İçeriğe atla

Avrupa Yakasına İlk 10 Dopingi

Blog ile ilgili ağustos ayı istatistiklerini incelerken, google’da ilk 10 da görüntülenmenin, ‘tık’ almada ne kadar önemli olduğunu gösteren bir sonuç gözlemledim. Tabi bulunmaz hint kumaşı bir durum değil ama güzel bir örnek olması açısından burada da bahsetmeyi düşündüm.

Ne hikmetse, Google ağustos başından başlayarak “avrupa yakası” ve “avrupa yakasi” anahtar kelimelerinde, geçen dönemlere ait avrupa yakası bölümlerini listelediğim Avrupa Yakası Bölümleri yazısını ilk 10 da görüntülemeye başladı. Hatta bazı zamanlar ilk 6 ya kadar çıkartarak, bu kelimeleri arayanların daha çok ilgisini çekmeyi başardı. Geçtiğimiz hafta google bu kararını değiştirerek ilk 10’dan ilk 20’ye düşürünce, ortaya site istatistikleri yönünden ilginç bir görüntü ortaya çıktı. İlk haftalarda, günlük sayısı 100’e kadar çıkan “avrupa yakası” arayanları, birden 15-20 aralığına düştü. Arama motoru takipçileri için klişe olan, “en çok ilk sırada çıkan siteler tıklanırın” yanında, ilk 10 da bir şekilde görüntülenmeyi başarabilmek ne kadar önemlidir sorusuna bence güzel bir deney olmuş oldu.
avrupa yakasi istatistik

Avrupa Yakasına İlk 10 Dopingi” üzerine 6 yorum

 1. nilay der ki:

  yha aslında avrupa yakasu-ı pekte gusel değil ama komık olna taraflarda varr tabiii :DP:

 2. ceyda der ki:

  avrupa yakası gerçekten harikaa bir dizi.çarşamba günleri ben avrupa yakasını izlerken kimse ses çıkarıp başka bir kanal açamaz.gerçekten ailecek severek, gülerek izlediğimiz tek dizi. ayrıca burhan makbule ve aslı üçlüsüne bayılıyorum içlerinden biri diziden çıkarsa dizi izlenmez hale gelir bence ve burdan gülse birsele haykırıyorum lütfenn dizide makbule ve burhan birlikte olsun artık nooolurrrrrrrr lütfen gülse ablaa..ayrıca başta gükse abla hasibe abla ve engin abi olmak üzere herkese başarılarrrrrrr

 3. zeynep der ki:

  tek kelimeyle muhteşem bir dizi..:)

 4. aslı der ki:

  süpeeeeeerrrr!!!!!tek kelimyle muheteşm…beni kahkahalara boğabilen tek dizi…teşekkürler

 5. hasan_77 der ki:

  Avrupa yakası bolumlerinin linkine tıkladıgımda sayfa goruntulenemiyor cıkıyor. Birileri guncellesin artık şunları.

 6. seçkin der ki:

  sizi çok beyeniyorm peker abi de çok başarılı burhan altıntop abı de çok başarılı birkerelik peker abi benim adımı söylesin çunku arkadaşlarımla ıddaaya girdik lütfen peker abi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php