İçeriğe atla

Çok değerli Avrupalı dostlarımız!

Türkiye, Fransa’da yakalanıp tutuklanan PKK’nın Avrupa’daki ikinci kasası olarak bilinen “Çukurcalı Behzad” kod adlı Nedim Seven’in iadesini istedi. Türkiye’nin bu talebini dikkate almayan Fransa, Seven’in Kuzey Irak’a kaçmasına göz yumdu. Seven’in Bağdat’a iletilen iade talebine de olumlu yanıt gelmedi.

PKK’nın Avrupa’daki finans kaynaklarını yönetmede bir numaralı isim olan Rıza Altun da, geçen temmuzda Avusturya tarafından Erbil’e gönderilmişti.

Irak Kürdistan Bölgesel Başkanı Mesud Barzani, Türkiye’nin her iki isimle ilgili iade talebinde bulunması üzerine, kendi bölgesindeki PKK’lıları Türkiye’ye iade etme gibi bir düşüncesinin olmadığını, Bağdat merkezi yönetiminin Ankara ile yaptığı anlaşmaların kendisini bağlamayacağını söylemişti.

Çok değerli Avrupalı dostlarımız!” üzerine bir yorum

  1. sezai çelen der ki:

    slm arkadaşlar Türkiye demek canım demek ama onun degerini bilmiyorlar benim 2 dedem şehit ben Türküm ondan çok severim vatanımı 1922 de bu olaydan sonra nasıl göz yumulur pkk ya, yada amerikadan Türk milleti kücük kafes içindemi bunu birde siz düsünun bu vatanın ekmegini yiyoruz. sezai çelen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php