İçeriğe atla

Ermeni Yasatasarısı ahlaksızlığında son nokta

Haberlerden okuyup gündemi takip edince, şu anda amerikada takınılan tavrın insanın kanına dokunmaması mümkün değil. Demokrat diye geçinen kanı bozuklar, ermenilere yakın olmak ve onların lobisinden uzun müddet aldıkları paraların karşlığını ödemek için yasa tasarısını oyladılar ve 27-21 geçirmeye başardılar. Meclis başkanı konumunda olan Nancy Pelosi bu yasa tasarısının başını çekenlerden. Olayların bu şekilde gelişmesi, Bush ve onun partisi olan Cumhuriyetçileri, Türkiye’nin Irak’a gönderilen kargonun %70’i için kullanılmasından dolayı çok endişelendiriyor. Bu arada Türkiye’nin Irak savaşında bu kadar önemli bir rol aldığını bu haberler çıkınca öğrendik. Irak’a gönderilen, cip askeri mühimmat ve neredeyse bütün herşeyin toplamda %70 ya İncirlik kullanılarak yada Türkiye’nin hava sahası kullanılarak Irak’a ulaştırılıyor. İş böyle olunca Bush ve yanındakiler Türkiye’nin bu stratejik durumundan dolayı, Ermeni soykırımı diye birşey yoktur demek yerine, çok acı olaylar yaşanmış çok büyük miktarda Ermeni öldürülmüştür ama bu kararın meclisten geçirilmesinin hiç zamanı değildi diye karşı çıkıyorlar.

Bugün temsilciler (milletvekili) meclisi başkanı Nancy Pelosi, insanın bütün kanını tepesine çıkartan bir açıklama yaptı:

“The Turkish government will not act against the United States because that would be against their own interests,” he told CNN. “I’m convinced of this.”

“Türkiye hükümeti Amerika birleşik devletlerine karşı hareket e t m e y e c e k t i r çünkü bu kendilerinin aleyhinde olur” ve ekliyor “Bundan eminim.”

Şu karaktersizliğe ve basitliğe bakar mısınız! Bu insanlar yakında yapılacak seçimde büyük bir oy almayı ve ABD’nin başına geçmeyi planlıyorlar.

Bunun yanında dünkü Hürriyet yada Milliyet gazetelerinden birisinde, Tom Lantos isimli bir senatörün ismi geçiyordu. Sözde onun seçim bölgesindeki türkler 3000$ toplayıp seçim kampanyasına yardım etmişler. Böyle bir karara destek vermesine çok şaşırıyorlarmış. Amerika’da yaşayan türk arkadaşlar, ŞAKA MI YAPIYORSUNUZ? 3000$ nedir arkadaş! Hepimiz bu adamların aldıkları paranın yanında 3000$ çerez parası gibi bişey olduğunu biliyoruz. Ermeni iş adamları sırf lobi faaliyetleri için 100,000$ hatta milyon dolara yakın paralar harcıyor. ABD böyle bir yer, Washingtonda senatörlere para yedireceksiniz. Seçim zamanı geldiği zaman, seçim kampanyalarına destek vereceksiniz. Aaaa ne ayıp olur mu böyle birşey diye yok, adamlar kendi ağızlarıyla ABD’nin politikaları para gruplarının ve lobicilerin insiyatifinde ilerliyor diye radyo programlarında sesli olarak dillendiriyorlar. Bush, seçimden sonra en çok destek aldığı Texas’a ve orada bulunan büyük para babalarına destek çıktı diye Türkiye’de çok eleştirildi. Ahlaki kıstaslarla değerlendirdiğiniz zaman uygun bir durum değil ama bu adamların düzeni bu şekilde kurulmuş. Seçim kampanyaları için 10 larca milyon dolar harcıyorlar, bunların bir kısmı devletten kalanın büyük bir kısmı, seçimde kazanması halinde karşılığını ödemek için söz verdikleri büyük para babaları tarafından destekleniyor. Bir gece düzenliyorlar, 3 milyon dolar, 4 milyon dolar para topluyorlar. O parayı verenler bunun karşılığını almaz mı? Tabiki alıyor.

Sen şimdi bu oyunun kuralını bilmeyeceksin, 10larca yıl Ermeni yasa tasarısıyla ilgili hiçbir lobi faaliyeti yapmayıp, Amerikalıların samimi (!!) duygularına güveneceksin sonra karşına dikilip tokat gibi bu yasa tasarısını geçirdiklerinde kızacaksın, rest çekeceksin. Türkiye lobi faaliyetleri için 300,000$ para harcıyormuş. Şimdi şöyle düşünün; dininiz, imanınız para, mal mülk. Karşınıza bir tanesi geliyor, ben sana 2 milyon dolar veririm ama senden şunu yapmanı rica ediyorum diyor. Sonra başka birisi geliyor, ben sana 300,000$ veriyim 2 milyon dolar veren adamın teklif ettiği işi yapma. Hmmmmmm, yapma yaw! demez mi bu adam?! Türkiye’nin Amerikada yaptığı bu maalesef, Türkiye içinde hortumcular, sahtekarlar her türlü saçmalık için paraları savururken, Türkiye’nin dünya politikalarında, en önemli kürsülerde söz hakkı sahip olması, güç kazanması için 1 milyon dolar çok gözüküyor. Dünkü pislik Ermenistan bugün karşımıza çıkıp bizi sarsıyor, tokatlıyor. Neden? Adamlar 50 yıldır, 60 yıldır devamlı bu işe para akıtıyor. Türkiye aleyhinde çıkan tasarıya bakarsanız, Amerika meclisinde ta 1920 lerden itibaren devamlı Ermeni konusunu gündeme getiriyorlarmış. Türkiye’nin Ermeni lobisine karşı birşeyler söylemesi 1960 lara dayanıyor. O da devlet kanalıyla değil, Chicagoda yaşayan bazı türk girişimcilerin kendi çabalarıyla oluyor.

Umarım aklımızı başımıza toplarız ve aptal delikanlı havalarını bırakıp, oyunları kurallarıyla ve akılcı oynamaya başlarız.

Ermeni Yasatasarısı ahlaksızlığında son nokta” üzerine bir yorum

  1. sezai çelen der ki:

    sizin yazınızı okuyup tesekur eder saygılar sunarım bence 2 milyon $ kabul ediyorum çok tesekür ederim sezai çelen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php