İçeriğe atla

Bloomberg HT ile Habertürk kime göre yayın yapacak??

Habertürk Bloomberg HT ve Michael Bloomberg ve Habertürk Bloomberg ve sorular yazılarını da okumanızı tavsiye ederim.

Bundan önce yazdığım yazıda, NewYork valisi Michael Bloomberg’in yahudi olduğu, İsrail’i alenen ve bizzat defalarca desteklediğini belirttim. Bunun yanında “New York ve İsrail özel bir bağ ile bağlı, milyonlarca New York’lu İsrail için dua ediyor.” şeklinde ifadesi ve Bloomberg Türkiye’nin (Bloomberg HT) yayın politikasıyla ilgili okuduklarımla ilgili (Public Release – Halk duyurusu) bu yazımda, bir sentez ve çıkarım yapacağım. Yazıma kaynak olan bütün kaynakları cümlelerime müteakip veriyorum dolayısıyla siz de takip edip kaynaklarımı inceleyebilirsiniz. Başlayalım…

New York’ta yaşayan Yahudi nüfusu 2001 sayımlarına göre 1.97 milyon yaklaşık 2 milyon diyelim (kaynak: http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_New_York_City) New York’ta yaşayan yahudiler hem seçim, hem maddi kaynaklar hem de ticaret bağları yönünden çok bağlayıcılar. Bunu vali olarak bir yahudiyi seçip getirebilmelerinden de görebiliyoruz. Şimdi burada ben hipotezimi sunacağım. Hipotezim: “New York valisi Michael Bloomberg’in sahibi olduğu ve merkezi New York olan Bloomberg TV’nin beyin kadrosunda ve kilit noktalarında hep yahudiler” dir şeklinde. Buna hipotez diyorum çünkü anahtar kadro ile ilgili ne kadar araştırma yapsam da doğru bilgilere ulaşamıyorum. İsimler hep “sch – (örn: scherman) alman yahudileri”, polonya yahudileri gibi karşımıza çıkıyor ama tam netliğiyle çözülmüyor. Ama Michael Bloomberg gibi Yahudi oyuyla seçilen, her fırsatta İsrail lobisi yapan ve İsrail’e olan desteğini ve sempatisini açıklayan birisinin sahip olduğu bir şirkette yahudilerin yoğunlukta çalışmasını bence yadırgamamak gerekir. Altta yapacağım tespitler de bunun aslen böyle olduğuna işaret ediyor.

Bloomberg TV gelişmesine ve dünya çapında yayın yapmaya çok önceleri başlamış. 1994 yılında kurulan Bloomberg Medya şirketi, 1995 yılında Avrupaya açılım yapıyor. Yayın yaptıkları ülkelerden birisi de İngiltere. İngiltere’de 2005 yılında yapılacak genel seçim esnasında Bloomberg TV’nin adı büyük bir skandal ile anılıyor. (Kaynak: http://en.wikipedia.org/wiki/Bloomberg_Television#New_York_production Controversy kısmı) Bu skandal Bloomberg TV’nin devamlı “İşçi partisini” kayırması ve onların “ticaret manifestosu” diye hazırladıkları çalışmayı sunmasından ve diğer partilerin buna benzer sundukları bilgileri sunmalarına müsade etmemesinden kaynaklanıyor. Ne var bunda? İnterneti biraz daha çalkalayınca bir bakıyorsunuz bu “İşçi Partisi” İsrail’in dostu ve İsrail’i destekleyen bir parti. (Kaynak: http://en.wikipedia.org/wiki/Labour_Friends_of_Israel )

Burada bilmeyenler için bir anektot düşmek istiyorum. Bloomberg TV ve arkasında Yahudi sermayesi neden İngiltere’yi ve İngiltere’de yapılan seçimleri hedefledi? Çünkü İngilizlerin Yahudilerle ve Siyonistlerle çok derin bir kuyruk acısı var ve Amerika’nın aksine İsrail ile yakın hareket etme / İsrail’in menfaatlerini koruma ve kollama gibi aleni bir çabası bulunmuyor. Birinci dünya savaşı sonrasında Filistin’in hakimiyetini İngilizler almıştı. Ama Yahudilerin kurduğu terörist gruplar kanalıyla birçok askeri avlandı ve öldürüldü (bkz: İsrail ordusunu bugün oluşturen terörist grupları Irgun Lehi). Amerikada kuvvetlenen Siyonist yahudi taban, “Birleşmiş Milletler” kurulmasına ve bunun kararlarının bağlayıcı olmasını şart koştuktan sonra İsrail’in devlet olarak kurulmasına ve toprakların İngilizlerden alınmasına karar verdi. Bu da İngilizlere baya geniş bir kapak oldu. (bu konuyla ilgili meraklıysanız derin araştırma yapmanız için ön bilgiler sağlayabilirim, email atınız)

Anektotu düştükten sonra bir benzerlik dikkatini çekti mi bilmiyorum. İngiltere’de İsrail ve Siyonistler ne kadar sevilmiyorsa şu anda Türkiye’de de aynı şekilde. Osmanlının varisi ve Filistin’in esas sahibi Türk halkı ve müslüman topluluğu şu durumda hem avcunu yalıyor hem de zulme dur diyemiyor, onun için kuyruk acılarımız da İngilizlerle benzeşiyor. 2005 yılında İngiltere’de genel seçim vardı. Türkiye’nin önünde de genel bir seçim var ve eğer AKP hükümeti Anayasal değişikliği görev süresinde geçiremezse bu genel seçim dananın koptuğu çok büyük bir seçim olacak ve Türkiye’nin ne yöne doğru yolalacağının çok büyük bir belirleyicisi olacak. Bu seçimde en önemli parametrelerden birisi de ekonomi olacak çünkü halk parasızlıktan kırılıyor. Burada Bloomberg HT ve Habertürk’ün ekonomi kanalı devreye giriyor.

Bu yazıyı yazma nedenim “Bloomberg HT kime göre yayın yapacak” meselesine geri gelelim ve cevap vermeye başlayalım. Öncelikle İsrail’in menfaatleri ve Yahudilerin öncülüğünde yapacağından şüpheniz olmasın. Ne kadar da Habertürk TV ve Habertürk gazetesi İsrail’e karşı eleştirel gibi gözükse de; Bloomberg HT, İsrail aleyhinde yayın Y-A-P-A-M-A-Z. Çünkü Ciner Grubunun Bloomberg TV ile yaptığı anlaşma, New York, Londra ve Hong Kong’da hazırlanan haberlerin dağıtılması ve türkçeye çevirilmesinden ibaret.
(Kaynak: http://weblogs.jomc.unc.edu/talkingbiznews/?p=11113)

New York ve Londra ofisinin kimin kontrolünde haber yaptığını zaten biliyoruz, Hong Kong içinde su-i zan besleyip, iyi insanlar bile desek, %66’sı zehirli haberler isterse cennetten gelsin yine de Türkiye siyaseti, Türkiye ekonomisi için hayırlı haberler olmayacaktır. Yaptıkları haberler ve yayınlar Türkiye’deki Yahudi lobisinin ve İsrail egemenliğinin artması eksenli olacaktır.

Bloomberg HT ile Habertürk kime göre yayın yapacak??” üzerine bir yorum

  1. sertan der ki:

    eski bir haber: Amerika’da 29 yıldır geleneksel olarak düzenlenen Türk Günü Yürüyüşü İsrail’in kuruluş günü etkinliğiyle çakışınca New York Belediye Başkanı Bloomberg Türk yürüyüşüne izin vermedi. Bloomberg yahudi kanalı acilen kapatılmalı!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php