İçeriğe atla

Hizmetin – FETÖ Mensupları Çevrelerindeki Kişileri Nasıl Görür?

Yazdığım son yazılarda bir FETÖ’cü cemaat mensubu kişinin nasıl bir indoktrine inandığı, nasıl bir zihin yapısı olduğunu izah etmeye çalıştım. Bu kişilerin yaşadığı alemi bilmeyen çevresindeki kişiler, örgüt mensuplarını normal sanıp ikna etmeye çalışıyor. İndoktrine etme yani beyin yıkama işlemini yapan kişiler sizce bu kişilerin çevresindeki kişileri nasıl görmeleri gerektiğiyle ilgili gerekli filtreleri takmadan mı sahaya bırakacaklar? Tabii ki Hayır. Beyin yıkama işlemini yapan bu kişiler onlara çevresindeki kişilere hangi gözle bakmaları gerektiğiyle ilgili de birçok ön yargı ve filtre takarlar. Bu yazıda bunları sizlere bunları anlatmaya çalıştım.

  1. Hocaefendi – Salih zat, onların ihtidasına ve imanına vesile olmuş yegane kişilik, söze geldiği zaman Peygamber efendimizi (sav) çok sevdiği için sevdikleri kişi ama yukarıda belirttiğim farzlarla birleştiği zaman adeta bir Mehdi, bir Peygamber (haşa)
  2. Büyük abiler, ülke ülke dolaşan FETO’nun ilk talebeleri, kendilerince adeta Sahabe görecekleri Fetullah’ın arkadaşı kişiler
  3. Mollalar (örn: Ahmet Kurucan, Adil Öksüz) FETO’nun rahle-i tedrisatından geçmiş yine kendilerince adeta Sahabe diyecekleri kişiler
  4. Abiler – ablalar (kendilerine göre üst mertebeleri)
  5. Kardeşler – Şakirtler (kendi seviyesindeki kişiler, bunları sevmeseler de iradi olarak geçinmek zorundadırlar)
  6. Muhibler (okullarında okuyanlar, sohbetlerine katılanlar, bağış yapanlar v.s.)
  7. Dış halka – Uzaktan görüp aleyhte konuşmayan, sohbetlerine veya faaliyetlerine katılmasa da zararı dokunmayan kişiler
  8. Ehl-i dünya (dinle alakası olmadığını düşündükleri kimseler, örneğin evlerine gidip gelen bir talebenin ailesi namaz kılmıyorsa “ehl-i dünya” dır)
  9. Düşmanlar (FETÖ’nün yapılanmasına, oluşumlarına karşı olan kişiler)

Siz onların muhibler ve üstü kategorisinde bahsettikleri kişilerden değilseniz “Allah size hidayet etsin ve siz de onların yaşadığı mükemmel halleri görmeye ve yaşamaya başlayasınız”. Çünkü kendileri seçilmiştir, herkese nasip olmayacak bir hâl onlara nasip olmuştur.

İşte bir FETÖ’cünün zihni genel yapısı itibariyle böyle çalışır. Oturup konuşsanız size çok normal gelir, hatta “İslamcılar, şuncular buncular” diye başkalarını kategorize ederler ama kendilerinin nasıl bir kafa yapısında olduklarını uzaktan yakından tahlil edemezler. Tabi burada bir parantez açmak lazım. Bu durum FETÖ’ye has bir durum değildir. Kültleşen her hareket en başta Kemalizm ve Kemalistler, PKK’lılar, IŞİD’ciler, DHKP-C’liler, FETÖCÜ’ler hepsi bu şekildedir. Eğer Ak Parti kültleşmeye başlarsa ve yukarıda bahsettiğim farzların bir listesini kendisine oluşturmaya başlarsa AK Partide de kültleşme temayülü oluşur ve acilen tedbir alınarak zihinlerin temizlenmesi gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php