İçeriğe atla

İzmir Cumhuriyet Mitingi

Ülkemizde vatansever çok. Bizim de sevdiğimizi biliyorlar herhalde ki her cumhuriyet mitinginden önce bana da email zincirinin bir halkası dokunuyor. Tanımadığım kişilerden cumhuriyet mitingine davet emailleri geliyor. Sağolsunlar unutmuyorlar. Bunlardan bitanesi de İzmirde düzenlenecek Cumhuriyet Mitingi için gönderilmiş. Emaili okuyunca sanki ordu toplanmış da fethe çıkıyorlar gibi bir his geliyor insanın içine, tabi yok öyle bişey. Bundan önce elli kez yazdığım gibi Cumhuriyet Mitingi denilen mevzu, komedinin en traji komiğinden. Diyecek bişey yok, oynatsınlar senaryoyu izleyelim biz de. Bu durumlar için ne diyorduk, hadi bakalım hep ileri marş marş, askeri intizamı bozmadan ilerleyin…

Tandoğan’da doğan, Çağlayan’da çağlayan milyonlar,
Gündoğdu’da kendilerini görmezden gelenlere günlerini gösterecek.

Al sancak, Alsancak’ta
Tesadüfün güzelliğine bak.
13 Mayıs Anneler Günü.
Bundan iyi hediye olur mu?
Ananı da al, gel. y.ozdil

“Sıcaktır” deyip usenen,
Serin evinde oturan;
“Televizyon nasılsa verir” diyen
“Ben gidemedim ama bayrak astım” diyen;
“Hava çok sıcak” deyip yazlığına
Ya da Çesmeye meşmeye giden;
“Tek başımayım nasıl gideyim” diyen;
“Küçük çocuğum var” deyip kıvıran;
“Aman kalabalıkta tehlikeli bir şeyler olur” diyen;
“Çok yoğun çalışıyorum,
Bir pazarım var uyuyacağım” diyen
Bilsin ki aynaya baktığında gördüğü
İZMİRLİ DEGİLDİR

“ÇOK ÖNEMLİ LÜTFEN ZİNCİRİ DEVAM ETTİRİN. BİR İZMİRLİ OLARAK HEPİNİZİ DAVET EDİYORUZ!!!”

Benim de ekleyecek bir şeyim var. Köşe yazarı Serdar Turgut geçtiğimiz Cuma günü bir TV röportajında:
“İzmirliler rahattir, mitinge gelmezler. Onlar hava güzel olunca Çeşmeye, Foçaya giderler. Bizim ekipte bir İzmirli arkadaşım var, ona : Sen de git de bari 11 kişi olsun mitingde- dedim” dedi.

Fena halde gücüme gitti. En büyük miting bizimki olsun istiyorum. Gavur İzmir yetmedi, şimdi de gevşek, kemiksiz İzmir olduk. Hadi onlari utandıralım!!!! (BU BÖLÜM ALINTIDIR)

İzmir Cumhuriyet Mitingi” üzerine 7 yorum

 1. sinem.ke der ki:

  Hangi insan şehriyle bu kadar gurur duyar ki izmirliden başka.cumhuriyet mitingine katıldım gavur izmirin ne kadar onurlu olduğunu,Atatürk ilke ve inkılaplarına nasıl bağlı olduğunu gösterdik. Kendimle ve İzmir halkıyla gugur duyuyorum.İyiki İZMİRliyim.

 2. yasemn der ki:

  bende cumhuriyet mitinge katılmak isterdim ama olmuyor ben şu anada eskişehirden katılıyorum. inanın ben de çok isterdim mitinge katılmayı.

 3. Ahmet der ki:

  Dün bende oradaydım ve bende Eskişehirli olarak İzmir halkının önünde eğilmek istiyorum,sizlerle gurur duyuyorum,Hepimiz Türk vatandaşıyız ve İzmir halkına gavur diyenler Tüm Türk halkına demiş sayılırlar..!

 4. Merve der ki:

  sanıyorum onları utandırdık o izmirdeki cumhuriyet mitingine bende katıldım ve gerçektende çok kalabalık ve çok güzeldi. bende izmirliyim ve onların gavurluk anlayışı buysa gavuruz ve cumhuriyetçiyiz…..

 5. ipek der ki:

  dünkü mitingte gurur duydum

 6. ESRA ALK der ki:

  dün izmirdeki miting; izmirin gavur bir şehir olmadığını çok iyi göz önüne serdi.dün mitingte çocuklu,anneli babalı,dedeli ,nineli nasıl cumhuriyetin bekçileri olduğumuzu çok iyi gerekli yerlere sergiledik.Umarım artık güdülcek bir koyun olmadığımızı gerekli mercekler çok iyi anlamışlardır. Dün bir daha T. C evladı olmaktan gurur duydum ve daimada gurur duyucağım.

 7. buket der ki:

  izmirli olmaktan,izmirde doğmaktan gurur duydum!duymaya da devam edeceğim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php