İçeriğe atla

Marmaris ve Çınar

Bu yazıyı Marmaris – Aksaz’da yazıyorum, Aksaz askeriye ye ait bölge olduğundan pek bilinmiyor ama çok güzel biryer. Benim kuzenimin eşi asker olduğundan sorunsuz girebiliyorum.
30 Ağustos Bayramında savaş gemilerinden 2 tane hücumbot ve fırkateyn Marmaris merkeze demir attı ve ziyarete açıldı.
Fırkateyn çok büyük bir gemi olduğundan limana yaklaşamadı, teknelerle ulaşım sağlandı. Dış güvertelerin gezilmesine izin verildi, o kadar büyükki helikopter alanı bile var. Hele ki ön kısmında o yükseklikten denize bakmanın keyfini anlatmamam. Suyun altında kalan kamaralarıda görmek istedim ama izin verilmedi, içimde uhde kaldı.
Marmaris tatil ve özellikle yüzmeyi sevenler için harika, denizi çok temiz. Gezilecek birsürü koyu var, merkezden teknelerle geziler düzenleniyor ve fiyatlarıda uygun. Gezilecek yerlerden birkaçı Turunç, Çiftlik, Kumlubük, Akyaka, Sediradası, Kleopatra plajı, İncekum, Kızkumu, Turgut Şelalesi gibi.. Buralara teknelerle veya karadan dolmuşlarla ulaşabilirsiniz.
Marmaris tamam da başlıktaki Çınar nedir diyorsanız Çınar kuzenimin bebeği.
31072007209.jpg Şuanda 10 aylık ve bu yazıyı yazarken sürekli etrafımda dolaşıyor, yaramazlıklar yapıyor bir türlü konsantre olamıyorum. Burada hem tatil hemde çocuk büyütmenin zorlukları ve güzelliklerini görmüş oldum:) Çınar sabah 8 de bende, oyun oynuyoruz, kantine gidiyoruz, plaja gidiyoruz, pisi pisi kovalıyoruz.. Çoğu çocuk gibi o da denize bayılıyor, zaten mineral ve iyot açısındanda faydalı. Oyun oynarken yanında oturulduğunda oynuyor ama Çınar oynarken şu işide yapayım dersen mümkün değil izin vermiyor. Vardiyalı çalışıyoruz yani 🙂
270820073341.jpgBazen ona bakıp hevesleniyorum..ne güzel kendi halinde dertsiz tasasız sorumluluk yok bende çocuk olsam diyorum. Bazende onun elinden alınan oyuncak için, yada kucağa gelmek için ağlamalarına amannn bunlar için ağlanırmı büyüyünce neler için ağlamışım diyeceksin diyorum.
Bütün zorluklarına rağmen birkere gülüp sarıldığında dünyalar sizin oluyor, bütün bu uykusuz geceler, ağlamaları yaramazlıkları unutturuyor.
Birkaçgün sonra Çınardan ayrılacak olmanın üzüntüsünü yaşamaya başladım, ona çok alıştım.. ( şimdi yanımda mışıl mışıl uyuyor..)
Herkese sevgiler..

Marmaris ve Çınar” üzerine bir yorum

  1. eren der ki:

    çocuk tatlı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php