İçeriğe atla

Cem Uzan

Cem Uzanla hafta sonu yapılan söyleşinin vidyolarını izledim bugün. Söyleşiyi yapan Taki Doğan sözüne ‘şaka gibi’ diye başladı. Devamında yalakalığın binbirtürünü sergiledi ama ilk söylediği bu söz acaip güzel oturdu. ‘Şaka Gibi‘. Söyleşi esnasında Cem Uzan’ın sözü getirip dayandırdığı nokta, Genç Parti’nin 2002 genel seçimlerinde %7 oy almasıydı. Arada Cem Uzan’ın söylediği bir söz yine ilgi çekiciydi. Cumhuriyet Mitinginin en son düzenlendiği İzmir’in genç partinin kalesi olduğunu idda ediyordu, haksız da değil hani. Genç Partiye en çok oy verilen şehir İzmir oldu geçen seçimlerde. Tabi bütün bu olanlar bana şaka gibi geliyor. Cem Uzan diye birisi çıkıyor, parti kuruyor, televizyonlara reklam vererek seçimden %7 oy alıyor ve yeni yapılacak genel seçimlerde %20 oy almaktan bahsediyor. Sanırım böyle birşey ancak Türkiyede olur.

Cem Uzan’ın Kepez Elektrikden, İmar Bankasından, hortumladığı paralar ne çabuk unutuldu?

Medyaya hep haber olan Telsim, Star TV, Star Gazetesi gibi hortumlar ne çabuk unutuldu?

Şimdilerde Yeşim Salkım tvlere çıkıp, Hakan Uzanla evli olduğu dönemde Kral TV ve saltanatlarıyla müzik piyasasından neler yaptıklarını ortaya döküyor, bunların olduğu zamanlar ne çabuk unutuldu?

Cem Uzanla ilgili düşüncelerime gelmeden, Taki Doğan adlı kişinin söylediği sözlerle ilgili bişeyler söylemek istiyorum. ‘Kamuoyunun, toplumun 2002 seçimlerinde özlediği, alıştığı ve çok sevdiği Cem Uzan mitingleri ne zaman başlıcak sorusunu dilden dile kendimize soruyorduk‘. YOK ARTIK Yuh, Cem Uzan’ın sanatçı çıkartıp, dansöz oynattığı, etli pilav dağıtıp milleti toplayıp atıp tuttuğu mitingleri mi özledik? Cem Uzan Türk siyasi tarihine AK partiyi iktidara getiren parti olarak geçicek, %7.25 lik oyu aslında %30′lık bir oy sirkülasyonuna sebep oluyor Taki Doğan, matematik bilmiyorsun onu anladık da, tarihi yazmak sana mı düştü? ‘Cem Uzan’ın aldığı %7.25 i şöyle bir dağıttığımız takdirde, parlemantoya 4 parti girecekti, Cem Uzan o muazzam yükselişiyle muazzam çıkışıyla…‘ Taki Doğan, matematiği geçtim sen konuşmasını da bilmiyorsun. %7.25 oy alıp parlemantoya girecek Cem Uzan aslında başbakan olacakmış! Para, mevki insanlara neler söyletiyor bkz. Taki Doğan bunları görünce gel de Kurtlar Vadisini izleme! Adam gibi ADAM görmeyi ne kadar özledik…

Taki Doğan’ı bırakıp, Cem Uzana dönelim :) Parti sloganı aranırken ‘uzan geliyorum’ diye alternatifler düşünülen Genç Partinin genel başkanı Cem Uzan Habertürk gibi bir kanala çıkıyor ve orada kendisinin karıştırdığı haltların ortaya çıkartıldığı operasyonlar için ’seçim fırtınası’, ’siyasi yıpratma’ çabaları diyor. Yazıklar olsun Taki Doğan, Yazıklar olsun Taki Doğan, Yazıklar olsun Taki Doğan! Şaka gibi gerçekten. Başka söz bulmak gerçekten çok zor, sen elinden geleni ardına koymayacaksın, ondan sonra bir parti kuracaksın, partinin merkezleri de Telsim Shoplar olacak, oradan millete kontör dağıtacaksın, ondan sonra da yaptıkların ortaya çıkartıldığı zaman bunlar siyasi yıpratma diyeceksin, YOK ARTIK! Selin olsa, oha falan olurdu ama ben de oha falan olmuştan beter oldum!

Alıntıları yaptığım konuşmanın vidyosunu buradan izleyebilirsiniz:

Motorola, Telsim ve Uzanlar

Telsim Motorola’dan o büyük alımı gerçekleştirirken Motorolada mühendis olarak görev yapan bir beyefendiyle, o olaylar olup bittikten sonra tanıştım ve olanları konuşma imkanım oldu. Motorla’nın böyle bir büyük batağa saplanmasını çok sade bir dille anlattı. İsimleri hatırlamıyorum ama olay şu şekilde gelişiyor. Motorola’nın başına bu alım yapılmadan evvel Amerika’da yada Avrupada başarısız işler yapıp sürgün gibi Türkiye’ye gönderilen bir CEO (genel direktör) geçiyor. Kendisi kariyerinde yaşadığı kötü krizleri temizlemek ve yatırımcılarla bozulan arasını iyileştirmek için Telsimden gelen çok sıfırlı alım talebinin üstüne atlıyor. Motorolada o zaman çalışan birçok kişi Telsim’in finans durumunun batak olduğunu, Uzanların birilerini gözüne kestirmeye çalıştığını ve sistemleri satarlarsa büyük bir ihtimal alacaklarını geriye alamayacaklarını söylüyorlar. Ama CEO efendi kariyerinde çok zor bir dönem geçirdiği için bunu Amerika ofisine bir şekilde büyük bir imkan yakaladıklarını ifade ederek, yekünle övünerek, büyük bir iş başarmış gibi kabul ettiriyor. Hatırladığım kadarıyla o noktadan sonra CEO yükseliyor ve istediği başka bir ülkeye tayin ediliyor. Motorola’nın Telsim batağı arkasında böyle birşey yatıyor. Konuşmalarımızda başka ilginç noktalar da vardı ama onları hatırlamıyorum.

Kepez Elektrik ve Uzanlar

Kepez elektrikle ilgili birinci şahıslarla konuşmuşluğum yok ama ne ilginçtir bu alım satım olayları gerçekleşirken Antalyadaydım. O zamanlar nasıl bir hayali devlet soygun gerçekleştirildiğini sağdan soldan duyuyordum. Kepez Elektrik millete milyarlar tutarında elektrik satıyor ama yıl sonu geldiği zaman devamlı zarar gösteriyor tabi Antalyada yaşayanlar olarak şaşırıyoruz çünkü arıza olduğu zaman gelip bakan yok, kesinti olduğu zaman önemseyen yok acaip bir keşmekeşlik var ve Kepez elektrik için en güzel gün ay sonunun geldiği ve paralarını tahsil ettikleri gün. Bu şartlar altında, vermedikleri hizmetin paralarını toplayıp bir de üstüne zarar gösterip millete kocaman bir kazık attılar. Sonrasında olanları hatırlıyor musunuz? Kepez Elektrike mali şubeden görevliler gittiği zaman bilgisayarları kilitlemişlerdi. Şifresini bilen kişiler Uzanların zorlamasıyla şifresini söylememişti. Güvenlik uzmanları gelip sistemin şifrelerini kırmak için 4-5 gün harcamışlar ama tam da muvaffak olamamışlardı. Şimdi youtube’a Cem Uzan ve Uzanlar ailesinin yaptıklarıyla ilgili başarı öyküleri anlatan vidyolar aktarılıyor. Kepez Elektrik, 9 çimento fabrikası, şu kadar baraj külliyyen YALAN.

Kepez Elektrik ve ÇEAŞ ile ilgili ek$i sözlükten alıntı:

antalya ve havalisinin elektrik dağıtım işlerini üstlenmiş olan ve uzanlar tarafından satın alınmalarından sonra doğal olarak zarar eden şirket… sürekli bir çalışan sirkülasyonunun olması, polis baskını esnasında evrak odasında yangın çıkması ile ünlüdür…
hayirsiz adam, 28.11.2001 09:09

uzanların sahibi olduğu ve her türlü pisliği rahat rahat yaptıkları şirketlerden biri…çukurova bölgesinin özel elektrik iletim-dağıtım şirketi… uzanlara satılmadan önce ciddi bir şekilde kar eden ama satış sonrası tam tersi duruma düşen, hala kar etmesine rağmen zararda gösterilen ve bu sebeple spk tarafından soruşturma yiyen şirket…

Kemal Uzan

Kemal Uzan, Cem Uzan ve Hakan Uzan’ın babası. Uzanlar ailesinin mal varlığının ana kaynağı. Yugoslav göçmeni. Motorola-Telsim konusunda konuştuğum kişinin Kemal Uzan’ın mal varlığıyla ilgili anlattıklarını çok iyi hatırlıyorum. 1940 yıllarında Yugoslavya’nın kuruluşu esnasında Mareşal Tito’nun servetini yönettiğini, orada elde ettiği gelirlerle Türkiye’ye gelip büyük işlere girdiğini anlatmıştı. Acaba anlattıkları doğru muydu diye biraz evvel google’da bir araştırma yaptım.

İŞTE TRENDE SAKIZ SATARAK KURULAN UZAN İMPARATORLUÄžU NUN HİKAYESİ (habervitrini)
Her ne kadar bazı rivayetlerde baba Kemal Uzan için “Yugoslavya’nın kurucusu Mareşal Tito’nun servetini yönetiyor” ya da “Sovyet Merkez Bankası’na ait külçe altınları İstanbul Kapalıçarşı’da paraya çeviriyor” denilse de ..

Kirli çamaşırlar sokağa! (aksiyon)
Yugoslavya’dan Türkiye’ye göç ve Tito’nun döviz imtiyazı… Babıali’deki ilk şaibeli promosyon… Mezarlık duvarı müteahhitliğinden Libya’ya… Derken İmar Bankası, Star, Rumeli Holding… Cesur, agresif, acımasız ve hırslılar. Kimseye güvenmezler, dostları yoktur.â€?

Bu konuyu işleyen daha başka sitelerde mevcut, onlara da bakabilirsiniz.

İmar Bankası

Ne hikmetse, Cem Uzan’ın ve Uzanların youtube’a aktarılan ‘icraatın içinden’ vidyolarının içinde İmar Bankasından bahsedilmiyor. Garip değil mi sizce de? Okula giderken İmar Bankası önünde bekleyen sıraları onlarca kez gördüm. Yol boyunca kuyruk olurdu, Türk bayrakları ile gelip gösteri yaparlardı. Cem Uzan bey İmar Bankasında yaptıkları hortumla ilgili icraatın içinde neden bişey söylemiyor, garip doğrusu.

Kapanış

Herkesin seçme seçilme hakkı var ama bir noktada insan el insaf diyor. Bu yazıyı okuyan blog yazarı arkadaşların Cem Uzan’ın kim olduğu, ne yaptığı ve seçilirse Türkiye’nin başına neler gelebileceği ile ilgili iki satır birşeyler yazmalarını rica ediyorum. Ayrıca Kurtlar Vadisi Pusuyu, ailelerden birisinin Uzanlar olabiliceği ihtimaliyle izlemenizi tavsiye ederim. ;)

Cem Uzan” üzerine 45 yorum

 1. Muhsin der ki:

  Hic nefesinizi ,tuketmeyin ABD ve diger malsahipleri nasil isterse dunya öyle döner, amerikali bir kadini istanbulda girtlakladilar, dunya kazan onlar kepce , bir ay sonra paket teslim bilmem ne laz
  suriyeden iadeli tahutlu. GELDI.
  Yani söylemek istedigim , kendinizi yorupda sinirlerinizi germeyin, sevgili arkadaslarim, bir gun abdullah öcalan meclise girer, Uzanlarda basbakan olursa , uzulmeyin olurmu olur.

 2. blueice der ki:

  bakıyorumda burada herkez akp ci ya burda olmıyanlar hakkında atıp tutmak ne kolay ne güzel ne çabuk unuttunuz başbakan recep tayyip erdoğanın ilk başbakan olduğu dönemde ilk işimiz dokunulmazlıkları kaldırıcaz dediğini ama başbakan olduktan sonra 180 derece dönerek dokunulmazlıklardan önce yapacak işlerimiz var dediğini dokunulmazlıkları kaldıramazlar çünkü kaldırırlrsa kendilerine dokunulacak akp milletvekillerinin hepsi şaieli itirazı olan varmı buna söylesin bakalım

 3. Fatih Gültekin der ki:

  Öncelikle merhaba, hayatımda ilk defa birşeye yorum yapıyorum. Bunu yapma gerekliliğini hissettim.
  Burada ağır ağır, bütün yazışmaları okudum, güldüm, hoşuma giden taraflar oldu ve resmen tüylerimi diken diken yapan yazıları da gördüm. Lütfen şimdi dikkat..

  Eğer ben Cem Uzan olsaydım 1 (Devlet bütün mallarıma el koymuş)

  Ortada olan tabla ve bildiklerimi gözden geçirir, bu ülkede adım ve hakkımda çıkan bütün yazıları internet,medya,tv aracılığı ile 4 5 ay kadar bir süre ofisime, evime kapanır incelerdim.Herşeyimi bu araştırmaya harcardım. En sonunda bir video kamera bulur, karşısına oturur ve şunlardan bahsederdim. Bütün bildiğim ve ülkemizde dönen yolsuzluklar, kaçakçılıklar vb. kötü olaylardan.. Daha sonra AKP ve başbakanın Hakan Uzan ile görüşmesinden, yaptıysam yaptıgım bütün yolsuzluklardan ve herşeyden özür dilerdim. Maddi gücüm varsa başka bir ülke de yaşamıma devam edeceğimi söyler. Parasını verir bu videoyu bütün tv kanallarında yayınlatırdım. Daha sonra malımı mülkümü satıp bu ülkeden çeker giderdim. Eğer param yoksa videoyu çeker kaydeder ve intihar ederdim.

  Eğer ben Cem Uzan olsaydım 2 (Devletin el koyduğu herşeyi geriye almışım)

  Bu durumda yapılacak tek birşey var. Günlerce toplantılar, konuşmalar ve kararlar sonucunda öncelikle Medya patronlugunu tekrar ele geçirirdim GSM patronlugunu da .. Ayrıca TV’lere çıkar günlerce gündemde kalır hükümetin nasıl siyasi linç yaptıgını anlatırdım ve hükümete, bunların yandaşlarının tamammına milyarlarca trilyonlarca dolar tazminat davaları açardım. Avrupa insan hakları mahkemesine kadar giderdim yaşadıgım 8 10 yılın acısını çıkartırdım. Tekrar seçimlere girer insanlara günlerce.. 1 il de 1 hafta kalarak mitingler yaparak uzun uzun dertlerini dinler derdimi anlatırdım.

  Sonuçta: Zaten bu 2 seçenekten biri olacak, bence 2.si olsun eğer bu adam suçsuz da boşu boşuna yargılanıyorsa ki kanaatim öyle ama Cem Uzan’a oy falan vermedim.. Bi insan bu kadar servetinden sonra arkadaşlar, ey insanlar, yüce TÜRK milleti.. Bir düşün bu kadar servetten sonra daha ne isteyebilir de seçimlere girer ? Bence tamamen amacı hizmetti.. Tamamen türk milletine bildiğini göstermek belki bir çıkış yoluydu. Ama AKP gibi tarikat ve cemaat destekli bir parti.. Tabiki 1. olacak. Düşünsenize bugün FEM – Final – Sabah dershanelerini? Gönül – Derya – Gökkuşağı özel ilköğretim kolejleri gibi olanları.. Ve düşünün hacı hoca aşırı dinci tarikatçı insanları.. Arkadaşlar tabiki 1. parti olacak yormayın kafanızı. Ama nasıl olacak eğer ki bu millet uyanmazsa hep bu durum devam eder. Kimsenin hiçbişeye itirazı yok, yahu etin kilosu 30 tl oldu kimse tık demiyor. Benim çiftcim parasızlıktan hayvanları ahırlarında ölüyor et başka ülkeden getiriliyor ülkemizin gelir kaynağı tarım ve hayvancılık ve biz eti başka ülkelerden alıyoruz neden mi ? Rant mekanizması .. Akp yandaşlıgı.. Bu ülke laiktir laik kalacak. Hükümete buradan tek diyeceğim şudur : Okumuş, bilinçli, bilgili, kararlı, haklarına ve hürriyetlerine saygılı insanlardan oy almaya bak, böcekleştirilmiş, bakterileştirilmiş insanlardan oy almak kolaydır. Atarsın odunu – kömürü verirsin 3 – 5 kuruş, alırsın devlet kapılarında işe çocugunu kardeşini alırsın sülalesinin oyunu.

  Ve son olarak bugün akp nin çalışma mekanizması ve gizli dolandırıcılıgını inanın Cem Uzan yapamazdı arkadaşlar.. Saygılarımla

 4. Site Sahibi der ki:

  Müsait olduğun bi ara gel öldür beni.

 5. EMRE der ki:

  Email: seytannn155@hotmail.com
  IP Adresi: 78.170.15.115

  CEM UZANA LAF VURMAKLA HATA YAPTIK ÖLECEKSİN KÖPEK ÖLECEKSİN GÖRECEZ BAKALIM SENİN YAŞMAN Bİ HATA SİTE SAHİBİ

 6. Emre darcabogaz der ki:

  HERZAMAN YANINDAYIZ CEm BABA HER ZAMAN

 7. KAĞAN der ki:

  Deveye diken bizim insana bilmem ne gerekir derlerya… Türk milleti gaflet ve delalet içindedir. Denizdedir yılana sım sıkı sarılmaktadır. Ey türk insanı gözünü biraz aç ve iyi gör. Bu ülkenin neyi vardı şimdi neyi kaldı ? Türkiyenin borçu ne kadardı şimdi ne kadar olmuş… Ergonekon çıktı bir yerler kayıp oldu şimdi kürt meselesi açtı ey türk güneydoğu değil vatan gidiyor… Biz kürtlerle düşman değildik ama düşman etmek isteyen dahili ve hariçi düşmanlarımız var… Gelen yedi giden yedi ama ben böyle bir yiyen hiç bir öküz görmedim zıkkım katıran olsun tüyü bitmemiş çoçukların haklarını yiyen karektersiz hırsızlara…l

 8. Nedret KARALARLI-Babaeski der ki:

  Türk Toplumunu Dünyaya taşıyacak başını önüne eğdirmiyecek Türk büyüğü
  asil adam Cem UZAN gelecek 10 yılda T.C.nin kesin Başbakanı olarak gördüğüm değerli Türk büyüğüm seni cani gönülden sevdiğimizi ölene
  kadar arkanızda olduğumuzu bilmenizi isterim bu T.C.insanı veya ulusu öyle
  bir ulusturki bunun eşi benzeri şu ana kadar kadar bu dünyada görülmemiştir.
  Sayın UZAN o kadar rahat olunki bu ulus haksız yere ezilenleri mağdur
  bırakılanları bu vatan için ölenleri veya fedakarlık yapanları hiç bir zaman yanlız bırakmadığı gibi Kıyamet gününe kadarda sahip çıkacaktır.
  Sayın UZAN sizi sevdiğimizi saygı duyduğumuzu bilin hiç bir zaman zaten geri vites yapınızda olmadığı için hep ileri takii karanlık gecelerin sabahına kadar.
  Saygılarımla
  BABAESKİ
  Nedret KARALARLI

 9. i.sarıoğlu der ki:

  “iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler.”
  Bu haberi haber diye kim yazdıysa ona ve sürü pisikolojisi ile hareket eden basının yönlendirdiği gafillere ithaf olunur.
  “Ey Türk titre ve kendine dön!”

 10. cem der ki:

  BANKALARIN SAĞLIKLI ÇALIŞMASINI ETKİLEYECEK YAZILI VE GÖRSEL BASINDA ÇIKACAK EN KÜÇÜK BİR DEDİKODU BİLE KANUNEN YASAKKEN.

  AKP HÜKEMETİ TARAFINDAN ENERJİ BANAKLIĞI VASITASI İLE ÇEAŞ YE EL KONMUŞ … DAHA ÖNEMLİSİ BU GÖRÜNTÜLER GÜNLERCE YAZILI VE GÖRSEL MEDYADA İMAR BANKASI MUDİLERİ VE DİĞER VATANDAŞLARA İZLETTİRİLMİŞ. VE MUDİLERİN BANKAYA HUCUMU ART NİYETLİ VE KASITLI OLARAK SAĞLANMIŞTIR…

  BANKASI OLAN BİR GRUBUN EN BÜYÜK ŞİRKETİNE DEVLET TARAFINDAN EL KOYMA GÖRÜNTÜLERİNİN GÜNLERCE BÜTÜN TV KANALLARINDA GÖSTERİLMESİ… MUDİLERİN BANKAYA HUCUMUNU SAGLAYAN VE BUNUN NETİCESİNDE BANKANIN ÖDEME GÜÇLÜGÜNE GİRMESİNE NEDEN OLAN ÇOK AÇIK VE NET OLARAK YETERLİ BİR OLAYDIR…

  BU NEDENLEDİR Kİ GERÇEKTE BANKANIN ÖDEME GÜÇLÜGÜNE DÜŞMESİ YILLAR İÇİNDE GERÇEKLEŞMEMİŞ.. BİR ANDA BANKA MUDİLERİNİN BANKAYA HUCUMU İLE MEYDANA GELMİŞTİR…

  ÜLKEMİZDE ŞİMDİYE KADAR HİÇ BİR BANKA HÜKÜMET ELİYLE BATIRILMAMIŞ .. KENDİLİĞİNDEN ZAMAN İÇERİSİNDE FİNANSAL YAPISI BOZULMUŞ VE ÖDEME GÜÇLÜGÜNE DÜŞMÜŞLERDİR..

  BU NEDENLEDİR Kİ SADECE VE SADECE İMAR BANKASI HÜKÜMET TARAFINDAN ART NİYETLİ VE KASITLI OLARAK BATIRILDIĞI İÇİN

  OFFSHORE MEVDUATLARI ÖDEMEK ZORUNDADIR….

 11. EMİNE der ki:

  SAYIN GENÇ PARTİ LİDERİ YIKILMADIK AYAKTAYIZ. VE KİMSE BİZİ YIKAMAYACAK. SONUNA KADAR ARKADAYIZ. BİR GÜNGELECEK GERÇEK ADALET YERİNİ BULACAK. O ZAMAN BU YAPILANLARIN HESABINI NASIL VERECEKLER. BÖYLE BİR SİYASİ LİNÇ DÜ YADA GÖRÜLMEMİŞ.sen var olduğun müddetçe her zaman yanındayız………………

 12. Cam Asco der ki:

  Savaşı Cem Uzan Kazanacak!

 13. dirgin der ki:

  bu yazıyı yazan kişiyi kınıyorum.sanırım millet telsim kontörü alırken sende hükümetten kömür ve erzak almışsın.sen cokmu dürüst bir insansın.bunu kendinde ara daha sonra milletin açıklarını bulacağım diye uğraş.insan oğlunda din dil ırk kültür ayrımı olmaz.şu anda terör senin gibiler yüzünden var.türk-kürt savaşı.eğer doğuya bir tek adam gibi yatırım yapılsaydı millet adanaya-istanbula-izmire göç etmezlerdi.cem uzan naptı şirket kurdu iş sahası açtı.helal veya haram.onu bilemem.çok para haramsız,çok laf yalansız olmaz diye ata sözü var.o zaman her zengin hırsız demek lazım senin deyiminle. BİRKERE ADAM KENDİ YAŞADIĞI ÜLKEYE YATIRIM YAPTI.OKADAR.diğerleri gibi dış ülkelere yapmadı yatırım.o yazdığın şirketlerin hepsi TÜRKİYEDE…

 14. sezai çelen der ki:

  slm cem uzan abi bn sizinle yakından tanısmak isteyen ve size çok gunenmekte bulan bn sizile tanısmak istiyorum cem uzan abi bn sizin iktidara cıktıgından beri hep hak veren bir vatandasım ama şunu anladım türk milleti yönetecek insanları daha ögrenememis 05365645104 telim ararsanız memmun olurum sagyılarımla sezai çelen

 15. melike sele der ki:

  DOGANLARIN BILE NE FOS AYAKLARI VAR AMA TAYYIP ERDOGAN ILE ISBIRLIGI YAPIYOR YA.. ONLARA HICBIRSEY OLMAZ .. HERKES HERSEYI BILIYOR…

 16. vatandas ahmet der ki:

  HELAL OLSUN CEM UZANA.. YATIRIMLARINI HEP TÜRKIYEYE YAPTI ADAM, IS VERDI OKADAR MILLETE, TAM BIR VATANSEVER.. KACMADI..
  HÜKÜMET BUGÜNE KADAR NE YAPTI, CIVI MI CAKTI?..ISSIZLIGI MI DURDURDU..SICAK PARA GIRDIRMEKTEN BASKA NE YAPTI? HALKA YAN GELIP YATMAYI ÖGRETMEKTEN; YATA YATA UN; BULGUR; KÖMÜR DAGITMAKTAN BASKA..

  NOT: IMAR BANKASI MUDIRLERI CEM UZANA HIC KIZMIYORLAR.. ONU O HALE GETIREN KISIYE KIZIYOR RESMEN KÜFÜR EDIYORLAR..

 17. vatandas ahmet der ki:

  hic merak etmeyin.
  Devlet Cem Uzandan haksiz yere aldigi tüm malları KUZU KUZU GENE ÖDEYECEK…
  RTE Cem Uzandan caldigi tüm paraları geri verecek, geri .. Cem Uzan SÖKE SÖKE geri alacak. Mahkemede dosyalar bunu gösteriyor ..:))))))))))))))))

 18. selim erdem der ki:

  ESAS TRILYONLARI KAYBEDENLER, PARALARI HAMUDUYLA GÖTÜRENLER, RÜYALARINDA BILE GÖREMEYECEK LÜKSLERI YASAYANLAR SUAN BASIMIZDA BIZLERI SÖZDE YÖNETIYORLAR.

  Cem Uzan yanlis birsey yapmadi.. ÖYLE BILE OLSA GENE ÜLKESINE YAPTI YATIRIMINI, IS KAPISI ACTI.. helal olsun..

  ABD NEDEN CEM UZANI ISTEMIYOR, SORDUNUZ MU EY CEM UZAN DÜSMANLARI?
  ..akilli, is bitiren, zeki, vatansever ..TAYYIP ERDOGAN GIBI isbirlikci, T. C. düsmani değil de ondan?

 19. yasemin der ki:

  >CEM UZANA ADAM GIBI ADAMDIR. TAYYIP ERDOGAN CEM UZANIN PARALARI ILE PESKES CEKTI. HICBIR ÜLKEDE BIR HÜKÜMET BIR KISIYI BU DENLI GASPEDEMEZ. IMAR BANKASININ ÖNÜNDE BEKLEYENLERI BENDE GÖRDÜM. ANNEMINDE PARASI VARDI.. VE HERKES TAYYIP ERDOGANA KÜFÜR EDIYORDU SIRALARDA CEM UZANA DEGIL.. CEM UZAN SIYASETE GIRMESEYDI BASINA BU OLAYLAR GELIR MIYDI:. TAYYIP ERDOGAN NEDEN HARAM OLAN YESIL SERMAYENIN ÜZERINE GITMIYOR.. HER BIR FIRMADAN NEDEN PAY ALIYOR.. BELEDIYE ISCISIYKEN SIMDIKI ZENGINLIGININ HADDI HESABI YOK.. ONA NEDEN BIRSEY SÖYLENMIYOR, KARDESIM.

  DEVLET PARASINI YEDI CEM UZAN DENIYOR:
  YAHU ADAM BIRGÜN BILE DEVLETTE CALISMAMIS NASIL DEVLET PARASINI YEMIS. TÜRKIYEDE OKUMUS, TÜRKIYEDE CALISMIS.. SONRA GENE TÜRKIYEYE YATIRIMLARINI YAPMIS…

  HÜKÜMET GELDI GELELI ÜLKEYE BIR CIVI MI CAKTI, FIRMALAR MI ACTI, ISSIZLIGI MI ÖNLEDI. ÜLKENIN BU GÜNE KADAR KAZANIMLARINI SATMAKTAN VE HORTUMLAMAKTAN BASKA NE YAPTI..
  GÜLDÜRMEYIN INSANI…

 20. Rasit Bülbül der ki:

  Kardesim siz manyak misiniz yav,
  bu site mükemmel hosuma gitti sade ve çok icerikli elleriniz dert görmesin, böyle bu siteyi gönül isi için yaptiginiz belli, diğer siteler gibi yok üye ol zorla mesaj yaz trafigi yok o sebeple ahada dayatma olmadigi için yaziyorum, ALLAH razi olsun kimin emegi gecmisse, bende bilgisayar ve forum islerinden anlarim az bucuk ugrastim eger yardimci olabilirsem sevinirim corbada benimde tuzum olsun misali, mesajima cevap beklerim haaa demedi demeyin, hadi kalin saglicakla

 21. Mehmet Buyukozer der ki:

  Bülent bey,
  Akıl ve izan ne der? Kasada para varsa paran vardır, yoksa paran yoktur. İmar bankasını hükümet aldığı zaman kasadaki bütün paralar HORTUMLANDIYSA hükümet hangi parayla ödesin. Cem Uzan’ı hapise atmak kimin işine yarar? Türkiye’de hapse atılanlar mazlum olur. Bakınız şerefsiz terörist lideri Abdullah Öcalan. Hapise atılmadan önce PKK yandaşı kürtler onun adını halka açık yerlerde ağızlarına almaktan çekinirlerdi. Hapisde durduğu günlerce Biji Apo lafını halk arasında söyleme eğilimi artış gösterdi. Cem Uzan konusu için de aynısı geçerli. Cem Uzan devleti dolandırmaktan hapise atılsa, dışarıda kalan aile fertleri ellerinde bulunan medya gücüyle suçunu lehine çevirmek için kullanacaklardır. Neyse…

  Size göre madem biz işkembeciyiz, Cem Uzan’a Oy Vereceklere El Klavuzu yazısındaki iddialara bir cevap yazar mısınız? Çok memnun olurum gerçekten.

 22. Bülent der ki:

  Mehmet Buyukozer isimli arkadaş demişki başbakan olacak kişinin ailesi de temiz olacak peki soruyorum her ne sebepten dlayı olursa olsun sen 3 ay hapis yeseydin bu ülkede bakalım iş bulabiliyormuydun ama vatandaş hapis yatıp başbakanlık yapıyo gemicikler alıyo bu da sadece türkiyede olur zaten :)))))) görmemiş başbakanın olursa böyle olur ne diyim Allah hepimize sabır versin…..

 23. Bülent der ki:

  Öncelikle böyle bir sitede neden dolaştığımı anlamadım ama ortada söz konusu bi haksızlık varken suskun kalamazdım herkes işkembeden sallamasını çok iyi biliyo doğrusu vurun abalıya… Kısaca özetliyim bu imar bankasından olan sözde zedeler ne zaman ortaya çıktı soruyorum sana site sahibi bankaya el konduktan sonra dimi demekki parayı kim ödemedi devlet yani tayyip bey bu da demekki imarzede değil tayyip zede anlamına geliyo ikinci bi husus bu kadar parası olup da legal olan bi zengin gösterin bana o da yok….Çok güzel bi şekilde kurulmuş bi planla tayyip bey cem uzanın önünü kesmiştir bu kesin ama ben size şöyle bi teori daha söyliyim cem uzan en temiz şekilde ve en güzel şekilde devlete yani tayyip bey e parasını aklatmıştır bu da cem uzan karşıtlarına kapak olsun neden mi hani bütün mal varlığına el konmuştu bütün gazetelerde tv lerde o kadar reklam vermek kolaymı hepsi para demek hani kırmızı bültenle aranıyodu yeri belli neden tutuklayamıyolar çünkü suçu yok geçmiş olsun…..

 24. can alıcı der ki:

  sen yanlarındamıydın kardeşim hortumlarken adamlar türkiyeye 80 binn insana iş vermiş aş vermiş senin baban mı verdi bunları?git sabancılarıda koçlarıda araştır bakalım altlarından neler çıkıyo

 25. melih kara der ki:

  bu sayfayı açmış olmaktan utandığımı ilk olarak dile getirmek istiyorum. cem uzana saldırılan bu sayfada yazı yazanlar sanıyorum ya akp li yada aydın doğan yanlıları olmalılar, cem uzan türkiye cumhuriyetinin nadir yetiştirdiği tam bir ülke evladıdır, bahsettikleri konular akp tarafından idrak edilen siyasi lincten başka birşey kesinlikle değildir, bu ülekede elektrik barajı yapmanın geri dönüşümü 20 yılı bulmamaktadır, elektriği dışa bağlanmış bir türkiye de biri çıkıp 11 tane baraj yapıyorsa bunu vicdanınızla değerlendirmelisiniz. imar bankasından bahsediyor yukarıda asker olduğundan şuphe duyduğum biri , bir çok bankanın off shore hesapları mevcuttur, bu hesaplar yüksek kazanc sağladığı ve sürekli değişken bir faiz yapısı olduğu için devlet garantisi altında değildir, bu hesaplara para yatıran kişiler bir nevi kumar oynamış olurlar , oradaki gelişmeler banka sahibinin tekelinde değil , piyasanın virajlarında belli olur , bu sebeptan yeri gelir yüksek kazanc yeri gelir yüksek kayıplar oluşur, bunları yorumlayanların bu konularda bilgi sahibi olmalarını temenni ediyorum , türk iş adamlarını bir bir bitirip amerika iradesi taşıyanları yükseltiyorlar bunuda ayrıca görmelerini istiyorum ! cem uzan hakkındada basından duydukları ile değil gerçekleri arastırdıkları zaman yorum yapmalarını diliyorum. CEM UZAN sizin düşündüğünüzün aksine DÜRÜST bir VATAN EVLADIdır…

 26. Mehmet Buyukozer der ki:

  Cem Uzan hakkında emekli piyade komando albay ve kıbrıs gazisi olan dinçer kömek’in basın açıklaması şu şekilde;

  18.05.2007
  basina ve kamuoyuna

  34 yıl ordumuza hizmet edip emekli olduktan sonra, ülkemizin teşebbüsçüsü diye düşündüğüm cem uzan ve ailesine ait imar bankası’nda 8 yıl yani 1988-1995 yıllarında türkiye çapında güvenlik amirliği yaptım. bu süre zarfında cem uzan’ın; imar bankası’nın, ada bank’ın ve kıbrıs’taki bunlara bağlı off-shore şubesi’nin yapay kriz rivayetleri ile battığı şayialarını çıkarıp, binlerce türk vatandaşının alacağı faizlere 2-3 ay gibi önceden nasıl ana paralarını ızdırap çektirerek ödediklerine bizzat şahit oldum.

  imar bankası’nın çaycısını, odacısını, banka çalışanlarını ve hatta banka şube müdürlerini oynak paylar vererek ve özel uçak kaldırarak kepez ve çukurova elektrik hisselerini ele geçirmelerine hayretle şahit oldum.

  kendi emeklilerine kurduğu sandıktan tazminat ve maaş vermeyerek yüzlerce çalışanın nasıl perişan olduğunu gördüm. bu insanların alacak davaları hala devam etmektedir.

  yurtdışında olduğu söylenen babası kemal uzan, amcası dr. yavuz uzan ve kardeşi hakan uzan’ın yurtdışında oldukları rivayeti ile halkı uyuttuklarını hepimiz biliyoruz. 3-4 gün evvel yayınlanan hürriyet gazetesi’nde bu kişilerin beykoz’da yaşadıkları iddia edildi. ancak tekzip edilmedi. ürdün vatandaşı olan bu insanların ve cem uzan’ın bazı güçlerce türkiyemizin başına getirilmek istenmesini, 2002 seçimlerinde atatürk’te birleşelim diyen devrimci bir partinin* önünü nasıl tıkadığını gördük.

  Ey halkim,
  yüzlerce, binlerce imar bankası mudilerini perişan eden cem uzan ve ailesi bu masum insanların kanını emdiklerine doyamamışlar ki şimdi de 73 milyon türk evladını kandırmaya çalışıyor. bunlara inanmayın.

 27. Mehmet Buyukozer der ki:

  Gururla türkiye’de ilk özel tv ve radyoyu kurduğunu söyleyen kişi. o yıllarda ilk özel tv ve radyo’yu kurmasındaki başarı kanuna karşı hile yaparak yurtdışından yayın yaptırması sayesinde olmuştu. türkiye’de özel televizyon ve radyoculuğun hukuki alt yapısı olmadığı için hiç bir sermayedar hukuki güvence olmadan bu yatırımı yapmak istememiş cem uzan ise ben yurtdışından yayın yaparım, adınıda “star” koyarım “yabancı tv” gibi yutarlarlar, iktidarla aramda iyi üstümede gelmezler, diyerek tüm riski üstlenmiştir. “başarısı” bu gözükaralığında saklıdır.

  http://www.broadcasterinfo.net/33/index.php?option=com_content&task=view&id=93&Itemid=32

  Kaynak: (pele, 21.05.2007 13:01 ~ 13:35) Ekşi sözlük

 28. zeynep der ki:

  Mehmet bey sanırım diğer görüşlere kapalı olduğunuz konusunda size haksızlık ettim.bu nedenle kusura bakmayın.Oktay Sinanoğlu konusunda sözlerime güvenerek yazınızdan çıkarttığınız için size teşekkür ediyorum.Tayyip Erdoğan konusuna gelince mantiken haklısınız.ikisi sizinde dediğiniz gibi aynı karede bulunamaz. Ama bir yöneticinin bunu açıkça söylemesi beni tedirgin ediyor.sizde kabul edersinizki şu anda birçok millet bunun yüzünden sorun yaşıyor.daha dün okuduğum gazetede bir bayan bakanın sadece bayan olmasından dolayı aşırı dinci gruplar tarafından istifa ettirildiği ve ölüm tehtidi aldığı yazıyordu.biliyorum fazla uç noktada bir örnek oldu ama bizim devletimizinde bu noktaya gelmiceğinin garantisini kimse veremez.Ve bu yüzdende bu konuda fazlasıyla hassas olmamız gerektiğini düşünüyorum.tabi bunun yanında AKP nin meclise girdikten sonra birçok şeyi oturttuğunuda görüyorum.en basiti geçen gün Ankara da lanetlediğimiz canlı bomba saldırısı.eskiden olsaydı ortalık karışır ve halk fazlasıyla paniklerdi.oysaki bunda herkes durumu gayet iyi idare ediyor.en önemlisi kararlar bir an önce alınıyor.hiç kimse terör örgütü ismi vermiyor propagandası yapılmaması açısından.RTüK olay yeri görüntülerini yayınlatmıyor. Bu ve bunun gibi şeylerin yapılmasında tabiki AKP nin etkisini hiçe sayamam.sonuç olarak AKP nin iyi yönlerimi kötü yönlerimi ağır basar bilemiyorum. Bunu bize zaman gösterecektir.

 29. Mehmet Buyukozer der ki:

  Gökan mesajından çok açık ki fikirsel konuşma için değil demogoji için yazıyorsun. Futbol federasyonu ve futbol takımı benzetmesi senin için değil Zeynep hanım için vermiştim, anlamamana da şaşırmadım. Futbol federasyonu nasıl bütün futbol takımlarından bağımsız ve hepsine eşit uzaklıkta olması gerekiyorsa, laiklik de böyle yorumlanmalıdır. Laiklik, bütün dinlere aynı mesafede yaklaşmaktır. Ama şeriat dersen bu zaten dini bir düzendir ve galatasaray-fenerbahçe gibi bir tarafdır. Benzetmeyi şimdi anlayabiliyorsundur umarım. Yazdıklarında daha öncede dediğim gibi hiçbir tutarlılık bulunmuyor ve laf olsun diye yazmaktan bir adım öteye gitmiyor. Sağdan soldan duyduklarını yazmak yerine kendi sentezlerini yazmalısın. Benim sana yönelttiğim sorulara cevap vermek yerine aralarından işine gelenleri seçip, Zeynep hanıma verdiğim cevapları kendi üstüne alınıp mesaj yazıyorsun. Bundan sonraki mesajlarında mantıklı bişey olmadığı müddetçe cevap yazmayı düşünmüyorum. Mesaj yazarsan tabiki yayınlayacağım.

 30. gökan der ki:

  Mehmet Buyukozer
  alıntı
  Aynı soru bana yöneltilse, şeriat (islam düzeni) ve laikliğin bir arada bulunmayacağı zaten aşikardır. Birisi Futbol Fedarasyonu diğeri de Galatasaray-Fenerbahçe gibi bir futbol takımını simgeliyor bana göre.

  gökan
  senin şu yukarıdaki türk halkınca son derece önemli olan din laiklik şeriat gibi kavramları futbol denen saçma sapan bi oyunla aynı kefeye koymandan senin ben kime hizmet ettini çok iyi anlıyorum vatanını Allahını seven kimse futbolla dini yada devletin yasasını bir araya koymaz
  bana dini kullanarak milletden oy isteyen hükümez gerekmez
  bana din ile siyasetin birbirine karıştırılmadığı laik bir hükümet gerekli diyanet işleri deme bana diyanet işleri hacıyı hocayı camilerde azmasınlar dini tarikatların şehlerin kendi çıkarları doğrultusunda halka empoze etmemeleri için denetlemek için kuruldu. hem akp atatürkden dahamı akıllı
  bir bildiği varki o laikliği oraya koymuş koymuşki 80 yıldır ayakdayız yıkılmadık ama o laiklik oradan çıkartıldığı an ürkiye aşırı dinci bir örgütün yyyönettiği teröre bulaşmış ve sonunda bir hıristiyan devletin müdahalesine maruz kalmış bir ülke olacak etrafına bak akıllı ol bu ülkenin ekmeğini yiyip öyle oturduğun yerden bişeyler yazabiliyyosan atatürk ve silah arkadaşları sayesinde unutmaki akp rejimi deyiştirmeye kalkıştı şükredin chp ve sayın c.başkanımız ve cumhuriyetine bağlı yargı mensupları genelkurmay başkanı ve tandoğan çağlayan izmir samsun sayesinde bu engellendi neymiş gül c.başkanı olacakmış abd dış işleri ile türkiye cumhuriyeti alehine gizli anlaşma yapacak sonra c.başkanı olacak kusura bakma ama ben kül yutmam halkı öyle eşinin türbanlı olduğu için seçmiyolar müslün olduğu için diye kandırıp belki oylarını çalabilirsiniz ama ben kimin ne mal oldunu öğrendim benim çevremdedebenimgibi düşünmeyen tek insan yok herkesmi yalancı belgemi istiyosun kanal türkde tayip erdoğanın oğlunun aldığı geminin banka kredisi ile alındığını söyleen erdoğana çağrı yapıldı tüm bankalar araştırıldı kredi çekildiğine dahir hiçbir şey yok villaların tapuları yayınlandı başbakanın yimpaşın sahibiyle almanyada gurbetcilere konuşma yaptığı kanıtlandı fotoları yayınlandı sen belge istiyosan şu kanal türkü aç izle orda bol bol belge bulursun ara sırada art ulusal kanal kanal b aç

 31. gökan der ki:

  buyur sana iç ve dış borç verileri rahmetli ecevittden 256 milyar dolar iç borç olarak aldılar şuan 410 milyar dolar bana devlet istatislikden bahsetme trt nasıl akp yanlısı yayın yapıyosa devlet istatislikde aynı şeyi yapıyo şimdi aç kanal türkü şu yolsuzlukları dinle ezbere konuşma tayip abd ye gittiğimnde başbakan deyildi senin bahsetdiğin başbakan olarak gittiği konuşma ha onu burak zapsu denen barzaninin adamı yahudi tohumunun abd de bunu delikden süpürmeyin kullanın sözüdemi yalan tüm basında çıktı 1 yalanlama gelmedi abdullah gülün kolin pavılla yaptığı 9 maddelik gizli anlaşmaya ne diyeceksin ya şehitlere kelle bebek katiline sayın sözü dahası var avrupa birliğinin dayatmasıyla 301.maddeyi kaldırıp apo denen gavatı serbes burakma girişimine baykal güzell cevap verdi başka kapıyyya sayın erdoğan başka kapıyyya geliyo chp geliyo tam bağamsız türkiye geliyo atatürkcü layik özgür türkiye dini siyasete alet etmeyecek ve herkesin dinini bugün olduğundan daha özgür yaşayacağı dönem geliyo yok öyle 2 cumaya gidip 1 ramazan çadırında yemek yiyerek birde üstüne türban yasanı kaldıracam diye halkı kandırıp dinden beslenme dönemi bitecek erdoğan nededi türbanlı öğrenciler için canım onlarda peruk (protez saç) taksın gitsinler çok şey var yazdıma deymez abbas yolcu gidiyo son çırpınışları bunlar güle güle size

 32. zeynep der ki:

  Mehmet bey yazınızı okuduğumda kendi görüşünüz dışındaki bütün fikirleri yargılamadan eleştirdiğinizi görüyorum.cem uzan konusunda haklı olabilirsiniz.bunun yanında AKP yide doğru bulabilirsiniz.ama bazı gerçekleri gözden kaçırıyorsunuz.geçen yazımdada belirttiğim gibi tayyip erdoğanın bazı sözleri ve davranışları kafa karıştırıcı.yorumda bulunmadığınız için sorumu tekrarlamak istiyorum.tayyip erdoğan başbakan olmadan önce yaptığı bir konuşmada bir kişinin hem laik hem müslüman olamayacağını söylüyor.bunu söyleyen birisinin nasıl olurda demokratik bir devlet yönetebileceğine inanırsınız?ayrıca anladığım kadarıyla Oktay Sinanoğlunun fikirlerinide doğru bulmuyorsunuz.bu beni gerçekten çok şaşırttı.çünkü Oktay Sinanoğlu bu devlet için çok büyük gurur kaynağı.her sözüyle ve yaptığıyla bu milleti biraz olsun bilinçlendiren ve kalkındıran bir bilim adamımızdır.bu nedenlede Oktay Sinanoğluna olumsuz bakışınızı yadırgıyorum.

 33. Mehmet Buyukozer der ki:

  @Gökan:
  Önce bi sakin ol nefes al. Sonra aklını başına, ağzını da yerine topla! Burada yazılanlar safsata değil, benim düşüncelerim ve izlenimlerim. Anlamıyorsan anlamadığını ifade edersin ben kendi düşüncelerimi daha farklı örnekler vererek açıklarım. Anlıyorsan ve karşı çıkıyorsan benim verdiğim örnekleri çürütücü belge ve bilgiler getirirsin ben de seni dinlerim.
  1- Bana senaryo okuma. Yok Cem Uzan başbakan olacakmış da Tayyip Erdoğan ondan korkmuş filan, yok daha neler! Tayyip Erdoğan’ın ABD’ye gittiğini biliyoruz, orada Bush ile konuşmasını ben bilmiyorum, sen sekreteri olarak yanında mı gittin? Ne konuştuklarını nerden biliyorsun? Cem Uzan’ın şu ülkede kendi menfaati olmadan taş üstüne koyduğu bir taşı gösterir misin? Bana şöyle yada böyle söyleme, eğer biliyorsan bu hükümetin başa gelmeden önceki dış borç değerlerini ve şimdiki dış borç değerlerini yaz!
  2- Türkiye Cumhuriyet ne zaman kuruldu? 1923. Kaç hükümet geldi şu ana kadar? 59. 84 yıldır gerçek manada üretmeyen, geliştirmeyen bir ülkede, 80 yıl sonra gelen bir hükümetin işsizliği bitirmesini nasıl bekliyorsun? Tayyip Erdoğan’ın günlük 4-5 saat uyuduğunu bizzat yakınlarından duydum, bu şekilde çalışan bir başbakan gördü mü bu ülke? Partizanlık tarafınla değil hakkaniyet adına söyle, gördü mü? Tayyip Erdoğan başbakan olarak seçildiğinde 100 milyon dolarlık mal varlığı olduğunu söylemişti ve belgeleriyle açıklamıştı. Emin Çölaşan, Baykal ve diğerleri adam gibi malvarlığını açıklamayan kimselerin peşine düşmemende kötü niyet aramalı mıyım? Ulusal kanal dediğin kanal ŞAKA GİBİ. Konuşmasını bile bilmeyen birkaç kişinin çıkıp hergün aynı şeyleri tekrarlamaları, Türkiye adına konuşma yapmaları ne kadar acı…
  3- Tayyip Erdoğan propogandası yapmak amacında değilim ben olanları senin gördüğün şekilde görmeyen birisiyim. Ha şunu açık açık söyliyim ben AKP’ye oy vereceğim. Bunu partizanlık yada başka bir amaç için değil, doğru partiye oy verdiğime inandığım için söylüyorum. Gidip AKP gençlik kollarında orada burada görev alır mıyım? ALMAM. Çünkü partizan değilim ama ülkem için iyi bir seçim yaptığıma inanıyorum. Tayyip Erdoğan’ın askerlik yan gelip yatma yeri dediği konuşmasının tamamını dinledin mi? Önce konuşmasının tam metnini oku, anlamıyorsan biraz türkçe-dil bilgisi, anlam çokluğu oku belki ondan sonra anlarsın. Ben konuşmasının tam metnini hürriyet gazetesinde okudum, şu anda açık detay yazacak kadar net hatırlamıyorum ama senin ve işine gelen diğerlerinin çekip uzatmak istediği mananın tam tersi manada bir ifade bulunmuştu. Ama klişedir, okumak yerine papağan gibi duyduklarını tekrarlamak daha kolay kuklalara.
  4- İnsanlara sadece dindar olmalarından dolayı inanmak sanırım bize has bir özellik. Allah bize izan vermiş, karşımızdaki tartma değerlendirme ve belirli filterelerden geçirme ön görüsü vermiş. Gurbetteki vatandaşlarımız her gördüğü sakallıya para vermekten vazgeçmezse, din kisvesi altında birçok kişi gidip para toplamaya devam edecektir. Bu olay Amerikada olmuyor mu sanıyorsun? Bunu yapan kişilerin adı dindar olabilir ama sahip olacakları sıfatları, dolandırıcı, sahtekar ve hırsızdır.

  Bana gelsen Tayyip Erdoğan, kasımpaşalı, dandun konuşuyor, lafını bilmiyor, bazen bulunduğu konuma göre konuşmalar yapmıyor (ananı al git) anlarım. Ama adam hayalet gibi, birgün samsunda birgün manisada birgün almanyada aynı gün dönüyor diyarbakıra gidiyor. Cem Uzan’ın bunları yapması için hayatının şu anına kadar olduğu gibi bir menfaat beklentisi içinde olması gerekir. Mesleğinin ne olduğunu bilmiyorum ama iş adamı mantüalitesini anlarsan, kapitalist düzenler nasıl işliyor birinci elden gözlemlersen, Cem Uzan’ın dünyaya, ülkeye ve millete nasıl gözle baktığını daha rahat görürsün.

  Bu sitede savunamayacağım birşey yazmıyorum. Yanlış bildiğim bişey doğru söyleyen olursa da teşekkür ediyorum ve onun doğruluğunu onaylıyorum. Bana doğru birşey söylersen senin de doğrularını kabul ederim ama demogoji yapman da can sıkıcı olmaktan başka hiçbir işe yaramıyor.

 34. gökan der ki:

  tayip erdoğnın oğluna aldığı 2.5 milyondolarlık gemi ile istanbuldaki tanesi 1.5 milyon dolarlık 5 villanın hesabını bana biri versin arkadaşlar kanmayın bu safsatalara bu sitede açıkca akp propagandası yapılıyo biraz art kanaltürk ulusal kanal birazda meclis konuşmalarını dinleyin bu akp nin bu ülkeyi nasılbi batağa sürüklediğini görürsünüz öyle kanal 7 samanyolu tgrt ve tmsf nin el koyduğu 3 beş tv seyredip satılmış bazı sözde kalemleri dinlemekle kimse uyutulamaz

 35. gökan der ki:

  cem uzannın sadece 2 sözü mazot 1 ytl
  vatandaşın ödediği tüm vergiler yarıya düşürülecek sebep ben vatandaşdan aldığım fazla vergi ile vatandaşdan daha iyi yatırım yapamam

  tayip erdoğan o masum olan askerlik heralde yan gelip yatma yeri deyil sayın kelle ananıda algit canım senin çocuğunda işsiz kalsın almanyada gurbetcileri dolandıran yimpaş deniz feneri kanal 7 ve akp ilişkisinin alman içişlerince ortaya çıkması soruşturma açılması belgelenmesine karşın türkiyedeki hukuku baskı altına alarak vurgunun türkiyeayağını kesme girişimi bunlar turhan çömezin de dediği gibi sadece türkhalkının bildiklerinden sadece yüzde 1 i vatanını seven her türk evladı benim gibi partisinden ayrılırdı dedi ayrıca sadece gider ayak izmirde sattıkları limandan türk halkına 1.5 milyar dolar zarara sokmaları bile benim için yeterli bi sebep
  .kuşatma büyek bazılarımız oktay sinanoğlununda yazdığı kitapın adındada olduğu gibi büyük uaynış içindeyken bazıları hala bu tarz kuytu köşelerde son çırpınışlarıyla uyuyanları kandırmaya devam ediyolar yukarda bazıları bazen cesaretli yazılar yazıp yansızgörüşde bulunurken bir başkasının tamamen uydurma mesajıns-dan sonra derhal teslimiyetci bir mesajdaha yazmasıçok düşündürücü susma sustukca sıra sana gelecek bu ülkede anadoluda yaşayan yoksul halkın çocukları güneydoğuda bir bir teröre kurban edilirken batıda medyada güllük gülüstanlık kim kimi düzmüş kim kimden ayrılmış yok buz dansı yok televole gırgır şamata ayınlar yapılıyosa o ülke ayakda durmaz

 36. gökan der ki:

  unutmadan hadi cem uzan bu ülkede 4 tane büyük baraç yaptı ilk özel televizyonu getirdi telefon şebekesi kurdu hidro elektrik santralleri kurdu çimento fabrikaları kurdu en azından bacaları tüten işleyen içlerinde insanların ekmek paralarını kazandıkları daha birçok yatırım tayip erdoğan Allah açkına sizden oy vermek için 2 rekat namaz kılmak dışında ne yaptı belediye başkanlığı diyeceksiniz hakkında 2 tane dosya sahta bilet kalpazanlığı ve çete kurmak
  şunu kafanıza koyun akp abd nin atadığı 2 danışmanla yönetilen dış güçlerin emrindeki dinden beslene hizmeti gavurlara götüren bi parti dokunulmazlıkları kaldırsınlar özellikle chp kaldırınca bunların tüm pislikleri ortaya çıkacak bak susa susa terörü nereye getirdiler genel kurmay bas bas bağırıyo bunlarda ses yok

 37. gökan der ki:

  bu yukardaki safsataların hepsi akp yanlısı medyanın halka dayattığı saçma sapan propagandalar ulan imar bankası tmsf tarafından bizzat tayip erdoğanın talimatıyla gasp edildi imar bankası batmadıki el konuldu hatta yargıdan müçde geldi. sırf cem uzan abd firması motoralayı 3 milyar dolar dolandırdı birde siyasete girip tayip erdoğana seni o koltuktan ben indirecem dedi diye bu kadar vatanına yatırım yapmış bi insanı karalamk delikanlılığa sığmaz cem uzan starı kullanmış yüzde yedi almış iş adamıymış tayip erdoğanda belediye başkanıydı 1 anda abd ye gitti buşla anlaşlı hizmetinizdeyim hayyhay efendim dedi basınıda arkasına aldı sizingibi safları kandırdı bu ülkedebi hortumcu varsa oda seçimlerden sonra yüce divanda hesap verecek ne kadar hortumladılar ne kadar dış güçlere hortumlatdılar şöyle söyleyim işsizliği bitirecek dış borcun yarısını kapatacak kadar buna ne diyeceksin bakalım

 38. erol der ki:

  selam. fikirlerinizi gayet net olarak ifade etmişsiniz. Lakin bir konu var ki, Cem Uzan’ın ailesine biraz fazla takılmışsınız. Bir insanın babası katil, hırsız vs. herşey olabilir, bu o kişiyi de otomatikman öyle mi yapar? o zaman tüm suç işleyenlerin çocuklarını imha edelim ya da önyargılı mı davranalım? Cem Uzan’ı savunmaya çalışmıyorum ama bişey merak ediyorum bu adam madem bu kadar suç işlemiş neden hala dışarda? AKP iktidarı mümkün olsa trafik suçu için bile hapse atmaya hazırken bu adama neden hala dokunamıyor?diğer bir husus ta şu; dokunulmazlık almak için siyasete girdiği söyleniyor. peki bu şahıs türkiyenin en güçlü adamlarından biri olduğu 2002 yılında, herhengi bir sağ partiden aday olsa direk meclise giremez miydi? eğer öyle yapsaydı bugün bu olaylar başına gelir miydi?dokunulmazlığın keyfini sürüyor olmaz mıydı? fakat görünen o ki amerikalıyı dolandıran, o kadar zeki bir adam bunu düşünememiş:) ben cem uzan’ın dokunulmazlık peşinde olduğuna inanmıyorum şahsen. aslına baklarsanız ne peşinde olduğunu tam olarak bilmiyorum. kendi söylemlerine bakarsak, ‘hizmet etmek istiyorum’ diyor.sonuçta bir siyasetçiye ne kadar güvenilirse bu cümleye de o kadar güvenebilirim. son olarak belirtmek istiyorum ki, milletin ağzında hep şöyle bir söz var “cem uzan hırsız” ve malesef bunu söyleyenlerin %90dan fazlası tamamen aydın doğan medyasının haberlerinden başka hiçbir araştırma yapmamış bu adam hakkında ki bu da düşündürücüdür.kulaktan dolma bilgilerle kimseyi suçlamamak gerekir, belgelere dayandırabilmek şarttır herşeyi. Cem uzan karşıtları hakkında ilk kez sizin gibi, araştırma yapıp sonra yorum yapmış kişiye rastladım. bundan dolayı tebrik ediyorum. ama bu ülkede Cem Uzan’ı seven ve ona inanan milyonlar da var ve bu insanları sadece küçümseyecek bir tavır alarak bir noktaya varamayız. o insanları da gerçekten anlamaya çalışmak gerekir. sevgiler.

 39. zeynep der ki:

  söylediklerinize katılıyorum.ama bazı gerçekleri görmeden edemiyorum.evet tayyip erdoğanın görünürde her hangi bir kötülüğünü görmedik.ama dediğim gibi sadece açık olarak görmedik.son günlerde herkes bu 4 yıl içinde dış borcun ikiye katlandığını söylüyor.sizce bu böylemi olmalıydı.milletimiz git gide batağa saplanıyor.tabi cem uzan buna ne kadar dur diyebilir onuda bilmiyorum.bunun yanı sıra diğer devletlerin yanında artık dik durmayı öğrenmemiz gerek.onlar ne derse kabul ettiler.bu dört yıl içinde üretimin yavaşladığını biliyormusunuz.en basit örneği şu anda ülkemizde bize ait bir tane bile ilaç fabrikası yok.hepsi yabancı şirketlere satılmış.bu ve bunun gibi birçok nedenle AKP yi doğru bulmuyorum.şunuda belirtmek isterimki genç partiyi savunmuyorum.sadece bu millet için en doğrusunu istiyorum.

 40. Mehmet Buyukozer der ki:

  @canarkadaş:
  Yorumunuz için teşekkür ederim. Tez yazmanızı dört gözle bekliyorum. Cumhuriyet mitingi ile ilgili mesajınız için kusuruma bakmayın. İnanın okumadım. Bazı ziyaretçi mesajları (bilhassa uzun olanları) akismet tarafından yakalanıyor ve arada gelen spam mesajlarla birleştiği zaman bazı günler 40-50 mesaj oluyor ve genelde okumadan hepsini siliyorum. Sizin mesajınızın da arada kaynamış olma ihtimali yüksek 🙁

  @zeynep:
  Zeynep hanım, bu şekilde ifade etmek istemiyorum ama sizin düşünce tarzınızı kınıyorum. Böyle birşey olamaz, bu adamın dürüst olmadığını biliyoruz ama başka seçeneğimiz yok olabilir mi böyle birşey? Tayyip Erdoğan dünyanın en iyi yöneticisi değil ama ne sahtekarlığını gördünüz? Eğitim ve kültürden bahsetmişsiniz. Bayan olduğunuz için rakamları daha yakından biliyorsunuzdur, aile içi geçimsizlik ve hanımlarına şiddet uygulayan erkek sayısı üniversite mezunları içinde çok yüksek. Üniversite yada bizim genel manada anladığımız eğitimle adam olunmuyor. Bir diğer örnek, Murat Demirel. Kendisi boğaziçi mezunu, en güzel yerlerden eğitim almış eminim yurtdışı deneyimi olan,eğitim sertifikaları olan, Demirel ailesi gibi yüksem zümreye ait bir ailede kültür görmüş. Çarpıcı tarafı geliyor: Türkiyede mahalle aralarında başkalarının evine girip hırsızlık yapan 1000’lerce hırsızdan daha büyük hırsızlığı bir sefer de yapmış bir insan. Her zaman en kötülerden örnek seçilmez ama Cem Uzan’ın tarihini ne çabuk unuttunuz? Murat Demirel ile kıyaslanamayacak hırsızlıkta birisini mi başa geçirmek istiyorsunuz? Evlat ataya çeker, babası ile ilgili maddeleri hususi yazdım. Kemal Uzan’ın Yugoslavyadan büyük paralar çarpıp da geldiği ve Türkiyede iş hayatına girip o paraları akladığı çok yaygın olarak söyleniyor. Atalar söylemiş, ateş olmayan yerden duman çıkmaz diye. Babası zamanında Yugoslavyada yapmış, şimdi oğlunun Türkiye için aynı şeyleri yapmayacağını, yarın bir gün Türkiyeden çarptığı paralarla Romanyaya yada başka bir ülkeye kaçıp kaçmayacağını nerden biliyorsunuz? Yapmayın LÜTFEN.

 41. zeynep der ki:

  herkese merhaba.yazdıklarınızın hepsini okudum.cem uzanın dürüst olmadığını halkta ben de biliyorum.ama ülkemizde çok acıki adam akıllı oy verilecek parti yok.içlerinde tek denenmeyen cem uzan var.aynı zamanda bence şansıda hak ediyor.sonuçta eğitimsiz kültürsüz biri değil.

 42. canarkadas der ki:

  Uzanının Teleon firması şu anki adı ile lig tv kampanyaları ile milyonlarca decoder satmıştı, kampanyanın dumanı üstündeyken o Teleon denen firma Futbol Federasyonunun açtığı yeni ihaleye katılım bile göstermeden maç yayınlarını bıraktı, benimde için de olduğum decoder sahipleri, maç için aldıkları, decoderlere 1 yıl boyunca boşuna ücret ödedi.. Cem Uzan reklamlarında İlk özel TV yi ben kurdum diye caka satıyor, son yıllarda ülkemizde artış gösteren kapkaç ve şiddet olaylarında, Cem Uzan’ın, ben kurdum diyerek temellerini attığı görsel medya dünyasının büyük payı vardır, hatırlarsanız, akşam 8 den 24 e kadar şiddet filmleri 24 den sonra gece jimnastiği daha illerleyen saatlerde erotik film furyası.. ve navraksız ( suratsız ) herif ilk tvyi ben şeettim diye kasılıyor.. Köşe yazarı Engin Ardıç TC de seçmenlerin oy verirken sadece çıkarını, cebine girebilecek TL leri düşündüklerini yazar, bu Cem Uzan’ın siyasi maceraları bunu bir kez daha doğruluyor.

  Cem Uzan üzerine tez bile hazırlayabilirim ama daha 10/15 gün önce Cumhuriyet başlıklı bir yazızınıza upuzun yazdığım yorumu onaylamadınız, şimdi yine uzun uzun yazıp onaylanmamasına katlanamam, bunuda onaylamazsanız, bende üstteki gibi copy paste yapacağım.

 43. Mehmet Buyukozer der ki:

  Habertürkün yayınladığı vidyolardan birine yorum olarak:
  Cem Uzan’ın başbakan seçildiği bir Türkiyede yaşamak istemiyorum

  diye yorum bırakmıştım. Tabi bunda ne küfür ne de hakaret olmadığı halde yorum yayınlanmadı. Aynı durum Hürriyet, Milliyet ve yorum yayınlayan diğer gazetelerin sitelerinde de olduğu için çok şaşırmadım. Ama geçenlerde tvde sokakta kendisine soru sorulan bir vatandaşın: ‘Cem Uzan’a oy vericem, o başa gelirse Amerikayı dolandırır burda rahat ederiz.’ demesi herşeyi açıklıyor. Amerikayı dolandırması için seçilecek birisi, seçmenlerini evde 2 kaşık lokmaya muhtaç bırakacak demektir. Bu zihniyete başka söz bulamıyorum.

 44. Mehmet Buyukozer der ki:

  Kemal Bey,

  1- Hakan Uzan nerede? Bir ülkeye başbakan olmaya soyunan kişinin ailesinin temiz olması gerekir ki yaptığı işler temiz olsun.
  2- Kopyala yapıştır ile gönderdiğiniz yazının içinde, Motorola ve Telsim konusu geçmiyor. Motorola borçlarını Türkiye Cumhuriyet ödemiş midir ödememiş midir?
  3- Benim yazdığım yazıyla Fatih Altaylı gibi bu blogun hiçbir yerinde adını ağzıma almayacağım birisinin ne alakası var?
  4- Genç Parti ve Cem Uzan ile olan bağınızı ve yapılacak seçimlerden beklentinizi yazar mısınız? İnanın beklentisi olmayan, Türküm ve Türkiyeyi seviyorum diyen bir kişinin Cem Uzan gibi birisini savunacağınızı hayal edemiyorum, düşünemiyorum, aklım hafsalam almıyor.
  5- Bu adreste (http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=134569) verilen, altta başlıklarını kopyaladığım telefon konuşmaları Cem Uzan a ait midir değil midir?
  “Herifin cebine 1000 dolar koy, satışı bitir”
  “TMSF’nin isteği içerde geçer yurtdışında bir şey yapamaz”
  “Jordan Boat’a tekneyi satmış olacak başkasını engelleyecek”
  “Cayman’da avukat bulmakta zorlandık”

 45. kemaletlec73 der ki:

  Sayın CEM UZAN Hakkında yazdıklarınızı, dava neticelerini okuduktan sonra yazdığınza inanamıyorum. Yada okumadan araştırmadan yazdıysanız bu büyük bir hata. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir.
  Lütfen okuyunuz.
  Cem Uzan Ve Genç Parti Sonuçlanan Bazı Davalar

  1. Beraat: BDDK’nın itirazı da reddedildi. Tarih: 04.01.2006
  2. Beraat: Uzan’a beraat!!! Bilirkişilere rüşvet vermek suçlamasıyla açılan davada Genç Parti Lideri Cem Uzan suçsuz bulundu! Haber Tarihi: 16.12.2005
  3.TMSF’YE hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Genç Parti Lideri Cem Uzan suçsuz bulundu. Haber tarih20.12.2005
  4. Beraat:: Cem Uzan MSG davasından beraat etti. Tarih: 10.03.2005
  5. Beraat: Orman bakanlığı davasından beraat. Tarih: 23.06.2004
  6. Beraat: Haksız rekabetten beraat. Tarih: 29.01.2004
  7. Beraat: Yine beraat etti. Tarih: 29.1.2004
  8. Beraat: Asliye mahkemesinde bir beraat daha. Tarih: 02.06.2004
  Genç Parti Lideri Cem Uzan, hakkında Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle açılan bir davadan beraat etti.
  9. Beraat: Genç Parti Lideri Cem Uzan hakkında, Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a görevinden dolayı basın yoluyla hakaret ettiği iddiasıyla Küçükçekmece 2. Asliye Ceza Mahkemesinde 2004 yılında bir dava açılmıştı. Davaya bakan mahkeme bugün yaptığı duruşmada Cem Uzan’ın beraatına karar verdi. Cem Uzan’ın Başbakan ile ilgili olarak kullandığı ifadelerin hukuka aykırı olmadığına kanaat getiren mahkeme, Başbakan Erdoğan’ın avukatlarının talebini reddetti. Tarih:17.03.2006
  10. Beraat: Hakkında, Fikir ve Sanat Eserleri kanuna muhalefet ettiği iddiasıyla İstanbul 3. Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesinde açılan davadan 21.03.2006 Salı günü beraat etti.
  11. Rosamara’nın başvurusunu inceleyen mahkeme de 28.04.2006 tarihinde Vodafone’a peşkeş çekilen Telsim’in tüm aktiflerine el koydu. Bu aktiflerin arasında Telsim’in Roaming gelirleride bulunuyordu.
  12. Danıştay’dan; TMSF’nin Kepez Elektrik T. A.Ş.’ye yolladığı ödemeye çağrı mektubunun yürütmesinin durdurulması kararı çıktı. 26.07.2006
  13. Danıştay 13. Dairesi, TMSF’ye devredilen İmar Bankası’dan doğan zararların tahsili amacıyla Cem Uzan’nın eşi ve çocuklarına çıkarılan ödeme emirleri ile ödemeye çağrı yazılarının yürütmesini durdurulması kararı çıktı.27.07.2006
  14. Yargıtay 14. Hukuk Dairesi, Çukurova Elektrik’in mallarına el konulmasına imkan sağlayan yerel mahkeme kararını bozdu. 60.000 TAPU AYNEN ÇEAŞ’A İADE!!!28.07.2006
  15.ÇEAŞ BİR DAVA DAHA KAZANDI. Çukurova Elektrik A.Ş. kendisine haksız olarak çıkarılan vergi borcu ve onun cezasını ödemeyecek. 01.08.2006
  16.”ÇEAŞ’IN GELİRLERİ VE MALLARI KULLANILAMAZ” Yargıtay 14. hukuk dairesi 11.08.2006
  17. ADABANK’IN SATIŞI DURDURULDU. Mahkeme , Adabank davasına müdahil olan davacı Cem Uzan’ aleyhine telafisi imkansız zararlar oluşabileceği gerekçesiyle Adabank’ın satışını durdurdu. 03.10.2006
  18. BDDK Üyesi Kemal Çevik ile e-eposta yoluyla haberleştikleri iddia edilen Kemal ve Hakan Uzan grubunun bir yöneticisi beraat etti. 06.10.2006
  19. YARGITAY YİNE ÇEAŞ’I HAKLI BULDU!!! Daha önce ÇEAŞ’ın mallarına Danıştay’daki dava bitmeden el konulamayacağına dair karar veren Yargıtay, bu karara direnen Adana mahkemesinin kararını tekrar bozdu.13.102006
  20. Cem Uzan’a yayın yoluyla hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Fatih Altaylı, 400 bin YTL Tazminat ödemeye mahkûm oldu. 21 10 2006
  21. Danıştay 13 Dairesi, Cem Uzan’ın 5,5 yaşındaki oğluna çıkarılan 7,5 katrilyonluk ödemeden sorumlu tutulamayacağına hükmetti. Yüksek mahkeme’nin bu kararı halen devam eden aynı nitelikteki pek çok dava için emsal temsil ediyor. Yüksek mahkemenin bu kararı ile kendisine herhangi kaynak aktarıldığı tespit edilemeyen kişilerden banka zararının talep edilmesi tamamen önlenmiş oluyor.16.12.2006
  22. Danıştay TMSF’nin Kepez Elektrik T. A.Ş.’ ye yolladığı ödemeye çağrı mektubundan sonra ödeme emrinin de yürütmesini durdurdu. 18.12.2006
  23. YARGI TMSF’YE BİR KEZ DAHA DUR DEDİ.!!!! 29.12.2006
  24. DANIŞTAY; ÇEAŞ’A YAPILAN HUKUKSUZLUĞA SON VERDİ.
  Çeaş verilen para cezası Danıştay’dan döndü. Haber tarih: 24.01.2007
  Rekabet kurulu tarafından haksız ve hukuksuz bir karar sonucu Çeaş’a kesilen 9.557 milyon YTL’lik idari para cezası, Danıştay 13. dairesi tarafından iptal edildi.
  25. YARGITAY, ADABANK’IN SATIŞINA ONAY VERMEDİ 01.02.2007
  Mahkeme kararının ardından Yargıtay’da Adabank hisselerinin satışını durdurdu.
  26. Yargıtay hukuk genel kurulu; 2007/14-47 esas ve 2007/43 nolu kararıyla ÇEAŞ’ın mallarına el konulmasına imkan sağlayan Adana 4.Sulh Hukuk Mahkemesi’nin 2006/735E ve 2006/1209E Sayılı dosyalarından verilen direnme kararlarını ÇEAŞ lehine bozdu. 16.02.2007
  27. GP’ye hazine tedbirine red İST 8. Asliye mahkemesi, TMSF’nin tedbir talebinin davayla ilgisi bulunmadığını bildirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php