İçeriğe atla

Ankarada Terörist Saldırısı

Ankara’da yapılan lanet terörist saldırısını yapanları, yaptıranları ve alet olanları lanetliyorum ve hesapları en hızlı ve en azametli gören Allah’a havale ediyorum. Kurt puslu havayı sever, kendilerine ortam oluşturmaya çalışıyorlar. Ülkede kaos, gerilim, terör ve istikrarsızlık havası estirmeye çalışıyorlar. Yaz aylarında Antalya’da düzenlenen saldırının ardından, esnafın hemen camları takıp, etrafı temizleyip, cenazeleri kaldırıp acılarını içlerine gömdükleri gibi, Ankara’da da aynısının yapılması gerektiğini düşünüyorum. Medya çarşaf çarşaf virane olmuş bina fotoğrafı göstermek yerine, sorumlu davranıp bu saldırının arkasında kimler olabileceğine odaklanmalı. Binalar tamir edilmeli, yollar düzeltilmeli, çevre düzenlemesi yapılmalı ve hayat normale dönmeli. Teröristlerin göndermek istediği mesaj devlet kurumlarınca alınıp yorumlanıp aynı şekilde cevaplanmalı ama bu durum ülkede kaos, düzensizlik, istikrarsızlık varmış gibi değil, suçluların hesabının en sert şekilde görüldüğü haliyle gösterilmeli.

Lanet saldırıyı ve masum insanların canına kıyarak bir yerlere varacaklarını düşünen beyinleri kınıyorum.

Ankarada Terörist Saldırısı” üzerine 4 yorum

 1. murat can çınar der ki:

  sizlere teşekkür ederim böyle söylediğiniz için

 2. kenan der ki:

  bu vatanda nice masum insanlarımız ailesini,hayatını,kolunu,bacağını ve akli dengesini yitirdi. Bizim başımızda böle hükümet varken ohooooo

 3. semih der ki:

  bu bütün insanlar için geçerli her insada ben hep ben düşüncesi varken inanın sadece bizim milletimiz için değil bütün milletler için geçerli insanlık git gide ölecek sonu ondan sonra hep hüsran zaten iyi günler

 4. NY der ki:

  Merhabalar…

  Ve gene hain bir oyunla Türkiye’min gündemi değiştirildi! Tıpkı Kerkük meselesinin dallanıp budaklanmaya başladığı günlerde olduğu gibi. Ahhh benim basının esiri olmuş zavallı halkım. Yarısı basının söylediği yalanlara düşünmeden inanan, kalan yarısı da kendini; kim, kimi, nerede, nasıl şey etmiş tarzı magazin programlarına kaptırmış halkım, UYAN ARTIK. İki farklı düşüncenin esiri kanalların aynı haberleri iki farklı yönden ele aldığını anla ve ikisinede inanma!

  Topu topu bir kilogramlık ve küçük bir torbanın içindeki bir bombacığın Türkiye’min gündemini nasıl değiştirdiğini görebiliyormusun? Ölenler canımız, kardeşimiz. Yapanlar en can düşmanımız. Ama neden, ne zaman, niye yapıldığını düşünmeyi ihmal etmeyin!

  Şimdiye kadar Türkiye’de bıkmadan usanmadan yapılan ve yapılması en kolay şeydir gündem değiştirmek. Gündem, ülkeyi gerçekte yöneten görünmeyen güçlere doğru yavaş yavaş kaymaya başladığı anda patlayan olaylar ve bombalar! Neden bizimle bu kadar uğraşıyorlar? Avrupa ile Asya’nın birleştiği bir ülke: Türkiye!!! Ilımlı islam modelinin dünya üzerinde en güzel uygulandığı ülke: Türkiye!!! Dünya üzerinde en büyük yeraltı kaynaklara sahip ülke: Türkiye!!! Milleti ve vatanı için canını, gözünü kırpmadan verebilecek kadar cesur insanların yaşadığı ülke: Türkiye!!! Dün olanı çok kolay unutan, sadece bugüne bakan, basının her dediğine inananların yaşadığı ülke: Türkiye!!!

  Kardeşlerim, hangi ülkede, ne amaçla yaşadığınızı unutmayın! Bu ülkeyi bizlere miras bırakabilmek için çekilmiş cefaları, verilmiş canları unutmayın! Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ne mutlu Türküm diyene” sözünü unutmayın. Türkiye sınırları içerisinde yaşayan ve Türkiye vatandaşı olan ey sen, ister müslüman ol ister hristiyan, ister laz ol ister çerkez ister kürt, bu topraklara vatanım demedikten sonra, Türkiye adı yerine başka isimler düşündüğün sürece, bu topraklar üzerinden ne ferah bulabilirsin ne de huzur! Sen, ben ve o, hepimiz kardeşiz! Biz bütün olmazsak, kendi içimizde sağ-sol dinci-demokrat Türk-kürt gibi abuk ikilemlere düştüğümüz sürece bizi güdecek çok çoban gelir başımıza. Ve biz birbirimiz kırmaktan öteye birşey yapamayız. Herşey Türkiye’m için….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php