İçeriğe atla

FETÖ Destekçilerinin ve Mensuplarının Sayısı Azalıyor mu?

FETÖ lideri Fetullah Gülen’in youtube kanalı olan HerkülNağme kanalına ekledikleri bir vidyo, aynı gece 21 ila 35 bin izleme alıyor. “Lütfen dikkat” burada Facebook’a veya başka yerlere koymadıklarını varsayarak söylüyorum. Bu kişileri aileleriyle birlikte sayarsanız, bu rakam 150 bini buluyor. Hapistekilerin birçoğunun davadan dönmediği sayarsanız 50 bin de o şekilde ekleyin. Türkiye’de açığa alınan 100 bin kişide %20 hata payı olduğunu varsayın, 80 bin kişi de o şekilde toplamda 250-300 bin kişilik bir güruh FETO’larından ve davalarından dönmüyorlar. Bu da demek oluyorki 2014 Ocak’tan beri verilen mücadele bu kişilere tesir etmiyor. Halen FETÖ’ye gönül vermiş, dünyanın çeşitli bölgelerinde bilhassa Avrupa, Amerika ve Kanada da on binlerce kişi ve aile var.

Şu anda ülkemizde değerlendirilmeyen çok büyük bir tehlike adeta tsunami gibi arkadan geliyor. Bu kişiler evliliklerini de kendi içlerinden yaptıkları için (IŞİD gibi) FETÖ’cü aileler yeni nesillerini sadece bu Kült inanışlarına göre yetiştiriyor. Maalesef yurtdışında iyi eğitim alan bu çocuklar gelecekte Türkiye Cumhuriyetine ve Türk milletine karşı kullanılacak en büyük silah olacak.

Maalesef en başından beri yapılan yanlışlar, neyle muhatap olunduğunun bilinilmeyişi, olması gerektiğinden çok daha fazla travmaya sebep oldu. “Fuat Avni” denilen kahrolası hesap ve FETÖ’cülerin ağızlarına taktıkları “firavun, yezid, süfyan, nemrut” gibi ifadeler olayları bambaşka bir mecraya taşıdı. FETÖ’cülerin davalarından vazgeçmeyişleri, kendilerini Peygamberlere ve dini unsurlara benzetmeye çalışarak mevzi almaları, durumu tamamen siyasete dökerek kasetlerle ve bel altı operasyonlarla çevirmeye çalışmaları olayları mahvetti. Kripto FETÖ’cülerin operasyonlara devam etmesi, bu olaydan haberi olmayan ve “ibadet – ticaret” kesimden olan birçok kişinin bu olayların ortasında kalmasına sebep oldu. Ticarette olan güçleri, milyarlara hükmediyor olmaları ve ekmek kapısı olması yönünden de bu kişilerin şu anda mahvoluşuna çok büyük kapı açtı.

Devlet neticede kürekle ameliyat yapmak zorunda bırakıldı ve müdahale edilen birçok organ yaşatmak için değil öldürmek için neşter vuruluyor. Burada dikkate alınmayan en önemli konu; bu kişilerin psikolojileri FETÖ’ye teslim olmuş olsa da, çok zeki ve kapasiteli insanlar ve herşeyi en yüksek perdeden idrak ediyorlar ve anında yurtdışına aksettirerek güç arama peşine düşüyorlar. Savaşı bırakmadıkları müddetçe de kayıpları yüzle binle katlanıyor. Mevzu kangren safhasından 2015 senesi sonlarına doğru çıktı ve bilhassa darbeyle birlikte artık döndürülemez bir hale geldi. Tahminen 250-300 bin kişilik bir güruh geri de dönemiyor, ileri de gidemiyor, tıkanıp kaldılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php