İçeriğe atla

AWLP

Kullandığım browserın eski sessionlara ait tuttuğu listede aylardır Alptekin’s Wireless Linux Project adlı bir web sayfası var. Sourceforge’da kablosuz ağlar (wireless) için yapılmış projelere bakarken denk gelmiştim ve bir türk arkadaş tarafından yapıldığı için burada yer vermek istemiştim ama bir türlü imkan olmadı.

Proje, Prism2/2.5/3 kartlarla donatılmış bilgisayarları Access Point haline getirmeyi hedefliyor. Genel olarak bir wireless kartın Access Point olarak kullanılması iyi amaçlar için kullanılmıyor ama proje az kullanıcılı bir kablosuz ağ kurmaya da imkan sunuyor.

Bu proje, elimde bulunan Senao NL-2511CD PLUS EXT2 200mw PCMCIA WiFi 802.11b wireless kart için birebir ama ama almayı istediğim antenleri almak bir türlü kısmet olmadı, onun için kartı şimdilik çantamda gezdirip duruyorum. Altta resimde de görüldüğü gibi bu kartın iki tane anten girişi var Access Point olarak kullanmak için birebir. Ama kötü yanı antensiz çalışmıyor. İki anten ve Alptekin’in projesi ile bu kart güzel işler görür sanırım.

Senao Anten

AWLP” üzerine 2 yorum

 1. esence der ki:

  iskorpitx bozkırlı? bu kesin bunu konyada herkes bilyor.iskorpitix yıllaca kendi gizemini gizleyen ve mehmet tan olarak kalmayı başaran biridir.lakin onu en yakınları deşifre etmiştir.o büyük bir insan.süper bir zeka mütevazi bir adam.ve olağan üstü kibar.onunla yıllardır dostuz belki bu yazdıklarımı okursa bana kızacağını bildiğim halde bende yazıyorum işte,şu sanal alemde ne insanların yazılarını okuduk hepberaber ve hep içimiz kan ağladı,kimileri çanakkalede tavla oynarken meksikada mikrosoftu hackladı.kimileri,onun üzerinden isim yapmaya uğraştı.birileri küçük düşürücü sözler sarfetti. kimileri küfretti.o hep sustu.ama biz ağladık o hiç takmadı bile umursamadı oralı olmadı.ya ben biliyorum bu adamı kafasında saçkalmadı ne varsa döktü. ne hazin değilmi birileri hep onun adına bu ülkede utanmadan şov yaptılar.kiralık satılık muhabirler bulup iskorpitx diye zavallı birini tv ye çıkardılar.ama bu gidişe canım kardeşim remzi sütcü dayanamayarak artık dur dedi ve iskorpitx‘sin gerçekte bozkır armutlu köyü doğumlu mehmet tan olduğunu açıkladı.ve artık meydan okuyoruz.bu sanal alemde kendini hacker zanneden kim varsa buyursun biz burdayız.yani iskorpitix burda konya’da bozkır’da.yeter artık ya yeter.

 2. Eddy der ki:

  Iskorpitx Kendisini Ispatlamıs Bir Türk Hackerdır..
  Istawrit-x Cok Konusma Isko’nun yaptıgı Senin Basit gördügün Isleri sendende görelim Sonra Buraya geL KonusaLım..

  HacKeR Eddy

  By.Eddy@w.cn

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php