İçeriğe atla

Ermeni Yasatasarısı ve MSNBC Anketi

Amerikan senatosunun dış işleri komisyonundan geçirilen Ermeni soykırımı yalanlarıyla ilgili yazmak istediğim birçok şey bulunuyor ama bu yazıda detaya girmek istemiyorum. MSNBC Amerika’nın Ermeni soykırımı tanıması hakkında ne düşünüyorsunuz diye açtığı bir anket bulunuyor.

http://www.msnbc.msn.com/id/21253084/

Should the United States formally recognize the World War I-era killing of Armenians as genocide?
(Amerika Birleşik Devtleri 1. Dünya savaşında öldürülen ermenileri, resmi olarak katliam olarak tanımalı mı?)

Yes. Many scholars agree that the Ottoman Turks systematically killed up to 1.5 million Armenians. Other countries have recognized this as genocide. The U.S. should do the same.
(Evet. Çoğu bilgin, Osmanlı Türklerinin 1.5 milyon ermeniyi sistematik olarak öldürdüğünü düşünüyor. Bunu soykırım olarak kabul eden başka ülkeler de var, ABD’de aynısını yapmalıdır.)

(Bunu seçmelisiniz) No. Historians continue to debate whether the deaths were genocide. Besides, Turkey is too important an ally to alienate when the U.S. has troops in the Middle East.
(Hayır. Tarihçiler, bu ölümlerin soykırım olup olmadığıyla ilgili tartışmaya devam etmeliler. Bundan da önemlisi, Türkiye ABD’nin Ortadoğudaki askeri varlığı için çok öneme haiz bir müttefiği.)

I’m not sure.
(Kararsız).

Ermeni Yasatasarısı ve MSNBC Anketi” üzerine 7 yorum

 1. mehmet der ki:

  kardaslar gardaslar abiler yav hele bir sırkelenın kendınıze gelnın bu gavurlar kimden ozur dilemesını ıstıyorlar kimden gecmıs zamanda atalarımızı dırı dırı yakarken keserken tecavuz ederken kim ozur diledı bıre gavurlar kendınze gelın karsınızda türk oglu türk var gerısı yalan bırakın bu özür olaylarını gardaslıgınızı guclendırın onlar üzür durur herkese selam

 2. hacı bayram der ki:

  hayır soy kırım olmamıstır aksine ermeniler yapmıstır erzurum kars ve diğer illerimizde eger bilmiyen varsa ermeni ve mezalimini alsın okusun kadınların karnındaki cocuklara kadar katlettiler

 3. Merve Kandemir der ki:

  Ermeni soykırımı diye bişey yoktur. Bu tamamen saçmalıktır. Kadın ve çocukları katletmişlerdir.Toplu mezarlardan çıkan ceset sonuçları Türkler’e aittir. Yani Türkler’e soykırım yapılmıştır..!

 4. Muammer ÖZDEMİR der ki:

  Türkiye Ermenilere soykırım uygulamamıştır. Aksine Ermeniler Türklere karşı Erzurum, Kars ve civar köylerde soykırım yapmış. Kadın ve çocukları katletmişlerdir.

 5. muhteşem ugurbaşçiçek der ki:

  soykırım yok

 6. FATMA BALLI der ki:

  hayır soykırım yok

 7. Geri izleme: Ermeni yasa tasarısı saçmalığı ve bir anket · Mürekkep - İnternet Yaşam Rehberiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php