İçeriğe atla

Nihat Genç

Nihat Genç… Konuşmalarını dinlediğim zaman dilimin ucuna gelen tek söz şu olur: Adam gibi ADAM! Her insan gibi kendisiyle düşünce farklılıklarım bulunuyor. Katılmadığım fikirleri ve yorumları bulunuyor. Nihat Genç’in katılmadığım düşünceleriyle ilgili youtube’a aktarılmış vidyoları altına yorumlarımı ekledim, ekliyorum. Bilhassa, orta doğunun bütünlüğünü, Halep’in, Şam’ın, Filistin’in kardeşlerimiz olduğuyla ilgili sözlerini gözüm yaşararak dinliyorum, çok takdir ediyorum. Medyanın rezilliği, Türkiye’ye empoze ettiği ahlak ve değer ölçüleri, magazin ve ünlüler gibi birçok konuda %100000 fikirlerine katılıyorum. Bir insanla aynı şeyleri söylemek için solcu, sağcı ayn kalemde olmak şart değil, aynı şeyi sevmek önemlidir. Eğer vatanı gerçekten seviyorsak, bu herşey için yeterli ve geçerli bir sebeptir. Nihat genç böyle bir insandır… Bu sayfada Nihat Genç konuşmlarını izleyebilirsiniz.

Nihat Genç – Bugün değilse ne zaman öfkeleneceğiz?

Nihat Genç – Hrant Dink, Sokak terorü (1. Bölüm – 9 Şubat 2007)

Nihat Genç – Bilgi Kirliliği (2. Bölüm – 9 Şubat 2007)

Nihat Genç – Trabzon (3. Bölüm – 9 Şubat 2007)

Nihat Genç – Karadenizde ABD üssü (4. Bölüm – 9 Şubat 2007)

Nihat Genç – Orhan Pamuk (5. Bölüm – 9 Şubat 2007)

… Yani ben şimdi şu ekrana çıkıyorum Mevlanadan bir hikmetli söz söyleyip duygulanıyorsam, bunu da faşizme yoran yazılar yazıyorsunuz ayıptır. Ben burda kalkıyorum Yunus diyorum, Nasrettin Hocadan da başka bişey de anlatmıyorum… Pir sultan diyorum başka bişey demiyorum. Siz kalkıp bunları diyen adamlara faşist diye suçlama yapıyorsunuz. Babanızın malı gibi büyük şöhretler almışsınız, her türlü lafı pisliği etme hakkına sahipsiniz, biz şu toprağımızın mübarek suyu olan, kutsalı olan insanların, coşkuyla bir şiirini bile okuma hakkına sahip değiliz. Söylediğimizde bakın faşistler yine kudurdu diyorlar. Coşkumuzu kudurganlıkla, cezbemizi piskopatlıkla yorumluyorlar. Bunlar terbiyesiz insanlar. Demekki kan tutmuyor, kumaş tutmuyor…

Nihat Genç – Trabzon Emn.Müd.- Yol/Doğa (6. Bölüm – 9 Şubat 2007)

Nihat Genç – Karadeniz Projesi (7. Bölüm – 9 Şubat 2007)

Nihat Genç – Ha var ha yok programi (8. Bölüm – 9 Şubat 2007)

Nihat Genç – Orhan Pamuk Nasıl Nobel Aldı? (1. Bölüm)

Nihat Genç – Orhan Pamuk Nasıl Nobel Aldı? (2. Bölüm)

Nihat Genç – TGRT’nin Murdoch’a satılışı

Nihat Genç – Bu medyanın büyüttüğü topa tüfeğe inanmayın

Nihat Genç” üzerine 9 yorum

 1. Oguzhan der ki:

  ben 17 yaşında bir gencim belki bunu okumayacaksınız ama sizin akpye olan konuşmanız beni o kadar etkilediki gerçekten korku, endişe göz önünde bulunmaksızın yaptığınız konuşma takdir dilecek kelimeler. Daha başka sizi mübalaa etmek övmek isterim ama olmayan kelimelerin yetmediği şeylerle size yazıyorum ben

 2. ÖZGE der ki:

  ATAMIZIN MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜMÜZÜN BİR SÖZÜ VARDIR “FİKİRLER CEBİR VE ŞİDDETLE,TOP VE TÜFEKLE ASLA ÖLDÜRÜLEMEZ…”İŞTE NİHAT ABİCİM SENDE HİÇ Bİ ZAMAN SUSMAKTAN VAZGEÇME TEK ÜMİDİMİZ SİZ SÖZDE DEĞİL GERÇEK AYDINLARIMIZSINIZ.(NİHAT GENÇ,EMİN ÇÖLAŞAN,HULKİ CEVİZOĞLU)SAYGILARIMLA…

 3. serkan der ki:

  Ben bu nihat genç in hastasıyım çok dobra ve hiç lafını sakınmayan biri. Bu yuzden de başı zamanzaman derde giriyo ama böle sivri laflı birilerininde olması lazım bazılarının dikkatini çekmek için. Ama bazen abartıya kaçsada çoğu fikrine katılıyorum.

 4. Sahin ATAS der ki:

  Sertac; bir insana “sacmalamissin” demek pek de kolay olmasa gerek. çünkü saçmalamak için bilgisiz olmak gerek ve ben kendime bilgi konusunda saçmalamayacak kadar olsa da guveniyorum.

  osman’linin büyüklugu yaptikları savaslarla konusulacaksa ve “vatan” forward maillerinden gelen “tarihine sahip cikmayan millet yok olmaya mahkumdur” gibi sozlerle kurtulacaksa varsin vatan oldugu yerde kalsin.

  13. yuzyilda değiliz efenim, 21. yuzyildayiz.

 5. Sertaç Kaya der ki:

  Şahin dostum kusura bakma ama harbiden saçmalamışsın Büyük Osmanlı devletimiz o kadar fetihler,savaşlar yapıp zaferler kazanıp, iman gücüyle çoğu kez kendinden 2-3 katı büyük orduları yenmeyi başarmış osmanlı devletimiz olmasaydı Türklerin gücünü dünyaya ıspatlamasaydı sen bugün bu kadar rahat olabileceğinimi sanıyorsun, Atatürk’ümüze Ata mıza kurtarılacak bir ülke kalırmıydı sanıyorsun şimdi büyük ihtimalle adın Agor ve bir kilisede ibadet yapıyor olacaktın. Ata mız bile söylemiş,TARİHİNE SAHİP ÇIKMAYAN BİR MİLLET YOK OLMAYA MAHKÜMDÜR!

 6. kadir bozok der ki:

  geç bunları sana cevap verecek vaktim yok diyoruma ama sonra diyorumki ben değilse kim verecek sana cevap ama kapatılmız bir zihni fete etmek ülke fethedip kelle ucurmaktan daha zor . ama bukada sıkıda zihnini kapamak kelle ucurmaktan daha berbat inan bana!!!! oku ne okuyacağını bilerek oku bi ilber okuda bak o zaman giden o kelleleri. yada bi halil inancık yada türk cihan mefküresi.. haaaaa

 7. ZEYNEP der ki:

  ASLINA BAKARSAN CEVAP VERİLMEYE BİLE DEĞMEZSİN.O YÜZDEN SUSUYORUM

 8. Sahin ATAS der ki:

  Simdi konu carpitilmadan ekleyeyim ;

  Osmanli yillarca halkini savastirdi. Ulke-i Feth yapti. Topraginda gunes batmadi. Dunya’nin en korkutucu en asil ve en saglam koklu impartorlugunu saha kaldirdi.

  Bunları yaparken… halkini savasci yapti , eli kilic tutan herkesin eline kilic tutusturdu , vergileri cogaltti , yasadisi olaylarda “kelle ucurdu”.

  mutlaka bunlarin içinde bize iyi yansimis olan seyler vardir ama. Avrupada inklaplar olurken , ihtiller olurken , sanayii gelisirken , endustri gelisirken , bunun yaninda dunya kesfe cikilirken , liman sozlesmeleri yapilirken , gemicilik/denizcilik gelisirken… biz ha bire savastik.

  kendimizi bu gün tarih kitaplarinda piri reis’lerle , mimar sinan’larla avutuyoruz.

  demek istedigim yazik çok yazik..

 9. Sahin ATAS der ki:

  TV’de gordugum her an oturur izlerim/dinlerim. çok iyi konusuyor güzel konusuyor dogru seylerden bahsediyor fakat bazen abarttigi oluyor. o zaman-da kiziyorum. ” yahu be adam bu kadar seyden bahsediyorsun , bu kadar güzel seyleri onumuze seriyorsun -da… neden şimdi batirdin” demekten kendimi alamiyorum..

  ikinci bir konu. Osmanli Osmanli Osmanli… çok konusuyor Osmanli hakkinda ve çok ovgu dolu sozler soyluyor.

  Fakat kendisinin bir tarihci oldugunu düşünerek şunu O’na sormak istiyorum.
  Osmanli bize SAVASMAK-KAZANMAK disinda ne verdi ?

  Sanat , Edebiyat , Kultur , Bilim dalinda ne verdi ?

  hih…
  Bir Mimar Sinan’imiz var. O’da ha bire cami yapti. keh keh keh…
  uzatmanin anlami yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php