İçeriğe atla

Ahmet Kaya – Vallahi APO’yu özledik

Osman Baydemir’in websitesinin hacklendiği haberiyle ilgili dün yazdığım yazının kapanışında bahsettiğim avrupadaki kürtler ve içinde bulundukları planlarla ilgili, çok önceden youtube’da izlediğim Ahmet Kaya 1999 Almanya konseri vidyosu hatırıma geldi, buraya eklemeye karar verdim.

Avrupadaki kürt oluşumları ve kürdistan çalışmalarıyla ilgili, orada yaşayan arkadaşlarımdan öğrendiklerimin yanında, Ahmet Kaya ile ilgili wikipedia’da bahsedilen kısımlar önemli gerçekleri ifade ediyor:
Ahmet Kaya, 10 Şubat 1999’da Magazin Gazetecileri Derneği’nin düzenlediği ödül töreninde yeni albümüne Kürtçe şarkı koyduğunu açıkladı, bu şarkıya çekeceği klip için bir kanal aradığını söyledi. Ahmet Kaya’nın “Kürtler’i tanımayanların kafasından inmeyeceğim. Ayrıca bu ödülü insan hakları adına, cumartesi anneleri adına alıyorum” sözleri üzerine törene davetli bulunanların verdiği tepki üzerine, ödül törenini terk etmek zorunda kaldı. Bu olayın hemen sonrasında Ahmet Kaya ‘nın 1993 yılında Berlin’de Kürt İşadamları Derneği’nin düzenlediği bir gecede verdiği konsere ilişkin fotoğrafların Hürriyet gazetesinde yayınlanması üzerine “bölücü PKK örgütüne yardım ve yataklık yaptığı ve halkı ırk farklılığı gözeterek kin ve düşmanlığa tahrik ettiği” iddiasıyla hakkında dava açıldı. Haziran 1999’da Türkiye’den ayrıldı. Yargılamaların sonucunda hapis cezasına çarptırıldı, ancak yurtdışında olduğundan hapse girmedi. Bu arada Ordu Valiliği Ahmet Kaya’nın kasetlerinin kentte satılmasını ve bulundurulmasını yasakladı. Hapis cezası ve tepkiler üzerine Fransa’ya yerleşti. Almanya’da PKK yanlıları tarafından düzenlenen konserde “Arabamı şerefsizlerin memleketinde bıraktım” dediği iddia edildiği için hakkında DGM tarafından bir kez daha soruşturma başlatıldı. PKK’nın yayın organı MED-TV’nin açılışında verdiği konserde yaptığı açıklamada hakkındaki iddialar için Ahmet Kaya: “Ülkeyi bölmek için değil, birleştirmek için vardık. Bunu anlamakta güçlük çektiler. Benim ülkede yaşayan 64 milyon insana şerefsiz dediğimi söylediler. Ben hiçbir halka, halklara asla şerefsiz lafını kullanmadım. Ben sadece Kürt kimliğimden beni linç etmek isteyen namussuzlara ve haysiyetsizlere burda birkez daha şerefsiz diyorum. Burda hiçbir zaman Ahmet Kaya 64 milyon insana şerefsiz dediği gibi speratif (ayrımcı) laflarla benim etrafımda toplamaya ve yıllandandır dostluk ettigim Türk halkını bana düşman etmeye çalışıyorlar, Türk halkını bana değil Türk halkını Kürtlere düşman etmek istiyorlar. Ben onların, o medyaların o üzerimde oynadıkları oyunların farkındayım bunlar soğuk savaş stratejileri. Onların o kirli savaş strajilerini bozarım, daha öncede bozdum, gene bozarım yine de bozacağım.” diyerek yalanladı. Ahmet Kaya, 2000 yılında Paris’te bir kalp krizi sonucu öldü.

Ahmet Kaya – 1999 Almanya Konseri
Kürdüz ölene kadar
Kürdüz sonuna kadar
Vallahi biz dostu özledik
Kürdüz ölene kadar
Vallahi barışı özledik
Kürdüz sonuna kadar
Vallahi APO’yu (Terörist başı Abdullah Öcalan) özledik
Kürdüz sonuna kadar
Vallahi biz dostu özledik

Yaşamak, tek başına birşey değil, yaşamak,kari koca olarak yaşamak birsey değil, yaşamak,iki kisiyle yaşamak da birsey değil. Yaşamak, onurunla,namusunla,ulusal kimliğinle halkınla yaşamaktır. Onurlu yaşamaktır,serefli yaşamaktır.

Biz bedeli ne olursa olsun yaşamımızın hiçbir zerresinde ne Türkiye ne de Türk düşmanlığı yaptık.Ama biz hayatımızın başladığı noktadan bu güne kadar geçen süre içerisinde bağımsız,demokratik bir ülkenin dürüst Kürtleri olarak yaşamak istedik.

Artik savas naralarinin yerine baris naralarinin alanlari doldurdugu bu zamanda,çok dogru seyler yapmaya yüz tutmus su anlarimizda sakin olaki akliniza söyle birsey gelmesin. Acaba buralardan uzaklara mi gidiyor? Yok öyle birsey…

Barış ve barış yanlısı insanlar onurun ve namusun dimdik silahıdır.O yüzden biz askla,sevdayla,kavgayla büyüdük.Bu yüzden sakin ola ki barisi teslimiyet gibi düsünenler böyle bir gaflete düsmesinler.Biz sevdayi da biliriz,kavgayi da biliriz.â€?

Ahmet Kaya – Vallahi APO’yu özledik” üzerine 314 yorum

 1. SÜMEYYE der ki:

  siz pkk lılar ALLAH belanızı versin pislik herifler hani canlı bomba ile bizlerin arasına giriyorsunuzya inşallah o bomba ters dönerde sizin içinizde patlar. BOZKURT kardeşim san hertürlü konuda katılıyorum

 2. SÜMEYYE der ki:

  lan zilan senin ben varya.kürt sen kürtsün bişe demem ama onoun gibiler olduğu için analarımız ağlıyo şehitlerine.kürtlere laf söylemiyorum çünkü onlarıda yaratan ALLAH tır.ben sadece apoculara ahmet kayacılara lanet ediyorum biz ülkücüler olmasak siz bu vatanı yer yutarsınız. ALLAHIN pkk lıları ne olcak

 3. domane dersim der ki:

  kürt_d.bakırlı sizin davanızı dağlarda canını ortaya koyarak savunan kişileri burda kötülemeniz beni utandırdı. gerilla olmasaydı kimliğimiz yok olmuştu. silahsız devrim olmaz 80 lerde fikirleriyle devrim yapmaya çalışanlar 1 gece de temizlendi ama hpg silahlı gücü fikirlerini ortaya koyarken kendini ve biz kürt halkını savunuyor. Ayrıca PKK bölücü değildir.ortak yaşamı savunur.bu ortak yaşamda eşitliği destekler. lütfen televizyonlarda izlediklerinizi değerlendirerek siyaset yapmayın.
  biji Hpg
  biji Gerilla
  biji Welat

 4. ahmet der ki:

  Bütün kürtler demiyelim de sadece bu vatana ihanet eden şerefsizlerin … o zaman akıllanırlar belkide ama biz türküz yapmıyoruz ne yapmıyosak efndiliğimizden, korktuğumuzdan değil. Ama Apoyu bir gün ankara meydanına bıraksınlar sonra isterlerse onu serbest bıraksınlar. Tabi sağ çıkarsa birgün değil sadece 10 dk. yeterli hür olsun ama bir şehit abinin-kardeşin eline versinler.

 5. kürt_d.bakırlı der ki:

  slm ne mutlu türküm diyen arkadaş ahmet kayanın bir hatası var oda yukardaki video ancak hatasız kul olmaz.bunun antitezi olarak bir çok açıklamasında türkiyeyi çok sevdiğini belirtiyor.kurtuluş savaşı bi tek çanakkalede yapılmadı urfa antep maraş şehirlerimizdede yapıldı ama kimse bu zafer gününlerinin tarihini bile bilmiyor.peki bu şehirler bizim değilmi.ahmet kaya yaptığı kurtuluş savaşı destanı adlı şarkısında doğu bölgesinin zaferini anlatıyor.dinlemenizi tavsiye ederim.ahmet kaya asla vatan haini değil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. NE mutlu türküm diyene der ki:

  ahmet kaya bu ülkeyi çok seviyodu diyenler bence gözlerini acmaktan aciz insanlardir.. sarkisinda bile apoyu özledim diyor serefsiz köpek sizin halen savundugnuz seye bakin.. unutmayinki bu ülkenin ekmeyini yiiyip ihanetlik eden,bir gün mutlaka ekmeyini yedigi yerden kursunu yer..
  vatan mücadelesinden daha çok insan olma mücadelesi verin

 7. kürt_d.bakırlı der ki:

  slm mehmer büyüközer abim çok güzel ve hassas konulara değinmişsin seni tebrik ediyorum.batı ve doğu arasındaki farkı kapatmalıyız eksikleri tamamlamalıyızki o zaman bir olduğumuzu daha iyi anlarız bu arada hem dün d.bakır daki şehitler için düzenlenen mitinge benim gibi d.bakırlı binlerce kişinin katılması beni onurlandırdı.

 8. Mehmet Buyukozer der ki:

  kürt_d.bakırlı kardeşim alnından öpüyorum, yorumun için teşekkür ediyorum. Bize ayrılık değil kardeşlik gerek, aradaki PKK’lıları ayıklamak gerek. Onlar virüs gibi dolaştığı müddetçe askerimize rahat, bize huzur yok. İnşallah en kısa sürede tam bir birliktelik yaşanır ve bu mevzu kökünden çözüme kavuşturulur. Tabi doğunun kalkındırılması, halkın eğitim ve refah seviyesinin artırılması çok büyük bir sıkıntı. Hızlı tren projeleriyle doğu-batı arasındaki ulaşım farkını günlerden saatlere düşürmediğimiz müddetçe, doğuyu hem eğitim hem de ekonomik yönden kalkındırmamız çok zor gözüküyor. Ama artık devir iletişim devri, birşeyler göndermek zor olabilir ama internet önünde olduğu müddetçe herşeyden haberdar olmak, yeni birşeyler öğrenmek çok kolay. Doğuda bunun doğru amaçlar için kullanılmasını bir şekilde teşvik etmemiz gerekiyor. Eğer entellektüel olarak kalkınma sağlanırsa; eğitim, girişimcilik ve birçok şey sırasıyla gelecektir. Bu yönde kafa yormalıyız ve projeler geliştirmeliyiz…

 9. kürt_d.bakırlı der ki:

  Selam bozkurt babacan biz pkk’lı veya bölücü değiliz. Aramızda kandırılmış insan topluluğu var. Bunun sorumlusu bütün kürtler değildir. Bak sadece kürt değil türklerde kandırılıp pkk ya giriyor.Örnek: anafartalara saldırı yapan gözlüklü terörist türktü. Bizim amacımız kürt-türk davası değil. Pkk son bulsun, artık askerlerimiz şehit olmasın. Burdan tüm dostlarıma türk,kürt, laz ayırt etmeden sesleniyom
  Birkaç seneye kalmaz Amerika itleri ülkemize saldıracak ve bu sözümü namus ve şeref sözüyle onaylıyorum. Onların amacı ortadoğuyu ele geçirmek. Ama avuçlarını yalarlar(tabi biz türk kürt ayrımı yapmazsak).

 10. BOZKURT_BABACAN der ki:

  PKK’LI KÜRTLER, HER ZAMAN KURTULUŞ SAVAŞINI BERABER KAZANDIK DİYORSUNUZ AMA İSTİKLAL MARŞINI OKUMUYORSUNUZ BU ŞEREFSİZLİK DEĞİLMİ? SİZE DEĞİL VATANIMIN BİR KARIŞ TOPRAĞINI, ÇÖPLÜĞÜ BİLE LAYIK GÖRMÜYORUM.TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR. YA SEV YA TERKET.MSN adresim bozkurt_nefeskesen@hotmail.com herkese açık.TÜRK KARDEŞLERİMEDE…

  Not (Mehmet): Kürtler ifadesi pkklı kürtler olarak değiştirilmiştir.

 11. BOZKURT_BABACAN der ki:

  ALLAHA, VATANA, MİLLETE, BAYRAĞA, KURANA VE SİLAHA YEMİN OLSUN.ŞEHİTLERİM, GAZİLERİM EMİN OLSUN.ÜLKÜCÜ TÜRK GENÇLİĞİ OLARAK FAŞİZME, KOMÜNİZME, KAPİTALİZME VE HER TÜRLÜ EMPERYALİZME KARŞI MÜCADELEMİZ. SON NEFES.SON NEFER, SON DAMLA KANA KADARDIR.MÜCADELEMİZ MİLLİYETCİ TÜRKİYEYE, TURANA KADARDIR.MÜCADELEMİZDE HİÇBİR ENGEL TANIMAYACAĞIZ. BAŞARACAĞIZ, BAŞARACAĞIZ, BAŞARACAĞIZ. YILMAYACAĞIZ, YIKILMAYACAĞIZ.TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN.EY TÜRK ÜSTTE GÖK ÇÖKMEDİKÇE, ALTTA YER EĞİLMEDİKÇE,SENİN İLİNİ VE TÖRENİ KİM BOZABİLİR?TİTRE VE KENDİNE DÖN…

 12. yavuz yıldız der ki:

  hepimiz kardeşiz; ama bölücülerle, cephede düşmanla nasıl mücadele ediyorsak barışta da bu çapulcularla mücadele etmeliyiz. imla hatalarına takılmamalıyız, TÜRK KÜRT kardeştir! dedelerimiz birlikte ŞEHİT oldu! onlar için buna göz yummamalıyız. YURTTA SULH DÜNYADA SULH… M. K. Atatürk
  hepinize saygı ve selamlar yurttaşlar.

 13. kürt_d.bakırlı der ki:

  slm ben diyarbakırdan bozo izmirli türk kardeşim sana katılıyorum.biz kürtler olarak bu güzelim türkiyeyi çok seviyoruz.bizim dedelerimiz bu topraklar için şehit oldu bizde şehit olmaya hazırız.ne aile ne sevgili nede arkadaş bizim için önce vatan
  ama bizim insanlarımız biraz duyarsın pislik abd bu ülkede iç çatışma olsun istiyor.ama olmayacak çünkü biz kardeşiz.vatan bölünmez.ahmet abiye geline bu ülkeyi çok sevdiğini her fırsatta duyurdu ama ahmet abiye tuzak kuran bazı medyatik isimler bizi ahmet abimizden ayırdı.ör=asıl vatan haini serdar ortaç adam askerden kaçmış.biz hergün şehit verip vatan soğulsun diyiyoruz ama serdar otaç biraz daha fazla para kazanmak için askerden kaçtı sahte belgelerle madem öle askere gitmeyecektin paranı ödeyip ödemeli askerlik yapsaydında en azından askerimize silah alırdık.ve bir silah en az bir pkk terörist ölüsüdür. AHMET ABİ RAHAT UYUSUN—–ROJBAŞ(İYİ GÜNLER)

 14. **LİDER** der ki:

  İzmirli Türk’e %100 katılıyorum. Bunlar yabancıların oyunları. Kürdümüzde Türkümüzde bu oyunlara gelmemeli. Ama bu oyuna gelen Kürtlerde Türklerde var. Olan arada oyuna gelmeyenlere oluyor.

 15. izmirli türk der ki:

  SLM BEN İZMİRLİYİM. ANNEM DE TÜRK BABAMDA VE BU ÜLKEYİ ÇOK SEVİYORUM. BİZİM BU ÜLKEYİ YAPTIĞIMIZ SAVAŞLARA KURTARDIK. BU SAVAŞLARDA YANIMIZDA KÜRTTE VARDI LAZDA VARDI ALEVİDE VARDI.PEKİ BİZ 1923 YILINDAN 2000 YILINA KADAR BU İNSANLARIN KENDİ DİLLERİNİ KONUŞMALARINA HATTA BU DİLLERDE ŞARKI SÖYLEMELERİNE BİLE KARŞI ÇIKTIK?BUNUN NEDENİ AÇIK BÖLÜNME KORKUSU AMA ŞUAN KÜRTÇE LAZCA ŞARKILAR VAR.VE ÜLKEMİZ BÖLÜNMEDİ. AHMET KAYA YA YAPILANLAR BASİTTİR ÇÜNKÜ BİR KAÇ TANE KENDİNİ BİLMEZ ŞARKICI SONRA BİR GAZETE YAZARI AHMET KAYANIN VATAN HAİNİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ VE YAZDI.EEE SONRA NE OLDU BAŞTA O ŞARKICILAR AHMET KAYANIN VATAN HAİNİ DEĞİLDE BÜTÜNLEYİCİ OLDUĞUNU GAZETENİNDE ORTAYA ATTIĞI KÜRDİSTAN HARİTASI ÖNÜNDE ÇEKİLEN RESİMLERİN FOTOMONTAJ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI AMA KOSKOCA BİR VATANSEVERİ KAYBETTİN. BELKİ O YAAZIYI YAZANLAR VEYA AHMET KAYA YA VATAN HAİNİ DİYENLER BİRER Amerika ADAMIYDI. BU ÜLKENİN KÜRTLERİ DE BU ÜLKEYİ ÇOK SEVİYOR. YALNIZ AMERİKAYA BAĞLI OLMAYAN BAĞIMSIZ BİR ÜLKE BENDE VE BENİM GİBİ TÜRKLERDE BUNU İSTİYORLAR BİLİYORUM.TEK DÜŞMANIMIZ Amerika BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRÜP BU ÜLKEYE GİRİP BOR U ELDE EDECEĞİNİ SANIYORLAR AMA YANILIYORLAR.

 16. muzaffer der ki:

  Evet konuya yanlış girdim çünkü çok sinirliydim sizin saatlerce imla hatalarına bakacak zamanınız olmaz zaten benim de öyle, ortada bir kasıt yok ama konu yine Kürtlere hakarete giderken sinirden gözüme ilişen oydu. Ben yaptığım hatam için sizden özür dilerim

  Bütün yorumları tek tek okumaya zamanım yok aslında bu konudaki hasasiyetim yüzünden dayanacak gücüm yok benim. PKK bir terörist olabilir ama kimse çıkıp ta demiyor ki niye bunlar dağlara çıkıyor. Bunun bir nedeni olmalı diyen yok (((madem teröristler hep onlardan, o zaman bunları yok edelim)))diyorlar işte ben bu tutumu anlayabilmiş değilim.
  Birisi çıkıp bilmem tarihleri yok, uyduruk bir dil, 200 kelimelik bir dil diyorlar ondan sonra Kürtlere hakaret etmeler şimdi sizlere soruyorum biz bunları hakkediyor muyuz? Kurtuluş savaşında hep beraber canımızı ortya koyarken özgür olmak için canımızı verirken, Fransızları, İngilizleri … yurdumuzdan hep birlikte atarken şimdi bizi kimliksiz bırkmaya nasıl olurda vicdanınız el veriyor. Biz sizleri hep kardeş bildik ve hala ayırım yapmıyoruz bunlara rağmen bir kardeşimizin adını niye lekeliyoruz. Bizim bir anamız vardır o da vatanımız aynı ananın çocukları nasıl oluyor da birbirine düşüyor. Unutmayın ki hiçbiri diğerinden üstün olamaz eğer ki biri ben üstünüm derse ikiside heba olur. Bizim tartışacağımız konular bunlar değil niye PKK çıkıyor? bu kardeşimizin derdi nedir? bir dinleyelim ne istiyor? diye bu tavırla PKK çok kan kaybeder ama sizin bu tavrınız yüzünden PKK daha da cesaretleniyor. Olan yine Kürtlere oluyor ölen bizim askerimiz, Güneydoğu gibi güzelim yerler kalkınamıyor ve biz açlıktan İstanbula çalışmaya geliyoruz.

 17. muzaffer der ki:

  Evet konuya yanlış girdim çünkü çok sinirliydim sizin saatlerce imla hatalarına bakacak zamanınız olmaz zaten benim de öyle, ortada bir kasıt yok ama konu yine Kürtlere hakarete giderken sinirden gözüme ilişen oydu. Ben yaptığım hatam için sizden özür dilerim

  Bütün yorumları tek tek okumaya zamanım yok aslında bu konudaki hasasiyetim yüzünden dayanacak gücüm yok benim. PKK bir terörist olabilir ama kimse çıkıp ta demiyor ki niye bunlar dağlara çıkıyor. Bunun bir nedeni olmalı diyen yok >>madem teröristler hep onlardan, o zaman bunları yok edelim

 18. Mehmet Buyukozer der ki:

  @Muzaffer:
  Meramını az çok anladım, bu durumla ilgili güzel türkçemizde “Öküzün altında buzağı aramak” diye bir söz var. Gerçekten bu durumu çok güzel açıklıyor. Bahsettiğin yorumlarımda ben birkaç defa da Türk yazmışım, t si küçük harfle. Madem bu kadar hassassın niye onlara takmıyorsun? Aynı yorumun içinde Kürt kelimesini büyük k ile yazıyorum, bunu niye söylemiyorsun?

  Mana olarak ‘aman aramızı açmaya çalışıyorlar dikkat edelim kardeşliğimize zarar gelmesin’ diyorum, sen ‘yok imla da kasıtlı hata yaptın sen düşmansın diyorsun’, altın bulmuş gibi seviniyorsun. Diyecek söz bulamıyorum.

 19. muzaffer der ki:

  Bakın Mehmet Büyüközer nasıl bir cümle kullanmış.
  “Türk kürt kenetlenmişti ama şimdi nifak tohumları var arada.”
  Kendisi Türktür ve imla hatası yapıyor aslında imla hatası demeyeyim Kürtlere karşı o kadar düşman ki “Kürt ” kelimesini “kürt ” olarak kullanıyor. Yani Kürtler yok olsun da Türkçe umrumda değil anlamını seziyorum.Sen Kürtlerden nefret edebilirsin fakat bu Türkçe imla kurallarını ihlal etme hakkı tanımıyor sana.Siz demeyeceğim çünkü Türklerin hepsi Kürtlere karşı değil ve gerçekten de dostluk isteyen çok kişi var.Sadece bir şey hatırlatmak istiyorum ben de Kürt kökenli bir Türkiye vatandaşıyım ve hiçbir zaman Türklere karşı düşmanlık taslamadım ve düşmanlık da düşünmem.Nifak tohumları var diyerek kendi içinizi döküyorsunuz.Çekinmeyin ben böyle biriyim Kürtlere düşmanım de ama böyle zihniyete sahip insanlar yüzünden Kürtler hiçbir zaman Türklere düşman olmaz çünkü; onlar biliyor ki Türk kardeşleri var. Bu Türk kardeşler biliyor ki Çankkale,doğu,güneydoğunun topraklarında Kürt kanı var ve onlar vicdanlarıyla konuştuğu için Kürtler kardeşlik istiyor.
  Bütün bunları görmezden gelen vicdansızlara yazıklar olsun derim….

 20. İnan Uzun der ki:

  Arkadaşlar ben de bir zazayım.. Kürt kardeşlerimize yapılan haksızlıklara ben de karşıyım ama ne yazıkki pkk denilen o hainlerin içinde türk de var kürtte ama önemli olan o insanların kandırılıp bu şekilde türk düşmanı yapılmalarıdır.. Şunu bilmeleri lazımki bu ülke hepimizin, aynı gemide yolcuyuz bu gemiyi batırmaya kimsenin hakkı yoktur olamaz da. Ayrıca Ahmet Kaya’nın 1 numaralı hayranıyım inanınki bazen çelişkiye düşüp de bu adam ne diyor diye kendimi eleştirdiğim çok zaman olmuştur. İşin içinden sadece müziklerine hayran olduğum için dinliyorum diye kendimi avutuyorum bilmiyorum doğrumu yapıyorum genede çünki ahmet kaya da bu savaşın içine kendini bir kürt olarak atmış ola bilir ama unutulmaması gerekn onu dinleyen milyonların içinde her ırktan insan var nuda bence nacizane bir sanatçıya yakışmayacağını düşünüyorum. Lütfen kimse yanlış anlamasın bizim sorunumuz cahilliktir diye düşünüyorum..
  Saygılar

 21. sarkozy der ki:

  biz kürtlerin ahmet kayası var türk kardeşlerimizin kuşum aydın ajdarı şakşukası sanata para gözüyle bakanlar var. Maalesef kürdüm ama türk kardeşlerime de hiçç bir laf yada hakaret yapilmasını istemem Türkiye maçında Türkiye fotbol takımlarda onları tutarız ama kürtlüğüme hakaret yaptıkları zaman babam dahi olsa karşısında olurum.

 22. **LİDER** der ki:

  Cevap: Arkadaş demişki hayatımda çok iyi bir kürt görmedim bende diyorum ki ne hayatımda çok iyi kürt ne de Türk gördüm. Her insanın kusuru vardır. Bu kusurlar insanların ırklarıyla değil kendi kişilikleriyle alakalıdır. Lütfen herşeyi birbirinden ayırt edelim

  ALINTI
  ————————————————
  26
  zilan Says:

  Mayıs 24th, 2007 at 10:39 pm
  ata Says:

  Nisan 30th, 2007 at 4:27 pm
  kürt olmak sorun değil esas sorun kürtlüğünü üstünlük görenlerde.ben çook çook iyi bir kürt görmedim hayatımda.

 23. **LİDER** der ki:

  Arkadaşlar öncelikle ben bir Türküm. Ama Kürt kardeşlerimize yapılan haksızlık yenilir yutulur cinsden değil. Kürtlerle PKK’yı özleştirmek bu vatana yapılan en büyük ihanettir. PKK lıların hepsi kürt olabilir ama kürtlerin hepsinin pkk lı olmadığı bir gerçek. Lütfen pkk dan bahsederken kürt olupta bu vatanın değerini bilen ecdadı, ecdadımızla beraber aynı sofrayı paylaşmış insanlara haksızlık yapmayalım. Eğer siz bu şekilde davranmaya devam ederseniz kardeşimiz olan kürtlride kaybederiz. Çünkü dikkat ediyrum kürtlere başka çıkış yolu bırakılmıyor. Nesin sen Kürt o zaman pkk lısın geber diyen bir insan Türk de olamaz müslüman da. Çünkü dinimizde ırk ayrımı yoktur herkes kendi davranışından sorumludur.

 24. nadi der ki:

  ahmetkaya ya ismini ağzınıza almayın lan
  serefsiz türk piçleri

 25. zilan der ki:

  ata Says:

  Nisan 30th, 2007 at 4:27 pm
  kürt olmak sorun değil esas sorun kürtlüğünü üstünlük görenlerde.ben çook çook iyi bir kürt görmedim hayatımda.ayıdan post kürtten dost olmaz.ahmet kayayı dinliyorlar peki sorarım onlara bir adam çıkıp kürtlere hakaret içerikli bir şarkı yapsa hepimiz bayılsak dinlesek acaba kürtler ne der çok merak ediyorum. burası türkiye türkiye türklerindir.

  bu sazıyı yazan ata isimli şahis bi zekanı ölçmeni tavsiye ederim.cahil insanlarla uğraşmak en zoru en iyisi seni kendi haline bırakmak.yaz yaz dur.türklüğünü üstün görenlere karşı bizde kürtlüğümüzü üstün görürürüz.bu böyledir.sen kendini üstün görmeye çalışırsan karşı tarafta görür.bunu o akılsız kafana sok.

 26. zilan der ki:

  nes adlı kişi ağzını topla bu boşboğazlıkla bigün fena dağılır benden demesi. sen insan ol önce ve o laf saydığın kürtlere teker teker kurban ol sen.ahmet kayada dahil.hatta ona 1000 kez kurban ol sen.

 27. murat der ki:

  Ben Ahmet Kayayı çok sewiyorum ama bu apoyu özledik kelimesi için anladım ki bu dünyada çok yawsak warmıs.

 28. nes der ki:

  allah belanızı versin vatansızlarrrrrrrrrrrr. Yavuz SULTAN SELİMİNDE SÖYLEDİĞİ GİBİ ALLAH SİZE GÜN GÖSTERMESİN BİR EKMEĞİNİZ BİLE OLMASIN BU VATANA İHANET EDEN SİZ KÜRTLERİN evet siz insan değilsiniz SADECE KÜRTSÜNÜZ

 29. AHMET KAYA der ki:

  KURTULUŞ SAVAŞINDA TÜRK KÜRT AYIRIMI YAPAN MI OLDU? HERKES SAVAŞTI BÖYLE SACMA SAPAN ŞEYLERİ ATIN KAFANIZDAN MİLLETLER AYA ÇIKIYOR SİZ HALEN TÜRK KÜRT AYIRIMI İLE UĞRAŞIN
  KÜRT TÜRK KARDEŞ DEĞİL Mİ ? HER TARAFTA BAĞIRIYORLAR BARIŞ OLSUN BARIŞ OLSUN!!!!!!!! SONRA YOK BİZ BİLMEM BÖLÜCÜ ÖRGÜTÜ İLE BARIŞ YAPMAYIZ DA BİLMEM NE İÇİNİZ İSTEMİYORSA BAHANE ARAMAYA GEREK YOK

 30. büşra der ki:

  kürtlerle ilgili o kadar şey söylüyoruz şerefsizler hala dürüst kürtüz diyo apoyu özledik diyo Allah islah eylesin Allah size doğru yolu gösteriri işallah

 31. Mehmet Buyukozer der ki:

  @hepimiz ahmet kayayız:
  Ben Ahmet Kaya DEĞİLİM! ‘Vallahi ben Apoyu’ özledim diyen birisiyle ne bu dünyada ne de öbür alemde DOST OLMAM, iki elim de yakasında olacaktır. Sen kardeşiz de ramazan günü askere saldır, şehit et, ailesinin ocağına kor gibi ateş düşür. PKK tarafından verilen kayıbı internet sitelerinde şehit diye ilan et, olacak iş midir? Sonra çık sahneye Vallahi ben Apoyu özledim de, doğru değil bunlar. 30 milyon kürt demişsin, bence 70 milyon deseymişsin tam süper olcakmış. Iraktaki kürtler gibi %30-35 kürt nüfusu olan Kerkük’e adam yığıp, %50 yi geçirip seçimden sonra Kerkük bir Kürdistan şehridir mi diyeceksiniz Türkiye için de? Özgürlükler ayrı birşey sayıları çarptırmak apayrı birşey.
  Ben Doğuya gittim, kaldım az çok gezme imkanım oldu. İnsanları şeker gibi ama ilçesinde bile her evde 1 tane çanak anteni var. Bana klipten bahsediyorsun, adamlar kahvede akşama kadar oturup pinekleyeceğine çalışsalar ya, onlara anlatsana bu mevzuyu. Çalışmanın ne kadar önemli olduğunu, Doğuyu kalkındırmak gerektiğini anlatsana onlara.
  Doğuyu Kürtler kurtardı demişsin, o zaman şimdilerde olduğu gibi türkü-kürdü yoktu. Eldeki mühimmat Osmanlı hazinesinden, silah Osmanlı ordusundan geliyordu. Türk kürt kenetlenmişti ama şimdi nifak tohumları var arada.

 32. hepmiz ahmet kayayız der ki:

  merhaba diyelim
  yıl 99 ahmet kaya ne demiş bir kürtçe klip çekeceğim çook muydu 30 milyon kürtün dinleyeceği göreceği ilk klip çook
  şimdi bakın her tarfta ingilizce klipler dolmuş hepimiz ingiliz miyiz? Ahmet Kayayı eleştirenler buna dikkat etsin çünkü bu ülkede Türkçe konuşan kadar Kürtçe konuşan insanlar var bunuda bilin. Kurtuluş savaşında kürt bölgesini kim kurtardı? Bakın bilmiyorsunuz yine kürt halkı kurtardı. Ama şimdi bir klibi bize çok gören zihniyet bir gün anlar bizi.

 33. Alper der ki:

  Ahmet Kaya gibi bir insan
  Ahmet Kaya gibi bir Kürt
  Ahmet Kaya gibi bir sanatçı

  bir daha gelmez gelmeyecektir.
  Onu anlamayanlar kimseyi anlamayacaktır.

  İnşallah doğrudur ve inşallah ölmemiştir.

  Türk Kürt kardeştir.

 34. efe der ki:

  Türk üz sonuna kadar Türk üz ölene kadar vallahi Atatürk ü özledik… Allah tüm bölücü kürtlerin belasını versin…

 35. Mehmet Buyukozer der ki:

  @yalan dolan bi yazı yazmissin:
  Yazının neresini yalan yazmışım söyler misin? Yorumunun içinde benim için faşist, gereksiz, yalancı yazmışsın. Ahmet Kaya’nın kendi vidyosu ortada, wikipedia’da kendisiyle ilgili söylenen sözler ortada, benim ne eklediğim ne çıkardığım var. Neresini yalan yazmışım? Bu ülkede kürt-türk diye birşey ne zaman çıktı? PKK ve senin gibi destekçileri tarafından çıkartılmadı mı? Kardeşsek, kardeşler aynı dili konuşmaz mı? Benim yanımda ‘vara vara kırmanço’ deyip yüzüme baka baka küfrü basmak kardeşliğe sığar mı? Tek başına olduğu zaman ‘tamam abi, olur abi’ çekip akşamına 15 kişiyi toplayıp kenarda köşede adam dövdürmek kardeşliğe sığar mı? Dahası da var ama kalsın, internete girmeyi öğrenmişsin ama cahilliğini yenmeyi öğrenememişsin. Kürdüz, kürdüz diyene kadar kardeşiz biz sonuna kadar yazsanıza! Bu ülke hepimize yeteceği halde, kürdistan diye birşeyler çıkartmaktan vazgeçsenize! Ne konuşuyorsun sen arkadaş!

 36. babakurt der ki:

  yakışmamız sana bu…… çocuklugu.aymetttttttt.sende dağdaki amcalarınla yengelerinle buluştun ya daha ne gerek

 37. yalan dolan bi yazı yazmissin der ki:

  dostm,tamamen yalan dolan yazmıssın,bölücü olan sensin,ahmet kayanın günahını aldınız siz gerçek bölücüler.

 38. MEHMET der ki:

  T. C. böyle bir ses böyle bir yorum böyle bir insan görmedi görmeyecekte.

 39. 10ur der ki:

  yorum yazan arkadaşlar.bende türküm.vatanım içinde canımı seve seve vermeye hazırım.bu konular bole kısa yazılarla bitmez.bu mesele çok uzun bir süreç gerektirir.ahmet kaya nın hayatını yasamını ne kadar biliyosunuz da yorum yapıosunuz anlamıyorum.size ahmet kaya yı savunacak değilim.karsıma çıksa hepinizden önce ilk kursun sıkıcak kişilerden birisiyim buna emin olun.ama sarkılarını severek dinlerim.çünkü adamın bi görevi vardı.kürtlere yapılan haksızlıkları bestelerine sarkılarına dökmesi neden çou kişileri rahatsız ediyo anlamadım.soledikleri bazı kelimeler bizim medya tarafından başka yerlere çekiliyo ve hep ahmet kaya türkleri kötülüyo.sizden tek bi ricam var.lütfen ahmet kaya nın yasantısına bi bakın ve ondan sonra yorum yapın.emin olun kafanız da bazı – şeyler deişecektir.ben de önce dinlemezdim sarkılarını.ama arkadaşlarım saolsun onların sayesinde bazı parçalarını ezberledim ve kendimi buldum.sevdiğimden değil müzik ruhundan ve sesinden o (vatan haini dediğiniz)adamın sarkılarını dinlemeye basladım.saygılar…

 40. ata der ki:

  türküz sonuna kadar türküz ölene kadar türküz vatan haini kürtü yokedene kadar türküz mezara kadar türküz sonsuza kadar.ahmet kaya senin de orda bağıranlarında dtp lilerinde pkk lılarında tee …

 41. ata der ki:

  kürt olmak sorun değil esas sorun kürtlüğünü üstünlük görenlerde.ben çook çook iyi bir kürt görmedim hayatımda.ayıdan post kürtten dost olmaz.ahmet kayayı dinliyorlar peki sorarım onlara bir adam çıkıp kürtlere hakaret içerikli bir şarkı yapsa hepimiz bayılsak dinlesek acaba kürtler ne der çok merak ediyorum. burası türkiye türkiye türklerindir.

 42. sena der ki:

  çok seviyorum aşığım şarkılarına bide dizileri olsa

 43. gökan kırboğa der ki:

  biz türk doğduk türk ölücez bu toprakları atalarım kanıyla canıyla kurdu biz bu uğurdada can veririz gerkirse 2 oğlumla hazırız.sizinle aramızdaki fark nedir bilirmisiniz bizde kahppelik yoktur 20 yaşındaki aslanlarımızı ancak kaya arkasında saklanarak vurursunuz çünkü delikanlı gibi karşı karşıya çıkamazsınız ha bişey daha söyliyeyim bunu unutmayın osmanlı torunlarıyız biz bir gün uyanırsak bu ekmek kavgasından o zaman gorecek siniz bir türk neye bedel………………………………………………..?

 44. ustadent der ki:

  kürdistan kurmak isteyenler yolunuz açık olsun.. hepiniz misak-ı milliye sınırları dışında ne istiyorsanız yapmakta özgürsünüz.. ama devletinizi kurduğunuz zaman Türkiye Cumhuriyeti topraklarında tek kürt kalmasın, madem o kadar hasretsiniz memleketinize..

 45. TURK der ki:

  Arkadaşım madem kürtsünüz o halde TÜRKİYE topraklarını işgal etmeyin..

  Osmanlıdan bu yana topraklarımızda her milleten insan yaşadı ve hala yaşıyor ama hiç birisi sizin kadar yüzsüz, arsız olmadı..!

  Yazık…

 46. ustadent der ki:

  kürdistan kurmak isteyenler… yolunuz açık olsun.. hepiniz misak-ı milliye sınırları dışında ne istiyorsanız yapmakta özgürsünüz.. ama devletinizi kurduğunuz zaman Türkiye Cumhuriyeti topraklarında tek kürt kalmasın, madem o kadar hasretsiniz memleketinize..

 47. neslihan der ki:

  böyle dersen işte öyle TÜRKİYE DE BİLE GEBEREMEDİN.
  BİZDE TÜRKÜZ ÖLENE KADAR SİZİN GİBİLER YÜZÜNDEN ATATÜRKÜ ÖZLEDİK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 48. salim bıyık der ki:

  insanları ırk ve soyuna göre ayırmak kadar tehlikeli, gereksiz, ayıp, bir hal olamaz. çünkü, Allah şeytana ademe secde et dediğinde, BEN ADEME SECDE ETMEM. çünkü ben ateşten yaratıldım,adem ise topraktan yada çamurdan yaratıldı diyerek insanı aşağılayarak Allaha asi olarak kovuldu. bu biiiiiir. dünyada hiç bir insan başka insandan farklı değilki insanlar arasında ayrım yapalım. tüm insanlar her yönüyle birdir.yalnız insanlar arasında ayrım yaparak kötü ahlak sahibi olmaya başlar ve gittikce ahlaksızlaşır ve ondan sonra o insana ahlaksızlık bakımından kimsenin gücü yetmez.bu ikiiiiii.

 49. özmen der ki:

  evet yoldaş biz bağımsızlığımız için yaşıyoruz başka bişey istemiyoruz kimseye kinimiz yok ama başkalarında bize aynı şekilde davranmasını isteriz

 50. liderhakan der ki:

  kurtsen kurtsun, senin irkina lafimiz yok, kurtsen kurtlugunu bil

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

css.php