İçeriğe atla

Google ve İngilizce İçerik

Arama motorları ile ilgili yazdığım yazılara “sitelerinin indexlenmediği, bazı kelimelerde üst sıralarda çıkmadığı” şeklinde yorumlar geliyor. Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyordum. Siteye yeni içerik eklediğim halde 2 haftadır Google yeni crawl yapmıyordu. Crawl kelimesinin bu manadaki türkçe karşılığını bulamadım fakat arama motorları yönündeki manası, “crawl” bir web sitesinin arama motorları tarafından ziyaret edilmesi ve bir kopyasının onlarda kaydedilmesi şeklinde yorumlayabiliriz. Bu kayıt sonucunda, arama motorları sizin sayfalarınızı tabiri caizse öğreniyor ve arama sonuçlarında size de yer vermeye başlıyor.

Crawl’ın manasını ifade ettikten sonra kaldığım yerden devam ediyorum. Dediğim gibi bir müddettir, yeni yazılar eklememe rağmen Google’da indeksleme olmuyordu. Geçtiğimiz günlerde 9 / 11 ile ilgili ingilizce yazıyı eklediğim gün, sitenin indekslendiğini gördüm. Belki planlanmış birşeydi, buna denk geldi bilemiyorum fakat aynı gün indekslenmesi garibime gitti. İleriki günlerde bunu tekrar deneyip, buradan tekrar duyuracağım.

Google ve İngilizce İçerik” üzerine 2 yorum

  1. aleyna der ki:

    oof herkese bnim msn adresini açık werirsenis mudluu olurum herkes alsın bnim msn mii;)

  2. kadri okur der ki:

    ben geçen yaza kadar google da çok iyi sonuçlar alıyordum.fazla uğraşmadan iki hafta içinde ilk beş sayfaya girerdi sitelerim..daha sonra aynı sonucu alamaz oldum nedense acaba indexleme kriterlerimi değişti?.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php