 3g vınn demek dünyanın en yavaş internetini kullanıp en fazla para vemrkle aynı telefonun interneti vınndan daha hızlı oluyor ya bazen böle bir şey var mı 1 mb tı 1.30 ya da 1 dakkada indiriyor en az 30 45 saniye skaın almayın ne olursa olsun bn şuan afyondayım ve hiç çekmiyor mesela bir dosya indirirken bir pencere daha açın o dosyayı indiremiosunuz intenretten araştırdığıma göre uydunet, quiknet iyi fiyataymış hem hızlı hm daha az para 16mbps sınırsız aylık 59 tl hep sabit geliomuş superonlinede öle ama tam emin değilim belki bunlarda turkcell gibi kazıkçıdır ama çoğu kişi memnun bu arada 1mbps:128kb/S onu 16yla çarpın işte internetinizin hızı pc hızı gibi .d

 25. 76
  damla Says:

  ben bu turkcell kadar adi bi şirket görmedim paso kazıklıyorlar zaten vınn diyorlar ama vınn n si bile yok o kadar yavaş yani bence uzak durun sonra sizede faturaları geçirmesinler

 26. 75
  murat Says:

  bu ne kardeşim o kötü bu kötü bunların hepsimi üçkeatçı arkadaş nası bi ülkede yaşıyoruz titen titene bunların hangisi iyi

 27. 74
  Cem Akkılıç Says:

  Azıcık aklı olan Turkcell vınn belasından uzak dursun. Ben Kamu vınn kullanıyorum 4 gb ayda 29 lira ödüyorum. Kota bitince 1 gb almak istesem 29 lira çekiyorlar. ŞEREFSİZLİĞİ BU KADARI GÖRÜLMEDİ… İşim gereği ayda en az 10 gün yurt dışında oluyorum ve vınnı sadece Türkiye’de kullanmama rağmen 4 gb bitiyor…Ayrıca Video izlemek mümkün değil…

  Cem Akkılıç

  NOT: Kesinlikle satın almayın…

 28. 73
  objektif Says:

  arkadaşlar 10 yıl türkcell hat kullandım ve neredeyse bir araba parası ödedim bu süreçte,avea (ondan da kazık yedim ama!) ortaya çıkınca rekabet başladı,turkcell de kampanyalara başladı,numara taşıma esnasında çok eski olmasına ve daha avantajlı olmasına rağmen turkcell den vazgeçtim çünkü bir vefa borcum olduğunu düşündüm avea ya.inanın avea olmasa hala birkaç katı ücret ödeyecektik bu iki şebekeye.Bu arada komik bir olay oldu,avea bana indirim talep etti,12 aylık abonelik karşılığı,ben de onayladım faturam indirimsiz gelince aradım,biz sizi yanlış aramışız bu bir sistem yanlışlığı dediler,yani kötünün iyisi sadece!

 29. 72
  81 Says:

  10günde kota dolarmı yaaa alacak olan varsa kardeşlerim almayıııııııııııııııııııııııııııııııııııııın ağa dağa ne diyeyim

 30. 71
  ilim_bilim Says:

  SEVGİLİ EREN

  verdiğin bilgilere kendinde inanmıyorsundur sanırım
  buraya endeksli bir avrupa işçisinin geliri 2000 tl eder.

  50 € sınırsız internet ve kendi ülkesi çapında sınırsız sabit telefon fiyata dahildir. Tüm vergiler de dahildir.

  yani bizim rakamla ortalama 100 tl ödüyorlar
  internet hızları 16,000 dir.

  maaş larının 20/1 yirmide biri yani

  bizim maaşın yüzde kaçı gidiyor ve aldığımız hizmet kota vs. saymayım bile

 31. 70
  ilim_bilim Says:

  Tuttuğunu öpen bizim Ülke.
  Herşeye istemem diyeceksinki ucuzlasın.
  500 tl kadar düşen lcd ler gibi. ilk çıktığında 5000 tl idi.
  internete abone olurken Dikkat edilmesi gereken en büyük nokta=

  KESİNLİKLE 12 AY 24 AY ANLAŞMASI YAPMAYIN !!!

  40-50 FAZLA VERİN AMA BAĞIMSIZ ALIN. YOKSA ÇEKECEĞİNİZ VAR DEMEK.

 32. 69
  ela Says:

  ekim 2010da 1 yıl sözleşmeli TURKCELL VINN aldım ilk 3 ay 19 lira takip eden sonraki aylarda 39 lira odeyecektim SÖZDE!!! bir kez bile 19 lira odemedim ozellikle bu aylarda dikkat ettim fatura nasıl gelicek diye bana kotayı aştın dediler.. bu yuzden turkcelli sadece msn yazışmlarında kullandım herhangi bir şey ya da film, şarkı indirmeyi bırakın video klip bile izlemedim msnde KAMERA BİLE AÇMADIM 1 ayda toplam 3 hafta her gun 2 saat nete bağlanmakla 9 gb kullanmışım!!! müşteri hizmetlerinde cıkan bayan sadece msn kullanımı ile 9 gb olmayacğını nerden biliyorsun diyor !!!! 10 yıldır net kullanıyorum parayı ben veriyorum ben bilmiycemde sen mi biliceksin!!!!üstüne üstlük bu sorunu bizden baskası çözemez diyor yani dedğimi dinle ya da dinle! Bağlantı surekli kopuyor baska operatoru aynı evde ablam kullanıyor hiçç sorun yok.. zehir zıkkım olsun aldıkları paralar ..

 33. 68
  mete Says:

  TÜRKcell bu millete ypatığını herkeze yayalım onları BİZLER YÜCELTTİK ALAŞAĞA EDELİM HERKEZE ANLATIN HERYERE ANLATIN ARKADAŞLAR

 34. 67
  MELİKŞAH Says:

  TURKCELLE SOYGUN ALLAH BELASIN VERSİN TURKCELİN BAŞKA SÖZE GEREK YOK

 35. 66
  3gzede Says:

  almayı düşünen varsa şurdaki yorumları okusun
  http://www.internetyalanlari.com/haber-52-turkcell_3g_magdurlari.html

  biz yandık siz yanmayın

 36. 65
  murat Says:

  Arkadaşlar hatırlarsanız kredi kartları ilk çıktığında milleti bayağı yolmuşlardı şu an 3g ile fena yolunuyoruz. Uzak durmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. video izlemek indirmek hayal. kullandığınız miktarı ise ancak 2 gün öncesini öğrenebiliyorsunuz. Düşünsenize daha sizin ne kullandığınızı bile belirleyemeyen sevgili şebekenizin size gönderdiği faturaya ne kadar güvenilebilir ki… bu tüm operatörler için geçerlir

 37. 64
  eren Says:

  bizim milletimiz ne çok kandırılıyor, neymiş efendim dünyanın en pahalı interneti Türkiyedeymiş, cidden çok komik 🙂
  Sağda solda gördüğünüz, bi kaç kişinin tamamen karalama amacıyla yazdığı yazılar, sadece 1 referans alarak karar vermenize sağlıyor demekki, burdan anlaşılanda şu, Türk insanı hala araştırmadan çok bilmişlik yapmaya devam ediyor.
  Avrupada ve tüm dünyada ekonomik durumuna göre en iyi ve uygun fiyatı veren ülkelerden birisi Türkiyedir, Avrupadaki 3g fiyatlarını bilmeden cahilce yorum yapanlar bi araştırsınlar, hep örnek gösterdiğiniz Çin Kore Japonya gibi ülkelerin ekonomik durumları ile kullandıkları internet erişim fiyatları çok çok orantısız ve yüksek. adamlar bırakın DSLi dialup için bile dünyanın fiyatını çekiyorlar.
  Şu an avrupanın fiber optik erişimi için bile Türkiye yani TTNet ön ayak olmuş durumda ve bu konuda dünyanın en hızlı gelişen teknoloji şirketlerinin başında geliyor

 38. 63
  ersan Says:

  arkadaşlar milleti bilgilendirdiğiniz için çok tşk.bende şunu belirteyim,yakalşık 8 ay oldu vınn almayı bide 24 aylık teahhüt imzaladım sözde 40 ytl:P.bir kere girmişiz içine. 4 gb başta çok geliyoo insana ama bi günde bitebiliyor.çünkü internete girdiğin anda hemen kota devrede.inanın ne msn ne doğru düzgün bir video ve en önemlisi bişey indiremiyosun artık neti açmaya korkuyorum sözde benim vınn ım var ama işimi en çok mecburi net cafede görmek zorundayım geçen ay sadece 1 gb aştım 100 ytl den fazla geldi bunlarda nasıl insaf var anlamadım gitti valla çok önemli işi olmayana tavsiye etmem artık geri dönüşte olmuyor.benim hemen çıkmam lazım yoksa yine aşacak 😀 dedim ya kota çok çabuk doloyr.

 39. 62
  harun türkdoğan Says:

  faturalı 3 g internet hiç tavsiye etmem önceden modemim vardı şimdi birde hazır kart vtipinde bir internet kartı aldım 4 gb 29 tl ye yükletiyom sadece kullandığım kadar ödüyorum 1 ayda 4 gb dolmuyodu bile 45 tl veriyodum şimdi 4gb tı 3 ay rahat kullanıyorum en iyisi böyle tavsiye ederim

 40. 61
  mustafa yıldız Says:

  çoooooooooooook teşekkürler bende vın internet alamıyı dünüyordum bu yorumları okuyana kadar valla hiç bilmiyordum ilave ücretlerinin oldugunu beni kurtardınız kazıklanmaktan emeğinize çok tşk…

 41. 60
  zeki Says:

  valla gardaşlar eniyisi avea.şaşmam.çünkü tam 6senedir kullanıyorum.onuda boşverin.ceb telefonuma bulututla laptopumla baglanıyorum.1gb internet 8tl.zaten kotayı zor dolduruyorum.tavsıyem deneyın hak vereceksınız

 42. 59
  ali Says:

  Allah sizden razı olsun abi bizi uyardığınız için çok teşekkür ederim bende eve internet almayı düşünüyordum ama meğer bunlar YASAL HIRSIZMIŞ…

 43. 58
  admoze Says:

  8 GB’lık paketin 2 yıllık toplamı 1.599 tl.değil. 1.861.3 tl.dir. Buda aylık 78.tl yapar.Hesabınızı iyi yapın,yanmayın.

 44. 57
  zeynep aydın Says:

  sevgili arkadaşlar ben yaklaşık 10 aydır 3g yani vın kullanıyorum inanınki bir insanı dolandırmanın bu denli kolay oldugunu tahmin etmemiştim resmen bizi soyup sogana ceviriyor bu türksel firmaları okadar tes bir kota aşımına ugruyorumki ben bile anlamıyorum hiç bir uyarı gelmiyor kota dolumu yaklaşınca kotayı doldurduktan sonra faturayı yüklü halde yollamayı biliyorlar sizlere tavsiyem aman bulaşmayın.

 45. 56
  kurtuluş Says:

  afedersiniz kösme ne keli,me döşüyorlar resmen döşüyorlar. uydu nete bakalım bi istersenz.

 46. 55
  yılmaz akçaoğlu Says:

  vınn 4 gb lik pakete üye oldum.olmasaydım keşke bu bir soygundur. ne yapmalıyım diye düşündüm ,türksel.de olann 4adet telofon hattımı başka bir operatöre geçirmeye karar verdim TÜRKSEL;E hayırlı olsun saygılarımla

 47. 54
  kirischi Says:

  Aparti, ben turksata ayda 40 TL veriyorum, icinde cablo TV ve internet dahil. Ben 3g ye gecmegi dusunuyordum ama bu yaziyi okuduktan sonra fikrimi degistirdim. Bu 3g hala yeniyken milleti yeni teknolojidir diye kaziklamak istiyorlar. 6 ay yada 1 yil sonra fiyatlari normal yaparlar. Ama tabiki bu sekilde, her donuste kazik koymak Turkcell tarafindan terbiyesizdir, cok daha insafli davranabilirlerdi.

 48. 53
  aparti Says:

  kardeşim hepsi doğrudur emeğinizdendolayı teşekkürler peki adsl telefon hattı hiç konuşmasam bile 30 tl 30 tl de intrnet 60 tl yapıyor yani hangi kapıya gitsen afedersiniz kösüyolar ne yapacaz ne kullanacaz bilen varsa lütfen yazsın anlayalım

 49. 52
  yaşar işleyen Says:

  EY İNSAF…………
  daha önce ttnet le internete baglanırken limit aşımıyla hiç karşılaşmadım taşındım ev telefonu almak istemedim genelde cep telefonu ile görüşüyorum internet baglantımıda wınla yapmaya karar verip 4 gb wını aldım KEŞKE ALMASAYDIM 10 günde limitiniz dolmuştur uyarısı geliyor ve aşım sonu fiyatlandırmalar çok yüksek oldugundan faturalar şişiyor birde sözleşme imzalattılar 24 ay bir dahamı TÖVBE türksell…

 50. 51
  hasan Says:

  bende bu yorumları okumasaydım vınn almayı düşünüyordum .türkcell bayisine gitmeden 10 dakika önce bu yorumları okuduk ve gitmekten vazgeçtik.hepinize çok teşekkür ederim..

Sayfalar: [2] 1 » Show All

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.